GalantWeb

Vlnovec na vyfuku


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)

Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Jestli si k novýmu vlnovci umíš navařit trubku , tak kup třeba 10ti centimetrovej třeba s pruměrem 60mm a potom případnej rozdíl pruměru doladíš tak, že kousek proříznutý trubky naklepeš dovnitř vlnovce a zase zavaříš, takhle jsem to dělal na svým.


Offline Jindřišák

Nechce se mi zakládat nový tema, to vrznu sem :D. Jak by ste se tvářili na vyvrtání díry do koncového tlumiče, ve kterém se drží voda? Kamoše to taky trápilo, tak mu v servise udělali dvě doury na odvod a dobrý, tak mě napadlo, že bych si to udělal taky, pokud je to dobrej napad, co vy na to? Furt mi to tam bubla, určo to má menší tah a brzo mi ten vyfuk zhnije. A případně jakej tak průměr? :-)
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
U Pažouta jsem měl origo dírku 2mm na zad. tlumiči dole ve sváru trubky a těla tlumiče.


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
U Pažouta jsem měl origo dírku 2mm na zad. tlumiči dole ve sváru trubky a těla tlumiče.


 Téé pravda já měl dva  405 SRi a 405 MI16 a všude byli dírky a když sem nechal dělat v Krnsku novej udělal mi je tam podle originálu...typnul bych si ta 3-4 mm...
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Jindřišák

Mě napadlo udělat díru někde vespod toho tlumiče, bud na začátku nebo na konci, snad ta malička mrcha neovlivní zvuk, ale teoreticky by neměla.
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
esi je ten vejfuk dvouplášťovej tak to není dobrej nápad. To že ti kape voda z vejfuku je normální a neovlivní to jeho životnost
Radouš


Offline Jindřišák

Co je tam za vyfuk nevím, měnil ho předchozí majitel, ale je ještě zánovní. Z auta mám spíš jen přímestské vozítko, takže ujedu 15km a vyfuk dost bublá. Když pak šlápnu na plyn, stříkne to 2 metry daleko. Co tím můžu pokazit?
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
no jestli je dvoupláštovej a uděláš do něj díru, dostane se voda mezi dva plechy a je ámen. Ono ti z něj stejně dohromady nic nevyteče
Radouš


Offline BlackJack

Ví někdo, jaký je vnější průměr výfukového potrubí a délka vlnovce na 4G63 (100kW)?

Začíná se mi párat vlnovec, tak ho musím vyměnit.
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Pepe

Průměrem 57 nebo 60 mm nic nezkazíš a délka 250 mm - max. pár centíků navařit trubkové koncovky .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Jo tak to je fajn, že to vím, že stačí i krátkej na druhou stranu- pro příště,ted mám v Kelly k vyzvednutí tu zlevněnou 280/64, tak tam pude tahle, je za necelých 300kč, na tamtu šroubovací se vyprdnu,stejně jí stále eště nemaj.

nebo takhle nějak......http://www.galantweb.com/index.php/topic,1178.60.html nebo    http://www.galantweb.com/index.php/topic,1178.40.html

jsou tam rezervy. :-D


Offline BlackJack

Naměřil jsem délku 200mm opletené části. Trubka je venkovního průměru 54mm. Něco vyberu a navařím.
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Pepe

Nechci ti do toho kecat, ale udělal jsi tu nejlepší věc  - změřil a rozhodl se  co s tím . Za mne 1. :mellow: :D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline BlackJack

Tak jsem dneska obdržel dva vlnovce z neshodných dílů nových originálních výfuků. Jeden v průměru trubky 55mm a druhý 60mm. Oba délky 200mm.
Na jaře tam některý z nich šupnu.
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Vojtíí

Chlapy taky se na to chystám. Který tam tedy padne. Já koupil nějaký no name 55/280. Vůbec se mi do toho ale nechce.
Jeden blázen do Galanta.


Offline Pepe

S demontáží to chce 2 těsnění a bez demontáže to na vršku trubky nikdo nezavaří . Takto prdících aut jezdí hodně . Na 2,5  jde 60 mm a na 2.0 ti stačí 55 mm .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Vojtíí

No tesnení nemam. A ano mam 2.0. Z jedné strany to vypadá dobře.  Ale příruba u katalyzátorů tam to bude asi peklo
Jeden blázen do Galanta.