GalantWeb

Repasování ramen

Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Tak mám update, někoho by to mohlo zajímat.
Rovná spodní ramena L a P se liší v tom, že ten čep má mít záklon asi 2 stupně. Čili, když jsem dal pravý na místo levýho, tak nejenže jsem to musel trochu přišponovat, jak už psal Radous, ale hlavně - manžeta čepu není v nulový poloze nezatížená, ale asi 4 stupně  vytočená mimo (dozadu). Výledek? Spolu s tím, že rameno asi už nějakou dobu leželo na prodejně (bylo levný), tak manžeta už zpočátku byla asi trochu tužší (možná i zestárlá), díky tomuto předšponování vydržela 6 měsíců a rameno šlo do kytek... už je tam správný rameno Nipparts (a manžeta na něm byla mnohem pružnější...).
Asi jsem dopadl stejně,je prasklá prachovka,Trewor to viděl taky.


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Na původním rameni,které jsem měnil před rokem je prachovka OK,tak jí zkusím nacpat na to nové rameno s prasklou prachovkou..


Offline Pepe

Tu lepší nastříkej silikonolejem .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Marty22

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 18
  • Mitsubishi Galant 2,5 V6 120kW automat
Zdravím , chtěl bych se zeptat zda se dá nějakým způsobem vyměnit pouze čep spodním ramenu nebo se musí vyměnit celé rameno??? http://www.autokelly.cz/Product/82-18-702/17930/39849642;39850140;95;144843;174513;34909738;34693655;32423081;33328457
Nebo kdyby měl někdo nějaké starší zachovalé ramena na prodej.
Díky moc za odpovědi


Offline Sir Dag

moje rada...nikdy si necpi na auto starsi cepy. Teda pokud se nechces zabit a nekoho na silnici tez. Je to jako ruska ruleta a hrajes. Bud vystreli a nebo ne. Takze i s tim cepem je to stejne. Nevis kolik ma najeto a jak na tom je. Zda jezdilo v dirach atd. Muze vydrzet rok, ale taky jen tyden.
Za me: cepy davat pouze nove.
Jinak se tu resilo pripadne veny cepu na spodnim ramenu a zatim neni nikdo, kdo by to udelal..neumime a dokocne se tu spalo, ze je to jeden kus a cep je tam nejak vlozen. Ze to tim padem prelisovat nelze.
Co ovsem vime, ze lze prelisovat ten horni cep v ten podkove u tlumice..jo to jde
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Marty22

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 18
  • Mitsubishi Galant 2,5 V6 120kW automat
Diky za radu. Chtěl jsem to vyřešit co nejlevněji, protože gali už ma poslední technickou.potreboval bych to jen na dobu nez koupim nove auto... Nevite kde se da koupit rameno nejlevneji?


Offline Drak

Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Marty22

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 18
  • Mitsubishi Galant 2,5 V6 120kW automat