GalantWeb

poradnej slusnej servis - praha

Offline johny11

Vzdycky odpojim baterku oba dva poly a alternator,pak mam jistotu,ze nic nepodelam.Je to par minut,ale jistota.
Ten kdo neodpojuje nic,tak ma asi dost penez.
« Poslední změna: 12.04.2011 - 19:58:36 od johny11 »


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Jo, neodpojujou to v servisech s tvrzením....vážený pane, to jsme nikdy neodpojovali a vždycky bylo všechno v pořádku, pak si říkám, mám si dupnout, at to odpojej a voni mi řeknou, sorry, tak to jedte jinam nebo jim věřit? 2* to vyšlo až jsem se divil, jak je mitsu odolný, u vectry jsem udělal 2 body CO2 na výfuku  a odešly mi hodiny, tak to teda rači všechno odpojím a bude klid.


Offline johny11

Rika se tomu bludny proudy,prodavaji se na to i specialni kleste,ktery pripojis na kontakty baterie abys ji nemusel odpojovat a ty by mely pohltit vyssi napeti,ktery projde karoserii ke spotrebicum.Znamy chtel navarit co2 matice na pojistne srouby k elektronum,na Peugeot 405 protoze ztratil spec. klic.Nic neodpojil navaril matice,vytocil srouby,dal obycejny,vlezl do auta,nastartoval a dobijeni v haji,odesel diodovy blok v alternatoru.Tak ze bych neriskoval.Robbe odpoj a svaruj s klidnym svedomim  -_-
Servisy jsou chytry,dokud nemuseji platit,kdyby se neco stalo,tak reknou ze je to tva vina a jeste si nechaji zaplatit praci za opravu neceho,co pos.....
S tim co ti to rikal,bych si moc nerozumel.
« Poslední změna: 12.04.2011 - 20:31:37 od johny11 »


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Jo ,to já taky ne, ale, když přijedeš do servisu už konečně objednán a tak trochu štastnej, že to klapne a oni ti pak odpovědí toto, tak ,pak už nemám sílu jet domu a shánět někoho jinýho, tak jim na to nakonec kejvnu a doufám, že maj pravdu....možná to u výfuku tolik nevadí jako u plechu kastle, ale u vectry to nák neplatilo.
« Poslední změna: 12.04.2011 - 20:40:12 od robb »


Offline johny11

Jo ,to já taky ne, ale, když přijedeš do servisu už konečně objednán a tak trochu štastnej, že to klapne a oni ti pak odpovědí toto, tak ,pak už nemám sílu jet domu a shánět někoho jinýho, tak jim na to nakonec kejvnu a doufám, že maj pravdu.
Chapu  -_-


Offline Ghost Buster

Jo ,to já taky ne, ale, když přijedeš do servisu už konečně objednán a tak trochu štastnej, že to klapne a oni ti pak odpovědí toto, tak ,pak už nemám sílu jet domu a shánět někoho jinýho, tak jim na to nakonec kejvnu a doufám, že maj pravdu....možná to u výfuku tolik nevadí jako u plechu kastle, ale u vectry to nák neplatilo.

naprosto chápu, mám stejný zkušenosti...  :roll:


Offline Jindřišák

Já mám zas takovou zkušenost, že tatíkovi přítelkyně cosi vařili a baterku odpojili. Po nějakejch kilometrech co s tím najezdil mi to auto pučil a jel jsem s ním a po chvíli začal vypínat motor, zhasínala palubka, mrkali světla až zhořeli žárovky. Sem zastavil jak nejdřív to šlo, vypl motor a auto umřelo. Hodinu jsem tam zmrzal, bez mobilu, protože jsem si ho jako naschval zapomněl a z budky volal pro kamoše, kterej měl dovézt náradní baterku nebo mě nahodit kabelama, než jsem přišel na to, že ti idioti špatně dotáhli kontakt od baterky (bylo to pod krytem, takže to nebylo vidět). No a pak jsem se s tím musel v noci v mlze vracet a bez světel. Byli to jeho známí, tak jim to řek a zajímal se tak, jestli mu jako zaplatej ty žárovky, co se spalili. Prej nic, že prej to měl levněji, takže at si to zaplatí sám.
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Neloupe, dám sem foto.Rok, co rok to popraská, většinou po zimě, ale minulý léto mi takhle popraskal lak na zrcátkách, který jsem před 3mi lety stříkal - taky sprejem.
....Tak jsem se ptal prodavačky v prodejně Body u nás na ten klar lak ve spreji, že se mi to rok co rok rozpraská a potvrdila mi ,že ten sprej je bez tvrdidla at si to dyštak nechám namíchat do spreje u nich, takže už vím, kde je asi chyba, akorát, že tam kupuju už asi 10 let a nenapadlo mě se zeptat dřív!! :'(


Offline johny11

....Tak jsem se ptal prodavačky v prodejně Body u nás na ten klar lak ve spreji, že se mi to rok co rok rozpraská a potvrdila mi ,že ten sprej je bez tvrdidla at si to dyštak nechám namíchat do spreje u nich, takže už vím, kde je asi chyba, akorát, že tam kupuju už asi 10 let a nenapadlo mě se zeptat dřív!! :'(

Dobrá rada ;)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Čeká mě zadní lem, kde je lepší to říznout? Dole u koroze...A... nebo až nahoře..B.. ?
.........................Tak jsem to zkusil proti všem  doporučením a říznul to v bodě A....plech1,5cm od lemu byl zdravej, abych to nemusel lakovat až k přednímu oknu, tady je výsledek, hodně jsem to ošidil, ale na bod B dojde, až bude chycenej i druhej lem a udělá to profík-obě strany, takhle mě to vyšlo na litr se zbytkama spreju, co mi zbyly doma, ale při sváření mi zničehonic.....no byly voskem vystříkaný dutiny..... chytil kufr-vždycky jsme to dělali ve 2, kámoš vařil a já v autě hlídal požár, ted jsem to risknul sám-domácí kutil a zároven nadšený svářeč, tak musím na vrakárnu pro tapecírunk, klika byla, že jsem to dělal na zahradě, kde mám hadici na zalejvání záhonu a jakš takš jsem to uhasil, odnesly to  i kabely, musel jsem je nastavit a i to péro, co zavírá kufr se vytáhlo a je na vyhození,levý repro možná taky, skoro víc škody, jak užitku....a ten smrad ještě ted v autě, je skoro nedýchatelnej!!!!!!! Trochu jsem přestřelil. :mad:Už bych to příště takhle nedělal!Byl to jenom takový pokus a málem mi shořelo celý auto!!
« Poslední změna: 24.04.2011 - 19:45:30 od robb »


Offline BlackJack

Docela šikulka, výsledek je hezký. Na smrad se vykašli, časem to vyprchá. Já osobně jsem se zadních lemů polekal ze všech možných fotek nejen zde na fóru a šel jsem cestou antikorozních nátěrů. Dokud mám nejen lemy zdravé, budu si je chránit všemožnými způsoby. Teď mě čeká nátěr vnitřku dvěří a všech možných dutin Resistinem ML - to pak bude teprva smrad. Naštěstí se to ale odvětrá a svůj účel snad splní.
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Jj, napadla mě myšlenka,dát si to udělat někam do servisu a měli by takovou kliku, jako já..... a apak by mi zavolali, nezlobte se, ale vaše auto z neznámých příčin shořelo!!U mě fakt šlo o vteřiny!
« Poslední změna: 24.04.2011 - 21:18:25 od robb »


Offline johny11

Moc pěkná práce,gratuluju  :D s tím požárem nic nenaděláš,je dobrý pro příště namočit pár hadrů a strčit je do dutin zevnitř auta a sundat plasty.Ale jinak prfektní práce Robbe ;)


Offline Pepe

Odvaha ti nechybí, Robbe. Dobrá práce  - na zbytek si přišel sám . :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline BlackJack

V nedaleké vesnici vyvařoval minulý rok týpek auto a začalo mu hořet. Než se prý stačil rozkoukat, shořelo mu auto. Asi to teda prča nebude.
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Ještě jsem ani nevyjel a už to mám nad novým lakem dost škrábnutý, asi mám na zahradě ducha!!!! ^_^ Nebo, že by kočky?
« Poslední změna: 16.05.2011 - 22:01:19 od robb »


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Chtěl bych dát nastříkat nový zadní nárazník, víko kufru a asi i 1 dveře.Víko a nárazník jsou ale bílé.Můžu to nejdřív napasovat na auto a lakýrník si poradí nebo to mám nechat nastříkat ještě před montáží?Jde mi o to ,aby se lakýrník dostal s barvou třeba i dolu do spoje blatník-nárazník.
P.S. víte o solidním lakýrníkovi v Praze?


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Johny 11, kolik deci bych si měl nechat namíchat?Možná bych nechal sttříknout i 4. věc zadní blatník.


Offline johny11

Ahoj,na kazdy dil nech namichat 2dcl barvy.Je lepsi dily demnotovat kvuli brouseni,snaz se dostane na spoje o kterych zde pises.Dvere si da na stojan,stejne tak i naraznik.Nevim jak jsi na tom s vikem kufru,pokud uz je na aute,tak ho tam nech.Bude se potom hur pasovat tak,aby sedelo,muzes to pak zbytecne odrit.Hlavne vsechno poradne umij,odmasti,nez mu to das,at nema tolik prace a mohl by na nejaky kousek zapomenout na spodni casti narazniku  -_-