GalantWeb

Zamrzání namazaných dveří

Offline in4mator

Co používáte na ošetření těsnění dveří? Nastříkal jsem všechna těsnění dveří, kromě kufrových, ZNAČKOVÝM :) silikonovým sprejem a jediné dveře, které teď při -5 otevřu jsou ty od kufru... Tak nevím, co si mám o tom myslet, u staré škodovky ten silikon pomohl, ale u žraloka to má, nevím proč, opačný efekt. Asi zkusím ještě větrání po jízdě a indulonu, jinak nevím... Dík za další případné tipy.
Žízeň tvou nic neutiší, než se svezeš v Mitsubishi... Není podstatné, jestli jedeš první... podstatné je, jestli jedu první já.


Offline morfes

u mě vždy pomohla indulona nebo mýdlo :-) mohlo by taky záležet na stáří tý gumy  ](-:
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline LivArt

Silikon mi nepomohl, těsnění přimrzá pořád. Na zámky mi na nějakou dobu pomohl konkor a nešetřit a dát ho tam hodně, ale auto teď stejně zamrzlo (a to jsem to odpoledne mazal).


Offline in4mator

No s odemknutím zámků naštěstí problém nemám, díky dálkovému centrálu, ale se samotným otevřením dveří snad pokaždé, když je mínus. Nejlíp jdou otevírat zadní dveře (když nepočítám ten kufr), naopak nejhorší je to se dveřmi od řidiče, dneska ráno jsem se do auta vůbec nedostal (kufrem jsem lézt nechtěl :) tak jsem musel zase na bus :(
Žízeň tvou nic neutiší, než se svezeš v Mitsubishi... Není podstatné, jestli jedeš první... podstatné je, jestli jedu první já.


Offline LivArt

Jo to já dycky polejvám dveře horkovou vodou, bo bus v tu dobu nejezdí..


Offline Drak

namazat glycerinem  nebo i silikonovým olejem gumy kolem dveří
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline LivArt

Silikonovýho oleje jsem na to spotřeboval tak půl spreje a stejně to nepomáhá.


Offline Drak

tak glicerinem
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Pepe

Nejlepší rada je vysušit gumy kolem dveří než je budeš ošetřovat - třeba parafinem . Glycerin, jak píše Drak , koupíš v lékárně . :angel:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline in4mator

OK, zkusím vymyslet něco účinnějšího... dneska u nás -12°C - to chce asi větší kalibr než je silikonsprej :) A ty okna mě taky pěkně se.ou, už aby bylo nad nulou, používáte škrabku, odmrazovač, teplou vodu nebo nějaký karton/ubrus...?
Žízeň tvou nic neutiší, než se svezeš v Mitsubishi... Není podstatné, jestli jedeš první... podstatné je, jestli jedu první já.


Offline LivArt

Přes přední okno hadr, to funguje. Ale škrabku budeš potřebovat stejně. Ideální by byl velkej hadr přes celý auto.


Offline Fuzzy

Mě zase zamrzá centrál u předních dveří  ](-: a to jsem ty táhla nastříkal WD taky dostatečně, ale naštěstí si je přes zadek otevřu a ty jsem neošetřoval...
Ford Mondeo 2.0 96kW '04 - První diesel :)
Honda Pantheon 125 10,8kW '00 - Svoboda :)
Mitsubishi Galant 1.8 93kW '97 - Prodáno :(
Renault Mégane Scénic 1.6 79kW '99 - Prodáno :(
Renault 5 GTL 1.4 43kW '86 - Sešrotováno :'(


Offline Drak

pak je řešením dálkový start...rano přijdeš do teplého...okno setřeš stěračem...dveře se taky otevřou.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline morfes

to by se mi líbilo :D ovšem musel bych se odnaučit nechávat zařazenou jedničku  :angel: to u automatu není problém...
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline Fuzzy

Já koupil Galanta s alarmem Boomerang alpha 2000 s možností dálkového startu... Vše je správně zapojené a stále to nefunguje a nedaří se mi to nastartovat, nezná náhodou někdo tento systém, kdy už jsme u toho...? :(
Ford Mondeo 2.0 96kW '04 - První diesel :)
Honda Pantheon 125 10,8kW '00 - Svoboda :)
Mitsubishi Galant 1.8 93kW '97 - Prodáno :(
Renault Mégane Scénic 1.6 79kW '99 - Prodáno :(
Renault 5 GTL 1.4 43kW '86 - Sešrotováno :'(


Offline Pepe

Mě zase zamrzá centrál u předních dveří  ](-: a to jsem ty táhla nastříkal WD taky dostatečně, ale naštěstí si je přes zadek otevřu a ty jsem neošetřoval...
Prostříkat mechanismus zámku - celý , nejen táhla.  :angry:.
« Poslední změna: 28.01.2012 - 18:04:51 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Fuzzy

Prostříkat mechanismus zámku - celý , nejen táhl :angry:a.

Ok, díky prostříkám ;-) ...
Ford Mondeo 2.0 96kW '04 - První diesel :)
Honda Pantheon 125 10,8kW '00 - Svoboda :)
Mitsubishi Galant 1.8 93kW '97 - Prodáno :(
Renault Mégane Scénic 1.6 79kW '99 - Prodáno :(
Renault 5 GTL 1.4 43kW '86 - Sešrotováno :'(


Offline in4mator

Já mám takový blbý pocit, že se vlhkost k těsnění možná dostává přes spáru mezi oknem a dveřmi, dneska jsem po celodenním popojíždění přijel, otevřel dveře u spolujezdce a spodní těsnění a hrana dveří byla úplně mokrá, že z ní kapalo :( jenže paradoxně na straně řidiče bylo sucho a právě u těchto dveří je největší problém je otevřít, tak nevím... na přední okno jsem dneska koupil v OBI alufólii za 45.- tak uvidím, jaký bude mít účinek :)
Žízeň tvou nic neutiší, než se svezeš v Mitsubishi... Není podstatné, jestli jedeš první... podstatné je, jestli jedu první já.


Offline Pepe

Nejvěčším nosičem vlhka do vozu je jeho posádka - dýcháním tělo přichází o tekutinu a ta kondenzuje na chladných částech vozu , tedy na nevyhřátých zadních dveřích a pod. U aut s klimou - při jejím běhu - tato vzduch z kabiny vysušuje. Někdy stačí pootevřít okno řidiče o půl cm a vlhkost se odvětrá . Též se doporučuje po dojetí do cíle kabinu před uzamčením odvětrat otevřením dveří . -_-
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline LivArt

Tak jsem dneska koukal, jak mám do*ebaný okno od toho škrábání (a to mám plastovou a gumovou škrabku). No nic, co se dá dělat, třeba to po umytí aspoň trochu zmizí.

Ale mám trochu jiný problém: V zimě jsem zámky a zavírací mechanismy mazal konkorem. Fungoval fajn, jenže se objevil problém: Přestaly mi zamykat jedny zadní dveře. Odemknou se fajn. Ale když chci zamknout, tak motorek nedotlačí ten systém úplně do polohy Zamknuto, ale asi jen do 90% chodu toho zamykacího tlačítka na dveřích. Zbytek musím buď ručně nebo s dveřmi s citem bouchnout. Mohl toto způsobit Konkor? Příp. jak se toho zbavit? Podotýkám, že před zimou fungovalo všechno normálně.