GalantWeb

Výměna budíků Galant rv.98 za NOVĚJŠÍ optitronové - problém s otáčkoměrem

Offline Aldik

Tak jsem konečně sehnal nový budíky za normal cenu, vyměnil je, předělal to zapojení... a skoro všechno funguje.

NEFUNGUJE mi otáčkoměr a netuším proč. Nevíte někdo čím by to mohlo být??
Zapojení je správně, zaoxidované nic není, celý ten plošný spoj je taky OK.
« Poslední změna: 28.04.2013 - 19:15:00 od Aldik »


Offline Drak

budeš muset upravit zapojení vnitřního osvětlení a pak předělat zapojení konektorů v palubce. V příloze máš zapojení konektorů.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)



Offline Drak

tak to netuším, snad jen proměřit, jestli jde signal až do konektoru ajestli máš dobře zapojený napajení přístrojů.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Aldik

Signál tam jde určitě, ptž starý budíky jsou bezproblémů.
Co se týče zapojení, tak to je asi OK - zbytek budíků jde bezproblému a otáčkoměr by měl být zapojený stejně jak na těch normal tak na HC.
Samozřejmě nás s kamarádem napadlo, že by mohl být ten samotnej otáčkoměr špatnej, ale jak to případně zjistit?


Offline Drak

asi nejjednoduší si někde pujčit další budíky a pak to bude jasné
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Aldik

Pokusím se domluvit se známým, co vím že má taky tyhle budíky.

Jinak nemůže to být tím, že jsou to budíky z 2.5 V6 a já je mám ve 2.0i R4?


Offline Aldik

Tak jsem zkousel prohodit budiky,kamaradovi jdou, ale me nejdou. Takze budikama to neni.
Resp. zkouseli jsme vic budiku a zadny z 2,5litru nejak nepodporuje otackomer u 2.0litru.. Nemuze to byt nejakym snimanim? Pry ma 2,5litr rozdelovac, kdezto 2.0 ma uz civku..?


Offline Drak

se kouknu jaký je rozdil mezi otačkoměry. mam u V6 taky jen cívky a zkusím tam dat otáčkoměr z klasické V6 s rozdělovačem
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Aldik

My jsme na to dost koukali, ptz to moc nechapem, nicmene krajni seni je predelat do novejsich budiku dat starsi otackomer a predelat raficku,pokud by to nejak slo..