GalantWeb

diagnostika mitsubishi


Offline Pepe

Než to koupíš- třeba to bude i fungovat- vyzkoušej tuto diagnostiku na svém voze .  Podle ročníku výroby tvého vozu bude OBDII fungovat  , ale ruku do ohně za to nedám - nezkoušel jsem to . Vyzkoušej levnější variantu ELM 327 přes kabel do notebooku .
« Poslední změna: 04.12.2012 - 21:32:00 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Drak

Pokud mas notebook, tak ti stačí koupit kabel s výši chipem za 3 stovky a evoscan a zjistis úplné to samé jako s tím přístrojem za pět a něco tisíc. Jedině co bych za ty peníze koupil je originální MUT III který smaže třeba i chyby z jednotky airbagů
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline adys

OK,
dík za info, šlo mi hlavně o to, ať nemám problém stáhnou všechny řj. taťkovi dělá třeba teď bordel ABS na outlanderovi 2003...
Cca rok zpět jsem hledal půl dne, proč nefunguje tempomat, až pak jsem si všiml, že je trochu povyskočené koncové čidlo spojky...
Máte teda nějaký konkrétní kabel, který fakt funguje u nebude problém číst ostatní řj.? Z toho co jsem zběžně četl, tak ty levnější varianty bez nějakého převodníku přečtou jen řj. motoru a dál je potom problém... Takže jestli poradíte co máte doma a co funguje nebo co přesně hledat...

Díky


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
Asi jsem to už psala,nevím ... nepamatuji se... přece jen jsem jen " ženská "
ABS může rozhodit i obalené čidlo na jednom ze 4 kol ... nebo z  5-ti ? :-D

Néé vážně, čidlo je vlastně magnet , a jak se obrušují kotouče tak se obalí kovovým prachem a pak to hodí chybu.... Je to dost častý problém , u motorek to mám pořád -_-  A u aut to bude to samé ...
Dobso...


Offline Drak

na všechny jednotky to musíš otestovat, protože třeba ETCAS (komfortní jednotka) a imobilizer komunikují na jiných nestandartních pinech OBD konektoru. motor, abs, převodovku a třeba TCL jde levným kabelem.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Marty22

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 18
  • Mitsubishi Galant 2,5 V6 120kW automat
Zdravím, měl bych dotaz ohledně diagnostiky mého vozu (galant rok výroby 99) ,sehnal jsem si diagnostiku ELM 327 bluetooth rozhraní OBDII a nevím jaký program použít aby se jednotka připojila k PC...jestli teda můj ročník takto připojit vůbec pujde



Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Zkus třeba z uložto Proscan pro PC,jinak jich je dost pro android na google play,pak teprve můžeš doufat, že se to spojí. :roll:


Offline Marty22

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 18
  • Mitsubishi Galant 2,5 V6 120kW automat
zkoušel jsem tohle Torque Lite (OBD2 & Car), ale nic tak jestli existuje nějaký program pro micáky


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
scanmaster,proscan a obd2spy jsou univerzální pro elm


Offline Marty22

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 18
  • Mitsubishi Galant 2,5 V6 120kW automat

Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
S tímhle tvým rokem byl u mě zkoušet Severín a nepovedlo se. :'(


Offline Pepe

Zdravím, měl bych dotaz ohledně diagnostiky mého vozu (galant rok výroby 99) ,sehnal jsem si diagnostiku ELM 327 bluetooth rozhraní OBDII a nevím jaký program použít aby se jednotka připojila k PC...jestli teda můj ročník takto připojit vůbec pujde

Nemá cenu zkoušet - ELM 327 se nenapojí na ECU , protože komunikuje po lince K- L . Piny 7 a 15 .
  Ale pro VAG si stáhni ecuedit logger anebo evoscan 2.6   2.7 .

ELM a OBDII až od ročníku VI/2000.
« Poslední změna: 27.04.2015 - 09:26:01 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Werewolf66

nevim kam hodit, tak hodim sem. Pro majitele faceliftovejch aut by to mohlo byt zajimave :)

http://www.elektroo.cz/product/autoradio-7E2809D-diagnostika-obd2-gps-navigace-dvb-t-televize-1din-dvd-cd-mp3-bluetooth-handsfree-661/

a jelikoz to bezi na windows CE 6.0, tak by tam mohl jit nalejt i evoscan
« Poslední změna: 08.10.2015 - 19:54:16 od Werewolf66 »
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline BlackJack

Takové krávoviny za velké peníze nekupovat. Popis může vypadat lákavě, ale pravděpodobně to nebude mít moc užitnou hodnotu. Bude to umět všechno, ale nic pořádně.
Jelikož už jsem taková zařízení viděl, tak vím, že zpracování je otřesné. Za chvíli přestane vyjíždět display, protože soukolí jsou plastová na železných oskách - věřte mi - pak to nejde vůbec opravit. Ovladač hlasitosti za chvíli přestane snímat a bude přeskakovat při otáčení, bude špatně číst kroky. Pozorovací úhly monitory asi taky nebudou zrovna ok. A tak bychom mohli pokračovat ...
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Pepe

"a jelikoz to bezi na windows CE 6.0, tak by tam mohl jit nalejt i evoscan"
nedáš ho tam  , pro navigace má drivery jen pro jeden typ- a ten si objednával  Hamish Ahearn . On mi psal , že to do jiných strojů nedám . Škoda ](-:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Pepe

Konektor OBD - číselný popis.
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Werewolf66

ja se proste do ABSka nedostanu....ECU uz na verzi 2.9 jde relativne spolehlive. A otazka, mate nekdo zkusenosti s openport 1.3? Ze mi pristalo schema i s plosnakem, tak ze bych ho zkusil udelat
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!