GalantWeb

Čelní náraz do sloupu + oprava po něhodě

Offline BlackJack

Ahojte, dnes ráno se poštěstilo. Bohužel mi do Nového roku moc přáno nebylo.
Ráno jsem cestou do práce neustál auto na zlodovatěných kostkách a narazil jsem čelně do sloupu. Příčina nehody je především moje, ale zodpovědnost řidiče, který nešťastně odstavil auto v zatáčce je mrzutá. Nepatřím do kategorie nešikové, ale stalo se ..  ](-:

Níže přikládám fotky, v jakém stavu auto je. Náraz byl poměrně silný a prakticky nebržděný.
Vizuálně jsou poškozeny tyto díly:
přední nárazník, kapota, světlo a blinkr řidiče, obě výztuhy, čelo, středová kaplička mezi světly, promáčklý chladič klimatizace, promáčklý chladič motoru, nasávací armatura pro airbox

Víc jsem zatím nezjistil, venku prší led  :mad: Detailní obhlídku udělám za lepšího počasí.

Co s tím ? Vím, že už tady někdo řešil auto po nárazu do sloupu, ale téma sem nedohledal. Za případnou pomoc nebo radu děkuji.
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline trucker

  • Hero Member
  • *****
  • japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....
    • mogulracingteam.ic.cz
no já sem vtomhle sice lajk (zatím sem se úspěšně něčemu podobnému vyhýbal) ale jak se dívám, tak by to šlo opravit ne?? předchvílí sem prohlížel bazoš protože taky něco potřebuju na galoše a pár žraloků na díly tam je......asi záleží na dohodnutých cených ale tak třebas kolem 6000kč by se to snad dalo opravit....záleží taky jesi máš známýho který ti dá dokupy tu přední příčku.....(myslím jako osazení/ navaření z druhého auta)

je to škoda to zahazovat nebo tak něco....vypadá pěkně......pokud ho chceš dát do šrotu tak bychom se kdyžtak domluvily :D......jinak je auto pojízdné??? (třeba jako ohlé ramena a podobné cipoviny??)
IRSKO - toť nyní domov můj :D
japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....


Offline BlackJack

Auto je normálně pojízdné, po nárazu jsem s ním odjel zpět domů. Kapaliny z chladičů netečou, avšak chladiče jsou promáčklé, je nuté je vyměnit.
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Werewolf66

mno ja bych to odstrojil a pak az planoval co dal. Ale pri prvnim pohledu tu bude kapota,mrizka a naraznik a mozna chladice....a to myslim ze neni neresitelny.
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline trucker

  • Hero Member
  • *****
  • japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....
    • mogulracingteam.ic.cz
souhlas s werewolfem  :mellow:
IRSKO - toť nyní domov můj :D
japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....


michal95

  • Host
zdarec, hele já bych to opravil, protože je to pěknej kousek a galantů bude za chvíli po skromnu. Jestli bys chtěl tak mám dost dílů na tenhle model ... pač na vrakáči chtějí strašnou vatu za díly ...


Offline Rafik

Já bych opravu velmi zvažoval, jedině pokud by to bylo za kamarádské ceny. Já jsem čelní náraz opravoval podobný jako ty a do dneška se biju do hlavy, protože mě to vyšlo asi na 25tis a 3 týdny bez auta.
Je smutné, že tyto auta mají tržní hodnotu takhle nízkou, ale podle mě je nesmysl dávat za opravu více, než je cena celého auta..
Ten tvůj je ale v super stavu a s malým nájezdem km, tak to zvaž no..
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline Drak

odstroj to at je vidět jak jsou na tom dily za nárazníkem. Když si to zvládneš opravit sám, tak zaplatíš maximalně za lak. Když se ti povede sehnat použitý dily už v barvě, tak tim líp. Radši starší origo díl, než levnou nesedící čínskou repliku, kterou nedopasuješ.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline ondraseek

cus chlapy podle me to chce odstrojit jak rikaj chlapy a pak se uvidi co dal ale takhle na prvni pohled pokud neni treba neco se rizenim to nebudu tak drasticky sehnat na vrakaci bo nekde naky dily a dat to levne do kupy
Mitsubishi galant 2.0 16v 100kw +chip na 110kw sport.výfuk,sportovní filtr vložka pipercroos


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
BlackJack

jestli ty fotky nezkreslujou, tak galanta v týhle barvě má Deršák v Mlčechvostech na vrakáči - zavolej mu. :undecided:


Offline ondraseek

¨jinak taky naky dily mam ale ne v tydle barve
Mitsubishi galant 2.0 16v 100kw +chip na 110kw sport.výfuk,sportovní filtr vložka pipercroos


Offline Pepe

http://www.galantweb.com/index.php/topic,2644.0.html 
To bylo těsně před Vánocemi . Opraveno . Nejhůř je opravitelná výztuha nárazníku . Zavolej do Ústí , má slušné ceny, chladiče mám od něj , haubnu nekupuj novou , nemá výztuhu vepředu a prolamuje se .Připrav si lano na povytažení - srovnání průhybu nápravnice - tu prohne nosník motoru pod chladičema . Jo a silentbloky k motoru - jestli nechce Hoody, tak ty mám v garáži .Jestli někdo likviduje Galanta , kup origo světla od něj nebo z Ústí . Tohle se dá opravit, no problem .
« Poslední změna: 03.01.2013 - 17:18:58 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline BlackJack

@pepe: mám na druhovýrobu stejný názor. Nicméně třeba čelo jsem zakoupil nové - špatně jsem snad neudělal néé ?
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Pepe

Čelo- myšleno nárazník?  Ten bys taky koupil origo a možná i v laku . Nejdřív si obvolej kluky na vrakáčích . :mellow: Já vše kupoval koncem roku a díly byli jako výprodej : nárazník za 1200,-, Haubna 1050,- ..........
« Poslední změna: 03.01.2013 - 19:23:29 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline BlackJack

Myslím tím karosářský díl ...
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline BlackJack

BlackJack
jestli ty fotky nezkreslujou, tak galanta v týhle barvě má Deršák v Mlčechvostech na vrakáči - zavolej mu. :undecided:

Je to sice kus cesty, ale zkusím se zeptat. Děkuji za tip !
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Pepanak

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 161
Hele a zkusil sis to svoje predni celo nejdriv porovnat?Z mi zkusenosti,pokud mas aspon trosku cas a prostredky a nehledis na to,ze tyhle veci,co nejsou videt nejsou uplne 100%,tak bys toho moh dost vyrovnat-sou to plisky jak z papiru-to celo si myslim,ze bys srovnal urcite,chladice pokud netecou a pasujou,do drzaku,tak taky neres,videl sem i pricku za naraznikem stejne zlomenou,jak mas ty a po nariznuti,porovnani a zavareni jezdi dal.Tohle sou veci,ktery nemaj vliv na jizdni vlastnosti,tak mi pride zbytecny to prehanet a rychle vsechno vymenovat za novy.Novy(pekny)si sezen hlavne to co je videt a to co je nutny k bezbecnymu provozu...To je muj nazor...
Mitsubishi Galant 2.0TD GLS r.v.99
Mitsubishi Galant 2.3TD GLX r.v.81


Offline Pepe

Je pravda že čelo se dá - sice pracně - ale dobře porovnat a i ta výztuha nárazníku . Bo čelo musíš odpárat a zpět přivařit COčkem . Já měl hyn vše i s chladičema .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline BlackJack

Tak jsem všechno odstrojil. Za chvilku bych měl mít doma přední čelo.
Nevím, jestli mám být rád, že mi sloup netrefil tu spodní lyžinu (ta černá plochá výztuha co drží z přední části i motor). Ale i tak si myslím, že nebude 100% přesně dosedat na nové čelo.
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Auto je normálně pojízdné, po nárazu jsem s ním odjel zpět domů. Kapaliny z chladičů netečou, avšak chladiče jsou promáčklé, je nuté je vyměnit.

 No na nebržděný náraz to dopadlo ještě dobře ne ..? to bylo tak ve 30 ne ..? Chudinka miška...  ](-: ](-:
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)