GalantWeb

LPG v galantu nejen z ekonomického pohledu

Offline Aldik

Já, měl jsem ho z nějaký Alfy Romeo 156... takže buhvikdo ho montoval ven, já to koupil už použité a vymontované... ptz jsem se v tom nevyznal, tak jsem zaplatil nakonec víc než jsem myslel (kupoval jsem novou kabelaz, nejake cidla a filtry, platil jsem praci servisu navic), ale i tak se to vyplatilo... legalizaci plánuju brzo udělat taky, to bude dalších 3500,- (protože jsem o tom nic nevěděl).

Ale jak píšu vedle, pokud ti to jedna a ta samá firma vyndá a nandá do druhýho auta (zvlášt pokud je stejný), tak ani s tema papirama neni zadnej problem a je to mnohem levnejsi (standardni poplatek v radu stovek) nez ty moje 3500,-

Takže příště novej system, prodava se to od 22k novy i s montáží.. :)


Offline Zdoter

Aldiku a nakolik Te to nakonec vyslo??Jestli to neni tajny ..
edit:odpoved jsem nasel v dalsim vlakne  :undecided:  ^_^
« Poslední změna: 11.11.2013 - 19:58:56 od Zdoter »
Mitsubishi galant kombi 98 2.0 100kw
Bumba mi to LPG


Offline Banung

Ještě blbá otázka, proč se nedá dát LPG do GDI? Motor by to neustál?


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
GDI se radši vyhni i na benzín, je to náladový motor.


Offline Pepe

Ještě blbá otázka, proč se nedá dát LPG do GDI? Motor by to neustál?
Napiš si o info firmě Vialle , ta se tím zabývá . Vím jen že by byl problém s chlazením vstřiků .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Banung

Když už jsme u motorů. Co porovnání 2.0 98kw a 100 kw.
Měl jsem oba, a ten 100kw mi nyní přijde subjektivně o něco lepší. Hlavně neklapaj ventily.


Offline Trewor

GDI už tu dělali ale použili na to stejnou metodu jako ze začátku u koncernovejch FSI(který právě z GDI vycházej). Ponechali přímej vstřik benálu a přidali nepřímej LPG. S přímym vstřikem LPG je problém, že se musí do plynový bomby dát čerpadlo co udrží tlak aby LPG zůstalo kapalný. Problém je, že jak se při vstřiku LPG rozpíná/zplynuje, tak se fest ochladí a dopadá na žhavej povrch pístu a ten pak může rupnout.
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Jestli fakt uvažuješ do budoucna o voňavce,kup V6,ta tě nesežere a máš klid. :mellow:


Offline Werewolf66

Když už jsme u motorů. Co porovnání 2.0 98kw a 100 kw.
Měl jsem oba, a ten 100kw mi nyní přijde subjektivně o něco lepší. Hlavně neklapaj ventily.

2.0 98kw ma o jednu lamda sondu a jedno euro vic nez 2.0 100kw :))
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Berzelius

2.0 98kw ma o jednu lamda sondu a jedno euro vic nez 2.0 100kw :))

To má jako tři lambdy?? Já mám 100kw a mám dvě.


Offline FrantaPMJ

Já když jsem myslel, že si krásnýho Galanta necham a že ho udělam na plyn, tak jsem oslovil firmu a byl mi nabídnut systém Tartarini. Na motor 4G63 by to stálo od 27.900 Kč,  kde ale případná celková konečná cena montáže se bude odvíjet od velikosti mnou požadované nádrže včetně snímání paliva, obalu na rezervu, umístění hrdla plynové nádrže, flashlube – přimazání paliva, atd. tak jsem si to hned zase rozmyslel, protože do auta za 15.000 prostě nedam plyn za cca 35.000 Kč...


Offline Trewor

To je nějak moc na 4 válec ne?
Flashlube neni třeba a myslim, že ho tu ani nikdo nemá..teda na V6 určitě.
Futrál na rezervu...a budeš jí vozit? Já se na ní vykašlu a mam v kufru malej kompresor a opravnou sadu s knotama. Pokud gumu říznu tak mi rezervu prostě někdo přiveze. Stejně 99% najezdíš pár desítek km od baráku.
Snímač nádrže jsem viděl buď v ceně nebo třeba na harfě za 600 a kolik je rozdíl za plnění pod víčkem? litr?
A cosi sehnat použitej systém? Třeba i s nádrží co  pár let vydrží?
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Aldik

Je to podle namontovanýho systému... to co mám já, LandiRenzo Omegas vychází podle ceníku až kolem 36tis.... ale nemusíš mít italskej drahej systém, ptž stejnou sližbu udělá polskej... ceny se liší firma od firmy... jestli jseš někde od Frýdku-Místku, tak od kamarádky taťka dělá 4válce komplet myslím za 25k... a nebo běžte na aukro a tam to někdo nabízí kompletně s montáží se vším za 21k...


Offline Pepe

36 000 jsem dal za 6ti válec s nádrží 55/45 litrů snímačem a přepínačem ....... system SGI a ladění motoru (ECU) DFI monitor. :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Hoody

Me na 4val stálo 28, s 60l nadrzi, ukazatelem paliva a hrdlem na tankovani schovanym pod vickem nadrze.
jezdím za LPG ;)



Offline Hoody

Nemám, ted pres zimu sem si rek ze na to seru, az na jare slezou sracky, budu pokracovat v hledani.
A neboj Robe specialne kvuli tobe ji sem hodim hned jak nejakou koupim, popr. prijedu ukazat na Stresovice  :-D
jezdím za LPG ;)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Hoody

Heled asi ne, za prvý se do nedá dát na plyn, což bych jeste prekous, ale co se tyce koroze tak ty 6tky sou na tom snad hur jak galant..
jezdím za LPG ;)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
souhlas,přitom jsou tak pěkný, no škoda,že šetřili.