GalantWeb

parkovacky

Offline matokk

Nazdar, vypalili sa mi ziarovky v parkovackach a samozrejme ako obvykle, spekulujem nad tym, ako to co najviac vylepsit. Chcel by som si do stretavaciek kupit tie PIAA ale nakolko je povinne denne svietenie, nerad by som likvidoval take drahe ziarovky na bezny den. Spekuloval som, ze do parkovaciek kupim nejaku led-kovu ziarovku, ale potom ma napadlo, ze by bolo mozne kupit nieco silnejsie, ako bezne 4 wattove ziarovky. Ako celkom dobry napad mi pripadala 20 wattova ziarovka. http://www.narva.sk/Default.asp?cls=stoitem&stiid=15467 ma rovnaku paticu (ba9s) ako ta bezna, len vacsi vykon.
Chcel by som s nou, teda svietit na bezny den, ale trosku sa bojim toho aby mi to neposkodilo parabolu... az tak velmi setrit nechcem, to by bolo kontraproduktivne. Kazdopadne na druhej strane premyslam, ze ak je v tej istej parabole umiestnená 55W H7, mala by parabola teplo z 20w zarovky zniest. Co si o tom myslite? Dakujem za vase postrehy


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Jelikož mi už zase odešla levá Led parkovačka,tak to do svýho dal asi taky.


Offline Drak

parkovačka je hned u paraboly na rozdíl od H7, která je "dal" v prostoru. Pak na takovou dlohodobou zátěž nebude stavěná patice parkovačky. Parabola je plastová a teplem se začne deformovat případně odlupovat pokovení.

A na závěr tu máme nějaký předpisy, ale to už je boj každého , kdo toto podstoupí :)
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Proč mi maximálně po 200km odejde vždy jen levá Led parkovačka?Nedokážu si to nijak vysvětlit. :angry:


Offline Drak

změřit napětí a pak záleží na konstrukci jestli ma LEDka v sobě i usměrnovací blok, nebo aspon ochranou diodu nebo je to jen na hulváta přes odpor
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Drak

se kouknu jestli mám ještě led žárovky ze starých zásob. Ve felicii svitěj v kuse už 6 let a v legnumovi stejnou dobu bez výměny.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline freematch

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 225
nemate nejaky figl  jak je vyndat,snazil jsme se na obou stranach a kdybych zatah jeste vic urval bych drat,a zadny mechanismus tm a pokud vim neni diky


Offline Daneczek

nemate nejaky figl  jak je vyndat,snazil jsme se na obou stranach a kdybych zatah jeste vic urval bych drat,a zadny mechanismus tm a pokud vim neni diky
ma to ze dvou stran takovy pacicky kteryma to tam je prave zahaknuty, prstama se to spatne macka, lepsi to je vzit nejakyma uzsima klestema ;)


Offline freematch

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 225
diky uz sem na foru nasel obrazek tak to zitra zkusim,no k tem parkovackam sem se dival a mozna by i misto teho deniho sviceni slo pouzit extremni led parkovacky http://www.svetzarovek.eu/p-40719/k-396/bila/cree-led-zarovka-5w-bila-8led-5630smd-ba9s-12v/


Offline freematch

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 225
Tak na to fakt nemam,zkoušel jsem i pinzetou  a ani se nehly ty parkovacky.jsou šrouby na uchycení světel evropských verzí na stejných místech?jako na návodu 02-03 MITSUBISHI GALANT HEADLIGHTS REPLACEMENT je vyndat zbrousit aby lepe propousteli svetlo a vymenim rovnou parkovacky i h7 dik za tipy


Offline zero_level

No k tem parkovackam...mne na galantu nesli uz jak jsem ho koupil, vymena byl mensi porod. Kdyz pak do me pani nacouvala na benzince a ja musel menit svetlo, doufal jsem ze to dam dohromady. Bohuzel jsou tak blbe udelane i na novych svetlech ze se mi dotyka + - . Odizoloval jsem kontakty a napojil na ne pozicni led pasku ktere mam v smerovkach. Smiril jsem se tim ze ja parkovacky mit nebudu  ](-:
Galant kombi 97 2.0i 4g63


Offline freematch

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 225
nemáte někdo zkušenost z rezistory v led parkovačkách ? vzal jsem tuhle http://www.svetzarovek.eu/p-40719/k-396/bila/cree-led-zarovka-5w-bila-8led-5630smd-ba9s-12v/ a vůbec nejely,tak mě napadá jen ten rezistor. Myslíte že by šel jednoduše odmontovat ?
« Poslední změna: 29.09.2014 - 20:51:17 od freematch »


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
stačí na drátkách vedoucích k patici zaměnit polaritu.


Offline freematch

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 225

Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline freematch

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 225
díky tak z toho mi jde hlava kolem,proč to není jednotně na všech stejně  ](-:


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline freematch

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 225
no u tech prednich svetel je vsecko proste japan,zadní jsou snad z australie jako jsou jednoduché,klasická ledka bez rezistoru jela bez problému