GalantWeb

Jaký olej ?

Offline FattalError

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 356
Sunoco 75W-90 jsem do převodovky dal na podzim. Úplně špatný olej to není, ale k dobré recenzi bych nesměl mít ložiska v převodovce jako velikonoční rachtačku. Přemýšlím o vyzkoušení toho MT redline, že bych si objednal něco přes ebay nebo jak tu padlo náhradu schválenou Mitsubishi Mobil něco něco... přesné info má Dag  :)

S tou cenou mě české Mitsubishi docela nakrklo. Nevěřím, že je ten olej tak drahý, spíše bych veřil tomu, že zastoupení chce mít marži jak na elektroniku z Číny - alespoň 300%

PS: ještě těch 1200-1500 sice se skřípěním zubů, ale dal bych to, jenže 1800,- ?? To už není normální.

      Kdyby Dag zjistil, odkud že to z Holandska chtělo přijít, tak bych měl někdy na jaře / v létě cestu okolo a skutečně by mě zajímalo, kolik že by za to chtěli ti bludní holanďani. Už jen pro tu informaci, kolik za to chtějí v mitsuČR. (to abych jim pak mohl na cestě okolo hodit kamen do výlohy)
« Poslední změna: 20.03.2017 - 19:52:11 od FattalError »


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Tutelu jsem kdysi zkusil,zlepšení za studena asi o 20%,tak jsem tam dal z5 použitý originál .Nebylo to zkrátka ono.



Offline Pepe

Nechápu poznámku v katalogu Redline , že oleje MT 80, MT 90 nejsou vhodné pro hypoidní soukolí - ale přitom jsou vyráběny a doporučované pro převodovky EVO 7, 8, 9 . ](-: ](-: ](-:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Pepe


Offline FattalError

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 356
Když se na to koukám, tak rozdíl v ceně MT Redline a Mobil je dvojnásobek.

Otázka, stojí to za to? Nebo ne? (zasekl jsem se těsně před kliknutím na "objednat")


Offline Pepe

 Můžeš vyzkoušet i tohle : http://www.olejlevne.cz/olejlevne/eshop/3-1-PREVODOVE-OLEJE/18-2-Man-prevodovky-a-rozvodovky/5/208-RAVENOL-MTF-1-SAE-75W-85-1-L

Někdo to musí zkusit . Já jezdil Redline MT85 , tak je možnost zkusit třeba ten Ravenol  nebo Mobil .
« Poslední změna: 22.03.2017 - 18:29:11 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


guest2672

  • Host
ten Ravenol znám ale nevím jak by fungoval spíš bych volil už jenom GL4+, japonské převodovky se tak nezahřívají jak u jiných výrobců.


guest2672

  • Host
ten Mobil nechapu jak by mohl fungovat je spíš pro nákladní převodovky,mám dojem že sem tento olej dal do převodovky Octavia 19tdi a v zimě sem nemohl zařadit.


Offline Pepe

 Díky za hodnocení , moc takových zkušených tady není . :-D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

originální náhrada pro manual převodovku 2.5
Mobil m-t1SHC75W90
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

mobil je oficiální náhrada za origo po deseti letech....po této době nemají totiž original dealeři na skladech..original je jiný a drahý jak něco, protože je dováží z holandska.....
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

 Jaký olej nabízel k dovozu ?
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Pepe


Offline Sir Dag

ten original byl z holandka..20l za 35 tisíc.. :)
náhradu cenu nevím...ale to je mi fuk..ta se dá koupit tady na eshopech..tu nemusim kupovat přes zastoupení
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Tutelu jsem kdysi zkusil,zlepšení za studena asi o 20%,tak jsem tam dal z5 použitý originál .Nebylo to zkrátka ono.
Vyměnil jsem 1 gumičku ve spojkovém válci (u pedálu) a Tomulac na tom jezdí asi do teď.


Offline FattalError

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 356
Tak a je to tady!

Pečeť neporušená, přišlo to v pořádku  ^_^ :laugh: :mellow: :D :-D :evil:

Děsně blbě se to rozlejvá  ](-:

A kdo bude mít zájem, tak litr bude za 350,- + pošta (nevim kolik za boběrečné apod.) Kdyby někdo nevěděl, tak převodovka žere 2.2litru, rozlívat to budu po 2.5litru, tzn. 875,- olej + pošta počítám okolo 150,-
« Poslední změna: 03.05.2017 - 22:19:08 od FattalError »