GalantWeb

alfa 156-žere olej a sama se vypíná - jak to zrušit??

Offline trucker

  • Hero Member
  • *****
  • japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....
    • mogulracingteam.ic.cz
KLUCI VÍM ŽE JE TO ITALSKÝ KRÁM ALE POTŘEBUJU NUTNĚ PORADIT A NA ALFA WEBECH ZATÍM BEZ ODEZVY :( ....takže se omlouvám že to hážu i sem ale klidně to pak vymažu jen potřebuju od někoho radu :)

prvotně popis problému:
alfa asi na 90% žere olej a po nějaké době (pár minut někdy 5 někdy 15) sama zdechne (bez příznaku škytání atd...jakoby jste vypnuly klíč) předpokládám že na to asi má nějaké čidlo nebo něco..

a teď prosba o radu:
potřeboval bych s alfou dočasně jezdit kratší vzdálenosti cca 20 minut jízdy 2x denně a samozřejmě počítám stím že budu muset dolívat olej ale jak toho docílím aby mi alfa dál jela ikdyž žere olej?

doplňující informace:
1) druhý motor už je v řešení ale musím cca 2 týdny počkat
2) na palubce mi nesvítí žádná kontrolka
3) jak jsem uvedl..žádné příznaky škubání, cukání pozdechávání motoru...
4) nějaký mechanik kamarádovi říkal že mimo jiné blbě dávkuje čerpadlo či co....ale když jsme přes čerpadlo tahaly benzín tak fungovalo vpohodě...a jak jsem uvedl žádné poškubávání ani zdechání není....

moc vám děkuji za informaci :)

IRSKO - toť nyní domov můj :D
japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline BlackJack

Co to je za Alfičku .. 2.0TS? Ty TwinSparky se jim vůbec nepodařili. Trpí na zadření na klikovce.

A když ti to zdechne, jde to ihned natočit .. chytne motor normálně?

Takhle podobně nám zlobila IVECO dodávka v práci. Vím, že je to úplně někde jinde od řešení tvého problému. Ale prostě jela jela a z ničeho nic vypnul motor. Pak se ujelo třeba dalších 80 km v kuse a zase vypnul motor. Chybou byl nějaký ventil ovládající přívod paliva na čerpadle.
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline trucker

  • Hero Member
  • *****
  • japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....
    • mogulracingteam.ic.cz
tady to vypadá na čidlo polohy klikovky....taky se po chvilce vypne (krátké třeba do 10min provozu motoru) a pak nejde nastartovat....až jakoby to schládlo


a je to 1,6 twin spark....svítí kontrolka motoru...a trochu papká olej (malý čoud ale zatím žádná dýmovnice)
IRSKO - toť nyní domov můj :D
japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
No , u špaget to může být i počasím :-D
A už ti něco poradily , čím to může být ?!
Dobso...


Offline trucker

  • Hero Member
  • *****
  • japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....
    • mogulracingteam.ic.cz
No , u špaget to může být i počasím :-D
A už ti něco poradily , čím to může být ?!

no sensor polohy klikovky...tako chujovina za 20€ :D
IRSKO - toť nyní domov můj :D
japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
Tak to buď rád že je to taková prkotina za pár kaček....
Já pamatuji na svoje první auto, bylo to fiat punto .. vydělávala jsem jen abych mohla jezdit do práce :-D
Dobso...


Offline trucker

  • Hero Member
  • *****
  • japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....
    • mogulracingteam.ic.cz
nooo ono to tady taky tak funguje prvních pár let...děláš na pojistku, daň z auta, neznín, nájem a jídlo...toť vše..... :D
IRSKO - toť nyní domov můj :D
japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....


Offline Berzelius

No když už jsme u těch alf....tak  se musím přiznat že možná od středy budu vlastník 164 3.0 V6 12v


Offline trucker

  • Hero Member
  • *****
  • japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....
    • mogulracingteam.ic.cz
tak to prý nejsou vůbec špatné motory..... nejdebilnější jsou právě ty twin sparky.... :D :D
IRSKO - toť nyní domov můj :D
japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
Tak jsem se trošku nudila a zapátrala jsem , na ty vaše Alfy .....  ty Twin sparks jsou v pohodě a to naprosté ,jen záleží na majiteli  jak se stará ,pokud je to prase tak na to doplatí ! Nejlepší volbou jsou 1.6 L protože Alfy mají jinak řešenou přední nápravu tak že čím větší a těžší  motor tím víc se namáhá a sere se :-D Jinak předepsané a ověřené oleje Selenia Racing 10W60 nebo Castrol edge 10w60 titanium .
Trochu jim žije elektrika vlastním životem , ale jinak nic co by auto shazovalo ... Já myslím že dobrý ¨... A co je horší .. začínají se mě líbit taky  :-D :-D
Dobso...


Offline trucker

  • Hero Member
  • *****
  • japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....
    • mogulracingteam.ic.cz
mě se líbí ta novější...tuším 159 jak má jako světla ty 3 čočky...ale to je tak vše :D :D
IRSKO - toť nyní domov můj :D
japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....


Offline Trewor

No hlavně 159 postavili na bytelným podvozku na kterym byly plánovaný větší auta od GM a saabu a celkově jí stavěli aby právě zahnali pověst nespolehlivýho auta. Což se jim mimo tu proklatou elektroniku a V6 která je nějakej stařičkej Holden a s AR hlavou co z něj doluje víc koníků se sype, docela povedlo.
Já právě zkoušel ukecat bráchu do AR 159 s 1,9JTD nebo tim 5válcem 2,4JTD
A jak psala Dobsí tak je hlavně u twinsparků nutný dodržovat předepsaný oleje a měnit je radši tak po 15tis.
A co se na twinsparcích nejvíc sere jsou rozvody, respektive plastový vodítka řetězu co jsou made in germany...takže zase se sere německej výrobek...ten prej super über spolehlivej ](-:
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Berzelius

Trewor:Stim "made in germany" bych asi souhlasil bo co sem tak cetl tak i ta problemova elektronika je  germany konkretne Bosh...ale shrnul bych to asi tak ze japonci delaji(li) blbu vzdorne auta.Tudis v praxi spolehlivejsi -_-


Offline trucker

  • Hero Member
  • *****
  • japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....
    • mogulracingteam.ic.cz
...ale shrnul bych to asi tak ze japonci delaji(li) blbu vzdorne auta.Tudis v praxi spolehlivejsi -_-

tak proto se mi toho na galantech zase tak moc nepovedlo zničit :D :D

no já doufám že do pátku dojde to čidlo klikovky a vyzkouším to ať vím an čem jsem :D ...bo v pondělí je tady státní svátek =>volno :D
IRSKO - toť nyní domov můj :D
japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
Až ti to přijde a zapojíš to tak dej hned vědět !!

Je to napínaví jak kšandy .....
Dobso...


Offline trucker

  • Hero Member
  • *****
  • japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....
    • mogulracingteam.ic.cz
 :D :D :D :D jasně bejku !  :mellow:
IRSKO - toť nyní domov můj :D
japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
K alfám se všeobecně nerad vyjadřuju, protože 2 jsme měli. Dohromady stály přes 1,7milionu korun. Obě 156. jedna 2,0TS a druhá 2,4jtd. Tu jtd měli problém opravit i v alfě.. do 180tis km v pohodě..pak obojí naprostá tragedie. Ten 2,0ts jsem po druhém totálním kolapsu motoru opravoval. Tak tragické vůle v celém motoru jsem nikdy nikde na ničem neviděl. Takže pokud ti žere olej, se ji rychle zbav, protože jiný vylítaný motor tě nezachrání. Co si pamatuju, stálo 8nových svící s výměnou 11000kč:-)

Ty motory jezdí dobře,ale tím to končí. Je to shit.


Offline trucker

  • Hero Member
  • *****
  • japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....
    • mogulracingteam.ic.cz
kluci tak to jen završím tím, že se mi podařilo vyměnit to blbé čidlo (ale pracnost to teda byla velká-hlavně na nervy zátěž jak prase :D ) a auto jede :)
IRSKO - toť nyní domov můj :D
japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland