GalantWeb

Hromadná koupě odvlhčovacích sáčků silikagelu

Offline Trewor

Ahoj,
asi nikdo nemá rád když se mu v autě mlží skla i zevnitř. Hlavně teď když mrzne a námraza zmrzne.
Prodávaj se na to různý spreje který se mi neosvědčily a jednorázový pohlcovače vlhkosti který ovšem bývaj docela malý a tak je jejich účinnost jen krátkodobá.
Sám mam teď vyzkoušený silikagelový sáčky který se daj regenerovat/sušit na topení/v troubě donekonečna.

Bohužel je trochu problém je sehnat kusově. Takže mě napadlo udělat hromadnou objednávku.
Kontaktoval jsem jednu firmu co je dodává a z jejich nabídky by použití v autě nejlíp vyhovovaly 250g sáčky z pevný paropropustný folie Tyvek.

Při malym odběru by byly za cca 70kč+pošta.
Doporučuju ale vzít 2 a dát je do rohů pod okno.
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Berzelius

Zdar,tak když bys to objednával tak bych pak od tebe klidně 2ks vzal.


Offline LivArt

Jak moc velký ty silikagelový sáčky potřebuješ?
Najdi si nějakej lokální obchod/servis tiskáren, tam tohohle budou mít docela dost a ty sáčky nebývají úplně malý.


Offline Daggereall

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 71
Nebo skakni nekam do Tesca nebo zverimexu a kup si silikatovou podestylku pro kocky.Je to taky silicagel,nacpes to do ponozky a mas klid.


Offline Pepe

Tobě, Trewore , zase nejde klima ? :angry: :-D :-D   Nejlepší je , než auto zaparkuješ , pootevřít zadní dveře - vyvětrat auto - a pak zamknout . A při jízdě si pootevři na 1/2 cm okna .
« Poslední změna: 04.02.2015 - 19:34:46 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

jestli to máš odzkoušený, že to funguje..tak bych do  toho šel..
U nás si do auta nahamtam sněhu, ten roztaje a vlhkost v autě neuvěřitelná :D Dokonce mi splesnivilo přední okno zevnitř :D No čistit ho..legrace :D
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Trewor

LiveArt: silicagel pohltí cca 20% svý hmotnosti takže pro účinnost po více dnů právě doporučuju 2 250g sáčky který by měly teoreticky nasát deci vody. U nějakejch menších by to bylo míň a nejsem si moc jistej účinkem, respektive kolik dní by to vydrželo.
Daggereall: Jasný to je ta samá věc, ale ono se to odírá a prášilo by se z toho. Toho by mělo být prachotěsný.

Pepe: klima jede, ale když jedu jen kousek tak moc vlhkosti neodsaje a jelikož ještě nemam vyměnění okno tak když hodně prší tak mi vlhne tepich. Musel jsem pak škrábat námrazu i zevnitř :evil:

Má to víc využítí. Například to co teď mam v autě je původně určený do bot a řadu let to používám v gládách a v zimě do lyžáků. Výhoda je, že to pohlcuje i smrad takže by kanárek vedle nich nepadl na znak :laugh:
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Drak

Takže když to nasaje smrad a pak to dáš doma na topení vysušit, tak smrad maž doma :)
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Trewor

No musí tomu tak být, ale nikdy mi nepřišlo, že by ty sáčky smrděly :undecided:
Ty co mam jsou určený právě do bot a ze začátku voněly bylinkama. Ale to už je tak 8 let
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline BlackJack

V práci jsme kupovali nový CNC. Přivezli nám jej z USA a uvnitř celého zavakuovaného stroje bylo 8 kýblů s tímto pohlcovačem vlhkosti. Není to klasický silicagel, ale uvnitř je něco jiného.
Kdybych si to všechno nacpal do auta, tak bych po delší jízdě ani čůrat nemusel  :laugh:
« Poslední změna: 07.02.2015 - 12:43:57 od BlackJack »
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63