GalantWeb

Sirova stavba / přestavba od Daga

Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Asi mysleli,že  jeto podsvícený při zapnutejch potkávačkách je, ale při spuštění 4 blinkrů to tlačítko prostě nebliká a je jen podsvícený.


Offline JanTchi

Dúfam že tento seriál bude pokračovať ďalej. Veľká vďaka za neho


Offline Pepe

 http://www.galantweb.com/index.php/topic,3074.0.html

Přidal jsem ještě jedno foto .
« Poslední změna: 11.07.2015 - 14:01:43 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001



Offline Sir Dag

Děkuji...se seriálem budu pokračovat když vidím, že je užitečný a má zatím úspěch..

Co se týče těch led do přihrádek tak používám svoje led které jsem kdysi dávno koupil. Všude v autě používám 5mm ledky. S tím, že bílá je 7cd (7 000mcd) s úhlem 30stupnů s napětím 3.3V na 20mA. To vše k led .-)

Jinak t3, t4 či t4 něco co to bylo..tak tyhle žárovky. Respektive jedna z nich patří do spínače mlhovek :D Ale k tomu se také dostamu. Každopádně jinak zatím co jsem koukal nepřatří  nikam jinam. A to jsem měl elektriku už komplet venku :D Jo pravda, spínač TCL a podsvit naklápění jsem nedemontoval :D Jinak vše ano. Samozřejmě v takovýchto vypínačích a spínačích jsou podobné jebky. Osobně doporučuji si s tím raději 20minut hrát a narvat tam ledku .-) Vypadá to lépe
« Poslední změna: 11.07.2015 - 01:27:22 od Sir Dag »
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
V panelu klimy jsou 2 druhy žároviček s paticí.


Offline Sir Dag

Přiznám se, panel klimy jsem nachal napokoji a asi i nechám. Uvidím. Každopádně se mi líbilo předělání podsvitu displeje. Vložením ploché led (nevím zda to byla oled či něco jiného) byl displej mnohem více čitelný ve dne a dost o tom uvažuji také. Ovšem bojím se, že to bude až moc svítit v noci.
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

Nemá někdo volný středový panel pro radio a klimu v motivu šedý mramor ? Padlo jej má - ale někdo špatně vyloupl tlačítko varsvětel a ulomil spodní opěrku pro tlačítko , teď to tam plandá .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Sir Dag

mam jen klasiku šedivý fukáros z galanta 97
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
citace: Přiznám se, panel klimy jsem nachal napokoji a asi i nechám. Uvidím.
Neboj se toho,je to jen 8 šroubů. :mellow:

« Poslední změna: 13.07.2015 - 21:02:13 od Rob »


Offline Sir Dag

Omlouvám se, že jsem dva týdny teď nic nepřidal. Bohužel moc práce a pájit něco na autě a dělat z toho návod jsem teď prostě nedokázal. Každopádně to po Japancampu napravím .-) a vše doženu.

Přidávám aspoň foto na pobavení..což budu též průběžně také dělat. Uvidíte aspoň něco co vás ani nenapadne :D

Zde uvádím foto HEVER VERZE 1
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Trewor

Ty seš ďábel :laugh:
Mějte mě klidně za sraba ale pod tohle bych nevlez.
Kup si za pár stovek stavitelný stojky/podpěry. Jsou bytelný a hlavně stabilní
Takovýhle.
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Sir Dag

No tohle bylo už po pádu. Takhle se to zaseklo na nějakém "větším" kamínku :D Škoda, že nemam tu fotku kde jich bylo víc :D
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Sir Dag

Vím, že jsem sliboval návod každý týden..

Bohužel..přiznám se..pár věcí se teď u mě doslova zesralo a bojím se abych  nepřišel i o svého mazla..Každopádně návody pak nějak doženu...počítám to .-) tenhle týden bych měl jakoby dohnat čtyři, myslím na vás :D
No tak aspoň pro pobavení....Fachmanskej hever verze dvě :D
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Sir Dag

Občas mě rozčilovalo, že jsem neviděl ovládání oken a tak jsem si řekl, že to chce úpravu. Po nějaké době jsem zjistil, že v noci tak trochu zdáse mi svítí jedno tlačítko. Je nam proužek říkám si, tak to asi podsvícené není. Protože tak malý svit je děs. No a po pár minutách jsem byl svědkem jak to zhaslo. Ha podsvit :D

Nu takže se jde předělávat...
Zaprvé...opatrně rozebírejte jinak polámete packy, držáky a já nevím co všechno. Přikládám fotku jak to vypadá když rozebírá někdo kdo neumí (odborný servis na zabezpečovačku) a pak někdo kdo to umí (já nemechanik hobby galanták.

A teď samotný návod. 1) Je zapotřebí odšroubovat tří šroubků. 2) nožem nadzvedneme jemně horní díl plastu a provedeme tak u tří zámečků. Stačí jen jedna strana. ovládání se krásně rozlouskne. 3) Pak následuje odšroubování dalších čtyř šroubků. 4) odkryjeme gumovou cosi :D 5) a zde se bude dít vaše dílo :D Jsou zde dvě místa pro led. Jedna je už obsazená a druhá volná. Stačí led vyměnit a máte vyhráno. Co jsem proměřoval tak to běhá na nějakých 2,5 V s odběrem 2mA. narval jsem tam Led 3,3V 20mA takže ve finále odebírá mnohem méně proudu. Berte však toto měření orientačně. Je to rok a půl zpátky a moc dobře si to nepamtuji. No každopádně má tlačítko docela silný difuzor takže se nemusíte bát použít ledku co má 5 000mcd. Já použil zelenou s 13 000mcd. Ze začátku mě to v noci oslňovalo, ale dnes si to neumím bez toho představit :D
No a pakud seženete druhý hmatník jako já. Tak vyměnte hmatník a narvěte tam druhou LED. Pak stačí složit.
6) výsledek práce .-)
« Poslední změna: 30.08.2015 - 02:19:59 od Sir Dag »
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

Koukám , že tomu nedáš chvilku odpočinout.
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Trewor

Diod a žároviček je v Galoši docela dost a mě už toho moc nesvítí tak asi někdy zneužiju tvých zkušeností a zprovoznim to
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Werewolf66

Škoda ze se ty tlačítka blbe schanej, bylo by fajn udělat to na všechny čtyři gombiky :)
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Sir Dag

koukal jsem na tištáky a podsvit má připravená deska jen u řidiče a to ke všemu jen na předních dvou hmatnících. Zadní už to nemaj :(

Jinak ještě jeden s difuzorem tu mam. Sehnat se dá z nějakého vyflákaného galoše .-)
Jo a abych nezapoměl..barva podsvitu může být samozřejmě jakákoliv.


Tak a něco dál.
Jednou jsem viděl svůj starý fitr na dvoulitrovi. Říkám si, že na tom novém 2,5 si ho vyměním. Když už chci mít z toho pěkné auto. Tak jsem si objednal nový, 130 kaček takže paráda, a vyndal starý. No zděsil jsem se velice. To co jsem viděl se nedá ani popsat. Takže jsem vyfotil a dávám příkladnou ilustraci. Včera a dnes jsem se projížděl a musím vám říci, že auto ožilo ani nevím jak. Jede jak splašený. Voneď by nejelo, když najednou se nedusí a má kyslík. To možná neznalo pár let.....
« Poslední změna: 31.08.2015 - 18:37:21 od Sir Dag »
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue