GalantWeb

Nejde napíchnout Diagnostika

Offline Czenda

Zdravím,
mám problém s galantem rv 97 2.5 v6 manuál. Kamarád koupil diagnostiku Delphi ds150e soft z roku 2014. Diagnostika je odzkoušená a funkční akorát na galantovi nejde. Model je v seznamu vyběru ale rv a ani obsah tam neni. Nespojí se napiše chybu všechno dělam podle návodu ale bezúspěchu. A tak se vás chci zeptat jestli nevíte kde je problém nebo jestli nemáte někdo funkční diagnostiku (Mladá Boleslav/Lysá nad Labem) na odzkoušení a zjištění kde je problém. Dík za odpověď.
Galant 2,5 V6 24 1997 sedan


Offline Pepe

Mám na tebe dotaz - jaký hardware používáš ( myšlen kabel )?
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Czenda

To bohužel nevím moc se v tom nevyznám ale jestli to pomuže tak je to tahle diagnostika https://auto.bazos.cz/inzerat/68238596/Diagnostika-UNIVERSALNI-DELPHI-DS150e-20153-PODPORAZARUKA.php
Galant 2,5 V6 24 1997 sedan


Offline Pepe

Nevyzkoušeno mnou , ale moc bych na tohle nesázel . Galant do roku 2000 nejde běžnou diagnostikou načíst .  Ostatní vozy - není problém , ale japonci do roku 2000 je problém . A co máš s Galantem ?
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Czenda

Galanta mám zhruba 3 měsíce tak jsem se chtěl mrknout co a jak + nejde mi ABS od 60km/h dolu kope do pedalu nejspíš snímač nebo kroužek. Tak jsem si myslel že by diagnostika aspoň zjistil co je kde za problém kontrolka mi nesviti. Ted jezdim bez ABS (odpojeno)
Galant 2,5 V6 24 1997 sedan


Offline Sir Dag

jako, že je chyba abs od 0 km do 60km /hod..co je nad 60 tak už běhá?
Zvláštní...
Jinak odpojit abs mi přijde kravina..Budeš potřebovat brzdit při větší rychlosti a pak co? Raději ji znova připoj.

Moje zkušenost..vzhledem k tomu, že jsem měl mikrospánek a následné manevrování, abych nikoho nezabil včetne sebe a nikam nenaboural...ABS A TCL mi zachránili..Teď ke všemu přichází zima. Bez ABS to není úplně dobrý nápad.
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Czenda

Při brždění od 60 dolu kope. Nad 60 se to ABS neozve brzdí v poho nekope a funguje. Nejhorší je to pak když brzdím uplně na nulu.
Galant 2,5 V6 24 1997 sedan


Offline Drak

Do roku 2000 je potřeba poupravit zapojení konektoru u takto univerzalní diagnostiky. SW propojení pinu 1 a 4 mají jen kabely specialně pro mitsu.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Czenda

Takže stačí sehnat kabel? A převodník bude fungovat s jiným kabelem?
Galant 2,5 V6 24 1997 sedan


Offline Drak

podle toho odkazu je kabel součástí převodníku. Jestli se dá sehnat i jiny kabel a na převodníku ho vyměnit netuším. 
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Czenda

Propojení pinu v zasuvce auta nebo kabelu. Sorry že se tak blbě ptám.
Galant 2,5 V6 24 1997 sedan


Offline Drak

na kabelu. Když ale spojiš 1 a 4 v autě, tak ti kontrolky vyblikají kod chyby. Návod je tady http://www.galantweb.com/index.php?action=articles;sa=view;article=38

pokud to nic nevybliká, tak to ani diagnostika nezjistí. Pak už jedině za jízdy stahnout data co jdou do jednotky a ty pak porovnat.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Czenda

Díky seženu stejný kabel a zkusím ho rozbastlit.
Galant 2,5 V6 24 1997 sedan



Offline Pepe

Kdysi jsem koupil čtečku OBD DTC AUTEL s tím , že se použije na Galanta . Jenže - všechny napíchnuté auta byly vyrobeny před rokem 2000 a tím pádem jsem ji skoro vyhodil . Dnes jsem tady měl Pádlův vůz a tak přišel nápad napíchnout se -a spojení bylo navázáno . Tak nepůjde do zběru - čtečka . :mellow:     Takže evoscanem to půjde taktéž , ale v protokolu OBDII , ne jak jsem zkoušel MUTIII.   Upozornění -  vozy vyrobené po r. 2000 .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001