GalantWeb

LED světla

Dom · 47 · 13986

Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Tohle relé,co mělo navíc 1 kontakt,tedy spínací a rozpínací jsem si párkrát v  kupoval v mototechně na Škodu Favorita a stálo +/- 50 kč.(klasická černá kostka asi 2,5x2,5 cm do pojistkový skříňky v kabině auta).
« Poslední změna: 05.04.2017 - 22:21:02 od Rob »


Offline Sir Dag

rele za 50kč v GME..jedná se o autorelé, to znamená v pouzdře a s kontakty vhodné pro rychlo konektorování.
Jinak vnitřek koupíš za 20kč...
objednací kód.  634-714

Jinak pokud ti někdo nabízí nějaké takové relé za 500 kč a výše..tak buch mu řek ať si ho strčí někam... :D
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Možná už je v oktávce to užší?alias mini?


Offline Pepe

Co ti na to říct ?  Vypnu klíček a po 20 sekundách zhasne DRL . :-D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Pepe

Možná už je v oktávce to užší?alias mini?
Nechci se napojovat do pojistkové skříně , zapojím to jak to mám v Galantu . Ještě nemám k Octávce komplet manuál a do elektra se nechci motat , dost na tom , že budu muset ke kabeláži dveří - zámků - ](-: ](-:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

schéma vnitřku.
Jiank to co říkáš ty je časovač včtetně relé..ovšem nic co by se nedalo opět dodat :D

Ovšem pokdu je tam časovač s relem..tak pak už ta cena může relativně odpovídat..když vezmeme v potaz, že to jde přes prodejce atd..
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Sir Dag

co tam chceš brát? Že by zabezpečovačka? Centrál..?
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Werewolf66

Ty wole co to tu řešíte? Kupte přepínací relatko, které bude odepinat napájení dennímu svícení při zapnutych parkovackach. Hledáte složitosti tam kde nejsou :D schémata jsou na předchozí strance a nic víc není potreba.

Pepe: z toho kouká nějaká Elektro zbytečná složitost, jsou to fakt vyhozeny peníze. Dej přepínací relatko a je po zizalach. Pokud chceš aby se ledky rozsvitili až po nastartování, tak musíš někde najít +12V a z nich napájet ledky
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Janek7

To Dag
 Zase je nevýhoda v tom že nemůžeš použít čistě parkovačky, vždycky ti při nich bude svítít DRL a pokaždé když sedneš do auta musíš přepnout na parkovačky. Problém se stáním v noci řeším právě těma parkovačkama, kdy je auto viděno a neoslňuje. Jedinou nevýhodu vidím v tom jak jsi říkal, že nesvítí zadek auta, ale zase na druhou stranu nesvítí mi interier což je malá úspora a zlepšuje čitelnost klimi a palub pc


Offline Sir Dag

Na to mam jednu jedinou odpověď....udělejte si DRL zvlášť na vypínač..nepotřebujete žádné relé a další cajky....prostě si vemte plsu z baterky, přerušte ho vypínačem..ten si dejte kam chcete a odtamtaĎ rovnou na led..a mínus samozřejmě do baterky... :D

Né vážně...každý si to zapojí jak mu to vyhovuje a jak sám potřebuje..Důležité je, že jsme dali návrhy a případná schéma...
Každopádně tento návrh říká..svítte si kdy chcete a jak chcete :D :D Přesně tak to mám já :D Ovšem dodržuji zákon a svítím jen tak jak se sluší a patří..
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Trewor

Hele když už to řešíte tak já měl za to že dle předpisu má denní svícení zhasnout při sepnutí potkávacích světel. VW a mnoha dalším ale denní svícení dál jede? Tak co to je za bordel?
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Pepe

 Denní svícení 5 LED Mycarr SJ-296    , tohle jsem kdysi koupil a teď to budu montovat . Mnou popisované spínání je součástí homologované dodávky, víc neřeším .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Werewolf66

Já myslím že jim to pohasne na ekvivalent 4W obrisovek
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Trewor

Jo to pohasnutí na úroveň obrysovek dává smysl, jen jsem nikdy nezaregistroval přepínání.
Stejně je EU pitová, že zavede povinnost mít takovou blbost, jako monitoring tlaku v gumách a adaptivní světla, který by bezpečnosti jak toho konkrétního auta, tak hlavně všech protijedoucích a chodců prospěly mnohem, víc maj na háku.
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Dom

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 7
Sakra tolik odpovedi, to jsem ani necekal  ^_^
Kazdopadne vsem diky moc za rady, navrhy a za ty schemata.
Jak tady padlo za navrh, tak nechci delat LEDky na spinac, ktery bych si musel rucne spustit po nastartovani. Hlavni duvod proc je chci mit na aute je, ze zapominam pres den rozsvitit. Dalsi je, ze se mi to proste libi  :laugh:
Kdysi jsem si to montoval na Fiestu, ale uz je to hodne dlouho, tak jsem si radsi rekl o pomoc zkusenejsim  -_-
Kazdopadne ja mam ten typ LED svetel, ktery se pri nastartovani automaticky rozsviti a pri rozsviceni potkavacek (obrysovek) zhasnou. Proste takovou tu nasi klasiku.
Mitsubishi Galant 97 GTS TD 2.0 66kW


guest2672

  • Host
tyto denní svícení sou asi nejlepší co sem koupil velká svítivost napojí se jenom na baterku a na parkovačku po
 nastartování sepnou a při vypnutí motoru asi ještě pět vteřin svítěj pak se vypnou je to na principu dobíjení a nebo se to dá napojit přes klíček +


guest2672

  • Host
Hele když už to řešíte tak já měl za to že dle předpisu má denní svícení zhasnout při sepnutí potkávacích světel. VW a mnoha dalším ale denní svícení dál jede? Tak co to je za bordel?
denní svícení musí svítit samostatně při zapnutí parkovaček musí denní svícení zhasnout.


Offline Sir Dag

právě, že některé nové vozy mají už výjimku..prostě už jim dení funguje s obrysovkama a vypínají se s potkávačkama. Maj na to výjimku ve velkym TP. Protože (bohužel budu opakovat jak Hugáče, tak Pepeho a další nás :) ) legislativa říká po nastarotování respektive po otočení klíčku do polohy kdy je "nastartováno" má denní svícení svítit, po rozsvícení orbysových světel zhasnout.
Mno a některým výrobcům se to tak trochu přestalo líbit při výrobě nových vozů, že by to narušovalo desing a tak dělaj krávoviny a maj na to výjimky. A to, že třeba jen pohasnou a svítí pořád nebo se zapínají až při spuštění jiných světel atd :)
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue