GalantWeb

Klepání auta a cukání na volnoběh

Offline Sir Dag

vyklonit těhlice: horní rameno odpojit od těhlice a příčné rameno odpojit od těhlice a tlumiče.
Pak můžeš manipulovat s poloosou...Mě třeba jenom nasazení ramen trvá cca dvě hodky. Takže zkrátka já to vidím na jedno odpoledne. Vím, že Pepe mi dokázal vyndat, zkontrolovat (otevřít a namazat) a vrátit poloosu za tři hoďky.

Je to zásah který chce trochu trpělivosti a někdy značné síly..a kvuli jedné věci se odpojuje mnoho jiných..takže asi tak..
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue



Offline Pepe

  http://carspace.cz/zbozi/mitsubishi/mitsubishi-galant-ea-1996-2003/kloub-vnitrni-24x41x27--0411-ea.html 
  Kloub za 900,-  na mne až moc levné .

 Zapoměl jsi dodat, Dagu, že olej z převodovky se musí vypustit , při manipulaci s poloosama .
« Poslední změna: 22.04.2017 - 08:48:10 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Santrucek

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 35
Bohužel, obávám se že nemám dostatečné prostředky na výměnu. Mám jen malou gola sadu a auto mám před panelákem na sídlišti :-) . Pokud by někdo byl ochotnej se v tom pohrabat, rád za to samozřejmě zaplatím. Pepe doporučuješ raději nový kloub, nebo se mohu poohlédnout po starším kousku? Finančně jsem se tento měsíc trochu vyždímal na Galantovi :-D
 


Offline Pepe

 Klidně bych tam dal starší - celou zrepasovanou poloosu .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

potřebuješ nástroj na odpojování čepů z těhliče.. stahovák kulových čepů.
Takže pouhá gola sada nestačí..
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline elkappi

Nikdy jsem kvůli poloose nesundal jediný čep NIKDY. Jsou k tomu zapotřebí sundat dva šrouby.
Stačí sundat rovné rameno z nápravnice nikdy né z čepu. A podkovu tlumiče od ramene a nazdar práce pokud jde vše povolit 1 hodina obě strany (na manuálu ale myslím že automat půjde stejně)
Pokud budeš mít poloosy klidně ti to udělám. Já mám v dílně pouze z VR4(a nevím jestli jsou stejné) a pak z vraku ale nevím v jakém jsou stavu.
Galant navždy a FTO


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Pepe

 Ano , jedna z možností jak zkontrolovat vůle v kulových čepech . :-D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline elkappi

Tak dneska úspěšně opraveno byla to dlouhá poloosa.
Ale galant moc pěknej sice má orezlé lemy ale jinak pěkný stav vše SE jen snad ten interier bych vyměnil příští týden zadní brzdy
Galant navždy a FTO


Offline Pepe

Není nad to , když se to povede .  :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline elkappi

Díky bohu ta levá nešla povolit je tam tzv. nerozebiratelný spoj a nebo zavařeno za studena  :laugh: ale naštěstí to byla pravá a levou ti hodím v týdnu a samozřejmě i prachy :D
Galant navždy a FTO


Offline Pepe

Hlavní je , že už mu afto neklepe při přidání šťávy . :-D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Santrucek

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 35
Chlapi ještě jednou děkuju za pomoc :-) .Cestou z Mělníka to bylo uplně jiný kafe. Teď už jenom ručku, lambdy, olej v převodovce a nebude to mít chybu.  Ty lemy bohužel hnijou no ale zas tolik nespěchaj. Až před zimou budou nějaký peníze tak se na to vrhnu. Tam bude potřeba možná i celá zadní část podvozku nějak ošetřit proti korozi...


Offline elkappi

Nevíte nikdo jestli jsou lambda sondy na 2.5 118Kw stejné jako na 120Kw a vím že jsou tři jde jen o to jestli sou stejné. Ten spodek dáme příští týden
Galant navždy a FTO


Offline Pepe

 Stejné jsou jen zadní lambdasondy .........a jsou celkem 4 -2 regulační před katem na svodech a 2 za katem
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline elkappi

Pozná diagnostika která lambda to má za sebou a dají se nikde koupit nové nebo nemáte nikdo za 118 kw
Galant navždy a FTO


Offline Pepe

Zdemontovat a pomocí zapalovače -    měřákem zjistíš reakci  .  Jak jsem psal , zadní jsou stejné.
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Trewor

Pozná diagnostika která lambda to má za sebou a dají se nikde koupit nové nebo nemáte nikdo za 118 kw
Mirkovi jsem je při sundavání vany z 118kW V6 vyšrouboval, ale nevim jestli je ještě má.
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Sir Dag

Mam zatim vsechny ctvery :)
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue