GalantWeb

Manzeta a tyc rizeni

Offline zelena_zeme

Zdarec,jak uz to tak byva,auto se posere na dovolene 170km od domova :D Jsem u Roznova pod Radhostem,a z podvozku se ozyva dost hlasity skripani,vrzani. Zatim to pozoruju jen kdyz je vedro, kdyz celej den prselo,byl klid. Objevil jsem dirku v manzete tyce rizeni na ridicove strane,samozrejme zaliskany od vazeliny ci ceho. Da se nejak rozumne necim promazat asi cep (?) v provizornich podminkach aby to nachvili prestalo vrzat a ja dojel v sobotu aspon domu do Brna? Nebo s tim ujedu tech 170km tak jak to je? Diky za rady  -_-


Offline Pepe

V řízení problém asi nebude , ale problém vrzání je věcí spodních kulových čepů na ramenách . Když je vlhko , tak plast tuto vlhkost promění v menší tření než za sucha .  Zaflákanost manžety bych spíš věnoval pozornost manžetě homokinetického kloubu u kola řidiče , odtamtud se může vzít ta vazelína . Předpoklad je , že bys měl domů dojet a rameno-ramena vyměnit . Pokud máš u sebe injekční stříkačku , můžeš pod prachovky kloubů ramen vstříknout kapku oleje nebo WéDéčka .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline zelena_zeme

diky za odpoved, promazani cepu ramen jsme delali loni,ted je i to vrzani trosku jiny. Manzety na poloose jsou novy. Tipuju to opravdu na tu tyc rizeni, tam je jedina rupla manzeta.
Jinak predpoklad je - dojet domu,a Galant -> vrakoviste  :D  :'(


Offline zelena_zeme

nasplichal jsem to WDckem,a zatim je klid.Jsem ale peknej kokot,protoze sem nasplichal jak ten cep na rameni,tak cep u prevodky rizeni,takze ted nevim kterej tak vrzal  :D Kazdopadne v manzete tyce rizeni je takova dzuzna,ze jsem skrz ni napohodu nasplichal pulku WDcka na cep ](-: :mellow: