GalantWeb

EMISE a STK

Offline Severín

Ahoj,
dneska jsem byl na technický a tak mě to inspirovalo k založení tohoto tématu. Mohli bychom sem dávat zkušenosti, z kontrol. Porovnávat na co se nejčastěji technici zaměřují, kam jezdit a nejezdit atd...
Takže začnu. Byl jsem v Horoměřicích u Prahy. Výhoda, že berou bez objednání, všude jinde, kam jsem volal byl dost problém. Cena 900 za technickou a 700 za emise. Technici, co jsem měl já byli dobrý a bez toho na emisích bych měl velkej problém...

1. rada. pokud máte původní katalizátor, tak si ho hlavně v autě nechte! Moje hodnoty při poslední prohlídce CO při zvýšených otáčkách a limitu 0.30 byly 0.09%, s novým katalyzátorem od podzimu 0.18 a to mi ten motor pěkně roztočil, aby se dostal na tuhle hodnotu, většinu měření měl 0.70! Na druhou stranu při volnoběhu jsem měl minule CO 0.12 a teď 0.02 při max limitu 0.5. Každopádně kaťák za 4000kč z Německa asi není dostačující.

Na prohlídce technik remcal, že mám tmavý fólie na sklech a přes zadní brzdový světlo. Říkal jsem, že je to z výroby a není to fólie, tak to zkoušel škrábat... Prý od tý doby, co to fotí, tak je to přísný a brzdový světlo nahoře by mělo být vidět i když nesvítí...
Podvozek mám ok a pozor, nijak nekomentoval chybějící štíty na předních brzdách. Z toho jsem měl dost strach. V autě se zbytečně nešťoural a pochválil mě za zapsaný 17kola v TP:)

Takže za mě dobrý, hlavně velký díky technikovi na emisích, který se mi nevysmál a neposlal mě do pr....., ale pomohl mi.


Edit: Ještě mě napadlo, že jsem neměl ani problém s diagnostikou a připojením (jak se občas někdo bojí), ale myslím, že to ani nezkoumali.
« Poslední změna: 04.05.2018 - 20:03:23 od Severín »


Offline Venda_K

Čau, co se týče katalyzátoru tak po jeho výměně se musí jet do servisu a motor na nový katalyzátor nechat seřídit. Někde jsem to četl, počkej si raději na reakci ostatních.
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Bayern

hmm... od toho tam jsou dvě lambda sondy a ty pošlou info o tom jak se bude dále dávkovat  :angry::mellow:


Offline Pepe

Čau, co se týče katalyzátoru tak po jeho výměně se musí jet do servisu a motor na nový katalyzátor nechat seřídit. Někde jsem to četl, počkej si raději na reakci ostatních.
jak a co by kdo nastavovat?
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Možná mysleli "než si ŘJ sedne"?


Offline grafik

S tím katalyzátorem můžu potvrdit starý je lepší minule na emisích uplně v pohodě, rok tam má katalyzátor magnaflow a na emisích naměřil CO 0,70  ^_^ takže jen zbytečná zátěž


Offline mAty723

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 61
Ahoj Severíne. A na zadku také nemáš plechové kryty brzd? Jakým způsobem byly sundané? Ořezány a opilovány, nebo jen uškubnuty? :-D Jsou tam po nich nějaké viditelné zbytky? Zvažuji totiž, jestli je tam dát,  u mě původní na zadku uhnily a na předku už ani nebyly při koupi.
Přední by byli v pohodě, ty stojí asi 700kč / ks, ale zadní 2.700kč / ks a víc.

Já mám Galanta v kombiku a folie mám na bočních oknech vzadu i v kufru a i vzadu na kufru, také nemám výřez pro 3. brzdové světlo, nemyslím si, že by to tam předchozí majitel dával... Není na nich nějaký štítek či tak něco? Jestli mi to na STK zkusí škrábat tak mu ty ruce přetrhnu :-D


Offline Venda_K

Ahoj Severíne. A na zadku také nemáš plechové kryty brzd? Jakým způsobem byly sundané? Ořezány a opilovány, nebo jen uškubnuty? :-D Jsou tam po nich nějaké viditelné zbytky? Zvažuji totiž, jestli je tam dát,  u mě původní na zadku uhnily a na předku už ani nebyly při koupi.
Přední by byli v pohodě, ty stojí asi 700kč / ks, ale zadní 2.700kč / ks a víc.

Já mám Galanta v kombiku a folie mám na bočních oknech vzadu i v kufru a i vzadu na kufru, také nemám výřez pro 3. brzdové světlo, nemyslím si, že by to tam předchozí majitel dával... Není na nich nějaký štítek či tak něco? Jestli mi to na STK zkusí škrábat tak mu ty ruce přetrhnu :-D
Ahoj, hele ty plechové kryty brzd se dají odvrtat 8 vrtákem. Musíš sundat kolo, sundat celý brzdový třmen, a pak brzdový kotouč. Koupíš přímý kartáč do rozbrusu. Zbavíš se rzi pod kterou uvidíš body po sváření. Ty odvrtáš a máš hotovo. Kdyžtak se podívej do tématu Na zaslání obrázků při chatování od 7 strany ke konci. Najdeš tam jak jsem se s tím popral já.
« Poslední změna: 03.05.2018 - 11:38:12 od Venda_K »
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Severín

Vendo, mám pocit, že manuálně se nastavoval karburátor. Naše mašiny už to umí samy :mellow:

A ty kryty kotoučů mi chybí vepředu. Sundali je v servisu a už je tam prostě nenandali (fakt díky), takže ani nevím, jak to tam vypadá. V zádu ještě drží. Ale říkám, technik to zbytečně nezkoumal. Svítí to, jede to, nic z toho neodpadává a neteče, takže OK.

Mimochodem, mám KO chladič a on to poznal, po čichu:D


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Severíne,byl jsi u toho staršího pána těsně před důchodem nebo u toho mladýho kluka,zhruba tak starýho jako ty?



Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Ten dokázal pustit i naft. feldu,která hulila jak traktor a vzadu jí nesvítilo světlo  :-D,já bohužel vyfás tenkrát toho staříka a ten mě vyhodil za UK.  světla.Přitom se mu moje auto prý moc líbilo. :-D


Offline Bayern

Ten dokázal pustit i naft. feldu,která hulila jak traktor a vzadu jí nesvítilo světlo  :-D,já bohužel vyfás tenkrát toho staříka a ten mě vyhodil za UK.  světla.Přitom se mu moje auto prý moc líbilo. :-D

tomu se už říká závist  :laugh:


Offline Severín

Tak to asi nebyl on. Na emisích byl starší a na technický mladej, ale pochybuju, že by takový auto jeden nebo druhej pustil...


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Emise jsem "vynechal",na technický byli 2 technici,starý a mladý. :-D


Offline mAty723

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 61
Ahoj, tak malé upřesnění ohledně zatmavovacích fólií. Jak uvedl Severín, od doby, co auta na STK fotí, mohou se o folie více zajímat. A od prosince 2017 prý můžou měřit na STK prostupnost dokonce i měřit.

Důležité tedy je:
- Čelní skla nesmí být upravena ani čirými fóliemi
- Na bočních sklech sloužící k výhledu z místa řidiče nesmí být po úpravě skel celková propustnost menší než 70%
- Fólie na zadním skle nesmí zakrývat na vozidle schválenou třetí brzdovou svítilnu
- Skla upravená pomocí schválené fólie musí být opatřena štítkem s číslem atestu a označením výrobce
- Majitel vozidla musí obdržet od autorizované instalační firmy Osvědčení o úpravě zasklení


Offline Sir Dag

s tou schválenou zadní svítilnou..jako když to vezmeš..tak to je na autě další výbava..Vím o autech které je nemají a stejném modelu i roku výroby a má ho tam..Prostě sis připlatil, máš ho.. Pravda je, že dneska je to standart.. Ovšem my máme dvacet let stará auta. Takže u  nás je to trochu jiné. Takže osobně si myslím, že kdyby technik zkoušel něco jako, že máme folii na zadním skle a zakrývá mi to třetí brzdové světlo. Tak bych mu vysvětlil pojem doplňkové vybavení vozidla. No a pokud by stále prudil tak bych ho prostě vyndal a jel tam bez něj :D :D
Má to logiku..sport editiony mají totiž též zatmavená skla a třetí brzdové světlo je za ním (za zatmaveným). Takže tak.
Nicméně já mám brzdovku v křidýlku, takže mě se toto naštěstí netýká  :-D :angel:
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline mAty723

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 61
Někde od roku 1999 je třetí brzdové světlo povinnost, takže pokud se dané auto vyrábělo před tímto rokem, nemusí to světlo mít, logicky nemůže folie bránit světlu, pokud se auto vyrábělo na přelomu tisíciletí (jako Galant VIII gen. 96-2003) tak by se to asi dalo uhádat na STK. Každopádně pokud je na skle folie, tak ikdyby to splňovalo vyhlášky atd. v roce 2000, musí to bohužel prostě splňovat vyhlášky platné dnes, takže ač v r. 2000 problém nebyl, dneska prostě folie na zadním skle musí mít štítek a výřez na třetí světlo  :undecided:


Offline Žán

Všichni Sport Editiony mají zatmavený skla? Minule dělali ramena taky ale mnohem víc je zajímalo označení motoru (vyrezlo) - dejte si na to pozor, je to celkem mastné.


Offline Sir Dag

By mě zajímalo kde my máme na motoru označení.. Možná říkám blbost..ale asi ho tam nemáme..Rozebral jsem tu tři motory až na šroubek a nikde nic...tak teda nevim po čem bych se měl koukat.

Sport edition mají zatmavená okna..takže na stk budem dělat výřez flexou do skla, aby byli pánové technici spokojení  :evil: né tak legrace, že jo  :laugh:
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue