GalantWeb

Diagnostika 1-4 pin

Offline BrutálníBobr

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 112
Dobrý podvečer pánové. Tak jsem si chtěl na Galantu 6a13 2,5/v6/120kw rv99 s.e. dle návodu " vyblikat" chyby propojením 1-4 pinu a ejhle odpálil jsem si pojistku. Je možno že mam něco špatně ? ( důvod "vyblikávání" je že auto škube kdy se mu zachce, vzduch a pal filtr novej )


Offline Pepe

Vyzkratoval jsi něco , co s diagnostikou nesouvisí .Jestli bude problém s rozdělovačem , diagnostika tento  neodhalí . Rozdělovač - vlastně cívka VN napětí není v okruhu diagnostiky tohoto motoru .  Výměna víčka nebo kabelů může pomoct - nezaručuji . Pokud je to cívka , jde o výměnu rozdělovače .
« Poslední změna: 10.06.2018 - 21:40:10 od Pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline BrutálníBobr

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 112
Rozdělovač koupen novej cca před rokem. Tím to není. Zkratovaná pojistka je v motorové části a je na vnitřní osvětlení+centrál a pod.


Offline BrutálníBobr

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 112
A jinak pojistky jsou v patici 2 a dají se jen posunem patice odpojit. Ale tak ani tak se nespustí " vyblikávání"


Offline Pepe

 Není li v paměti ECU zapsaná závada , nerozsvítí se kontrolka motoru . Jestli chceš , přijeď na diag . Propojuješ správné piny ?
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline BrutálníBobr

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 112
Jasná věc. Dokonce jsem si vzal ntb s obrázkem do auta :D ( pojistku jsem rochnul 2x) ok Do práglu?


Offline Pepe

 :D  Že bych zajel ?  :angel:      Jak jsem psal , vyndej svíci z druhého , čtvrtého a šestého válce a zkontroluj velikost jiskry . Jestli to hází malou jiskru a blbě to spaluje , čeká tě - svíce nové anebo někde zapůjčit jiný rozdělovač a vyzkoušet na běhu motoru .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline BrutálníBobr

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 112
Do Plzně ? zajeď :D tebe to ukazuje v práglu. A jak jsem psal rozdělovač novej a svíce mě čekaj tak jako tak ( mimochodem palivovej filtr na tom asi nikdo nikdy neměnil musel jsem trubku uříznout a snad zítra seženu dovou jsem teď na propojce přez hadičku :) )


Offline Pepe

 :o  Od čerpadla na lištu vstřiků je pracovní tlak 3 bary , proto čumím na hadičku . Pokud by byl problém v dodávce paliva , jukni na sýto čerpadla v nádrži .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Pepe

 Ještě jedna věc - pokud se na palubovce nerozsvítila kontrolka motoru , nemá cenu dělat diagnostiku , ta stejně přečte protokol závad v paměti .A kde nic nebylo , nic nepřečteš . Ale čumím na spálené pojistky - proč ?
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline BrutálníBobr

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 112
Tlaková hadička z kovářského lisu. .... Jinak začalo to když prask chladič ( od dírky od špendlíku až to dorostlo po díru jak po kulce) po novém chladiči stále stejné. Testnu ty svíce. ještě že mam v elitu - 35% z velkoobchodní ceny :D


Offline BrutálníBobr

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 112
Hele netuším . Celkově mam záhadného Galoše. odsmahnul jí i diagnostikou v neorigo servisu.


Offline Pepe

Podívej se co tam má být a co tam máš za svíce . Mechanické poškození chladiče nemá vliv na chod motoru .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline BrutálníBobr

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 112
Drobet jsem to převařil. Svíce už vim NGK PFR6G-11 budu kupovat. co tam je netušim ale lítalo to na to 25 tis Km


Offline Kačenka

Něco podobného jsme řešili. :D Ten, kdo měl před náma Galiho špatně zapojil jednu svíčku. (Kabel byl na svíčce jenom položený) :D


Offline BrutálníBobr

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 112
tak od výměnz rozdělovače je tam 15 tis. Káblem na svíčce to nebude leda že by vyskočil svévolně :) ale juknu na to až to budu měnit :)


Offline BrutálníBobr

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 112
Tak už jsem vyblikal :D kupodivu jsem idiot a rval to z druhé strany. ( nechápu že poprvě jsem to dal 2x ze stejné strany) a jediné chyby jsou ABS .


Offline BrutálníBobr

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 112
Jinak kdybys byl pepe ochoten poradit po telefonu , jak na ty otáčky, byl bych vděčen. Kdyžtak zašli tel. zavolal bych. :angel: už je to na  ](-: