GalantWeb

Galant 2.0i LPG manuál 1999

Offline Žán

Zdar kluci,
dávám auto nejdřív sem, pak až na ostatní inzertní portály. Prodávám z důvodu blbnoucího lpg a tomu, že drahá polovička se nechce učit řadit s meziplynem jsem se rozhodl svýho Mišáka prodat. Prostě jsem do něj nasypal až moc peněz a jsem zhejčkanej levným provozem, takže je teď pro mě nelogický jej držet. + už na to nemám nervy...
Takže dotaženo z Německa, eko placeno, STK do 11/18 stejně tak i platnost bomby, která se dá prodloužit o 5 let. Plnění lpg u plnícího hrdla benálu. Toroidní nádrž místo rezervy. K auto byla předána serviska až do mé koupě. A bylo tam psané všechno v němčině včetně náplně ostřikovačů z Kaufu. V autě zabudováno Webasto(skvělá věc v zimě).
Najeto 315xxx, rozvody za 15tisc, olej měněn každých 10tis Shell Helix HX7 s proplachem. Na voze Borbet 17", 215/45/17 Pirelli P zero nero(nějaká svině mi jednu prořízla zevnitř) a Bridgestony. Alternativní rozměr zapsán v TP. K vozu ještě 15" orig Mitsubishi liťáky na prastarých matadorech.
Auto bylo na zdviži v servise, kde jsem chtěl zjistit, co kur*a klepe od předu, ale ramena, čepy i silentbloky mi bylo řečeno že jsou v cajku. Ale je vůle v poloose, možná to je ono možná ne. Přední hrnce byly vyvařený 2 roky zpět před technickou, ale chtělo by to udělat pořádně. Co se týče stavu karoserie, auto bylo lehce ťuklé na pravou přední stranu, jedinej poznatek z tohoto incidentu byla rezavej roh kapoty a prasklej nárazník a nelícující světlo. Nárazník i kapota opraveno celkem solidně (bystré oko si všimne rozdílu odstínu). Co se týče lemů, 2x jsem to brousil a kitoval, letos jsem stihl udělat jen levou stranu, pravá má jen bubliny. Podvozek je na tom relativně dobře co se týče rzi, ale jakýsi trouba v Německu udělal nátěrovou ochranu hodně prasácky. Ale drží to.

Za poslední rok bylo uděláno: výměna převodového oleje, výměna zadních tlumičů a pružin, všechny 4 destičky i kotouče nové, repas alternátoru. Ještě se mi povedlo nacouvat do kamenu, takže zadní nárazník je křuslej, ale není to skoro vidět. Nové svíčky (Bosch svíčky pro lpg byla fakt chyba).
Chtělo by to seřídit ručku,zhruba v 1/6 zdvihu je volná.
Od výměny do výměny jsem jednou dolil asi deci oleje - měl jsem hektické zkouškové. Ani vodu si nebere.

Auto není žádnej vrak, většinu českého vozového parku si v klidu mažu na chleba. K vozu jsem schopnej sehnat skoro funglové 215/45/17 za 5k (najeto asi 5tis).

Bohužel mám k dispozici jen tyto dvě fotky, po zkouškách auto vyluxuju a umyju a přidám pořádné.

Cenu si představuju kolem 23000,-, na bazoši bude dráž - sleva pro GW.
Eto vsjo.


Offline Pepe

 Prodloužení platnosti nádrže o x let není možné . Nutná výměna po 10 letech .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

co s tim meziplynem..zlobí převodovka?
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Žán

Prodloužení platnosti nádrže o x let není možné . Nutná výměna po 10 letech .

U LPi Vialle je to jiné, lze prodloužit o pět let, stačí googlit. Namátkově :http://krasavci.eu/lpg-nadrze-vymena/


Offline Žán

co s tim meziplynem..zlobí převodovka?
Synchron mezi 3-2,2-1, resp při podřazování na tyhle stupně dávám meziplyn. Po výměně oleje je to o hodně lepšejší (nemusim tolik točit motor při podřazování) a nahoru to jde absolutně hladce.


Offline FattalError

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 356
Mě tohle převodovka dělala taky. Nakonec mi řazení s meziplynem zůstalo po většinu času doteď. Je to daleko hladší a na převodovku jemnější. Sice to nedělam pořád, ale většinou ano.

Sportovní převodovky si dávají meziplyny samy, protože to prostě líp nejde. Tak se podle toho řídím...


Offline Pepe

 https://www.lpgprofi.cz/vymena-nadrze-lpg                      a najdi si výjimky
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Žán

https://www.lpgprofi.cz/vymena-nadrze-lpg                      a najdi si výjimky
Psal jsem Coubalovi, ptal se ve 2 servisech v ČB a 1 v Plzni a všichni říkali, že to jde. Proč by to veřejně nabízeli, je-li to ilegální? Možný rozdíl je v tom, že Vialle je LPi a ne LPG. Hadat se nehodlam, necht si kazdej udela obrazek. :big grin:


Offline Pepe

Když to doporučí výrobce a provede tlakovou zkoušku a ušetří to nějakou korunu , tak nenamítám nic . Nechci polemizovat nebo se hádat , k tomu není důvod . Z mého pohledu se jedná o tlakovou nádobu a ta spadá pod nějakou normu , nic víc .  :-D
Psal jsem to proto , že výměna nádrže mne čeká v říjnu .
« Poslední změna: 18.06.2018 - 10:44:03 od Pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Pepe

 Jo, jo , 10 let je fuč  ](-:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001



Offline Žán

Tak autí stále k mání. Rekvalifikuju prodej spíš na prodej celku na ND nebo opravě (kvůli rzi). Na idioty z bazoše už nemám čas, ani nervy... Takže kdo by chtěl pojízdný soubor ND s STK nebo na opravu, cena je 10000,-, popř. 13000,- s těmi 17kama, které jsou na prodej i zvlášť. Auto je v ČB, ale lze se domluvit na přiblížení (popř. i na ceně).
Pro více fotek si řekněte SZ.

GW zdar,
Díky.


Offline Venda_K

Docela dost by mě zajímala ta rez. Nějaké bližší foto přes E-mail by bylo?
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Žán

Po prodeji Galoše mi zůstali 17ky. Kdyby měl někdo zájem, jsou k dispozici.
Ke kolům i papíry, typový list, z Německa na zapsání do TP.
Foto viz odkaz. https://auto.bazos.cz/inzerat/94596037/Borber-R17-2154517.php

PS: Díky Dagovi za zprostředkování, snad bude sloužit  :mellow:

Cena 4500,- pro GW
« Poslední změna: 24.09.2018 - 07:14:55 od Žán »


Offline Venda_K

Máš SZ.
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Sir Dag

Autí je už zaparkované a už se vrtaj v lpg....řeší se to zhasnutí motoru při přepnutí...

Já děkuji za poznání fajn človíčka (tebe)..a doufám, že se uvudíme na nějakém Mitsu srazu ikdyž mitsu už nemáš....ale jde přeci o lidi.. ;)
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue