GalantWeb

TLUMIČE zadní KOMBI

Offline Pepe

Zde budu psát o problému zadní tlumiče Kombíku. Chca je vyměnit , narazil jsem pouze na origo num.MMC- 333474, což je NIVOMAT, ale mé kombi tento system NEMÁ. Proto dělám rozruch kolem zadních tlumičů .Viz foto v profilu. Nový Sachs NIVOMAT je za 11000,-kč  :'(   :anz: :anz:, kurňa , co s tím?? :worried: :worried:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

A co vyměnit pružiny i s miskama?
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Pepe

A co vyměnit pružiny i s miskama?
Jednalo by se o výměnu pružin, doufám. Pružina je válcová o průmeru 105 mm-vnější rozměr- .
Takže buď kónická  105/75 nebo válec 75 s horní miskou . A ta stojí kolem 2000,-kč pokud jsem viděl cenníky MMC. Budu pátrat dál ale dík za nápad . ^_^
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Jako cena za tlumič v Nivomatu je šílená... Opravdu bych zkusil to vyměnit komplet..
 Ale pořád lepší než co má Subaru u tátovo Forestera... Ten má taky regulaci světlé výšky na zadní nápravě a jeden tlumič stojí 15.000,- ... A samosřejmě, že bez záměn..
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Pepe

Dragone jsi hodný,víš wocogo, ale já mám doma dvoje KAYABY o průměro tlumiče 40 mm s opěrkou pružiny 65 mm . Proto jsem psal o průmeru 62 mm na autě .  :mad:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Dragone jsi hodný,víš wocogo,

Kazím si pověst..:-D :D
Zeptej se draka, jestli nemá ty tlumiče z toho kombi, co vykuchal na leguana... :kiss:
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Drak

v tom vraku jsou taky 62mm s regulaci a ještě origo s 190tis km
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Pepe

v tom vraku jsou taky 62mm s regulaci a ještě origo s 190tis km
Opravdu nic lepšího jsem nemohl čekat .  :laugh: :laugh: :laugh: Dík Draku .
Koukám že s kombíkama máme zaděláno na slušný kšeft  Sachsu a jiným výrobcům náhrad těchto tlumičů .  :mad: Zatím se ale drží  :angry: zuby nechty .  :laugh: :laugh: :laugh:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Pepe

Tak pláč nepomáhá ale studium problému ano . NIVOMAT- system tlumičů, které se nabíjí-tlakují  automaticky dle kmitů nápravy a tím i tuhost.  Proto ta cena  , ale originál    15 000 ,-  :P ,. tak teď najít dodavatele s nejnižší marží na tlumičích SACHS .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Pepe

 Tak vyřešeno   :angry: Sachs Super Touring jsou doma . Cena  kus  8 500,- kus . Zítra je měním .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Au...
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Pepe

 Takhle jsem zařval též . :laugh:  :laugh: Vyměněno --- a kombíku ztuhl zadek a drží jako klíště .  -_-
 Dobrá investice , protože sport podvozek by vyšel v jiné finanční dimenzi.  :D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001