GalantWeb

Nejde ABS

Offline sweetytv

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 114
Zdravím, přestalo mi jít ABS. Ale způsobem že kontrolka nesvítí nic. Normálně před nastartováním se rozsvítí, ale zhasne jako vždy. Už dřív když sem dobržďoval prudce na štěrku tak mi přišlo že nejde. Navíc když teď na sněhu zašlápnu brzdy tak pedál ani trochu nekopne a auto jede jak sáňky. Zkoušel sem čistit to ozubený kolo a nic. Nevíte nějakou radu co by to ještě mohlo bejt? Nebo už jenom diagnostika? Díky  :mellow:


Offline sweetytv

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 114
Jo ještě abych dodal tak je to Galant 2.0 1998.


Offline Daneczek

jestli nejsou spinavy cidla, pak jeste me napada kouknout na pojistky a nebo nějakej konektor někde


Offline Drak

a je při brždění slyšet zvuk abs kompresoru a nebo je brždění jako by v autě žádný abs nebylo?
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Pepe

Vyzkoušej system na asfaltu , ne na ledu a pak nám dej vědět . :angel:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline sweetytv

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 114
Jakoby v autě vůbec nebylo....  :( Při zkoušce na asfaltu to samý, žádnej zvuk od ABS kola pluhem pedál se ani nehne....


Offline Drak

a všechny pojistky a relé pro ABS jsou funkční?
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline sweetytv

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 114
Pojistky jsem měnil a v pořádku. Relé je jediný který sem nezkoušel, jen sem ho zkoušel jestli je pořádně docvaklý. Takže to vypadá asi na to relé že?


Offline Drak

Bud to relé a nebo pak dojít na diagnostiku. Všechny další součásti jsou v jednom dílu a to je celé ABS. Taky může být problém ze zavzdušněním.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Stillfish

Zdar chlapi, potřeboval bych poradit s ABS.
Před časem mě začalo zlobit ABS a to tak, že se spínalo i při malé rychlosti bezdůvodně. Kontrolka byla shaslá. V servise mi po diagnostice řekli, že je třeba vyměnit G senzor. Čidla u kol, že jsou v pořádku. Každopádně za tu výměnu chtěli docela pálku. G senzor jsem v manuálu u Galanta vůbec nenašel. Tak jsem to dočasně vyřešil vytáhnutím pojistky..
Teď když jsem tam pojistku vrátil, tak svítí kontrolka pořád a ABS nejde vůbec.

Domácí diagnostika mi vyblikala závady 15,22 a 52..jestli jsem to dobře pochopil. Tady je video:
https://www.youtube.com/watch?v=rmUlxLZncQs

15 - wheel speed sensor
22 - front left wheel speed sensor
52 - valve relay problem (stays off)

Co mi doporučite jako postup? Mám se už dívat na vrakáč po té hydraulické jednotce a vyměnit ji?
Nebo může být jen zavzdušněnej systém? A ten G sensor v Galantovi opravdu je nebo není?
Na diagnostiku bych teď nerad jezdil, jsem v Belgii a vše je tu hrozně drahý...
Díky :)
Shit happens.

Stylové obaly na mobil: www.obalynamobily.cz


Offline Pepe

G-sensor je součástí ECU ABS a ta je na zadní straně čerpadla ABS.
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Stillfish

Díky Pepe -_-. Dá se vymontovat nebo mám na vrakáči vzít celý čerpadlo? Zhruba za 50 Euro, to mi nepřipadá tak zlý  :undecided:
Shit happens.

Stylové obaly na mobil: www.obalynamobily.cz


Offline Pepe

Komplet je nej, je už naladěn.
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

pojistky ok..relé vyměněno..zítra se budu hrabat v autě (doskládávat palubku) tak si rovnou problikám chybu..doteď jsem jinak řešil jiné..každopádně mě to začíná pěkně grrrrrrr
Tak aspoň nezrezne když bude jezdit jenom v létě :D :D
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

Jesti budeš dělat kolem auta , vyndej jednotku ABS z toho vraku , co máš na dvoře .  Ale pořád mi nejde do hlavy , proč se nehlásí k diagnostice.
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

přerušený kabel....možná a to je to čeho se bojím..
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Sir Dag

jinak jednotku abs už mám vyndanou z funkčního sedana .-)
Napadlo mě tím pádem ji jen přepojit kabeláží a nemontavat. Jej z té staré vyndat konektor a cvaknout do nové co se stane
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

Uvnitř je kompresor , který tlakuje ventily k přepouštění brzdné síly. Podívej se , elektroniku, jak je to elektricky napojeno .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

Tak drahý Pepe..buď je to prkotina největší a nebo průser největší...Normálně mi už jebne..
Ok, takže propojil jsem 1-4pin. S tím, že vkuse blikala kontrolka motoru. Žádná chyba. Ovšem kontrolka abs nonstop svítila.
Takže výsledek...je to v pr...protože už nevim
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue