GalantWeb

Spojka

Offline jerycho

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 10
Zdravim vsechny Galantmeny,zacina mi klouzat spojka,mam Galanta r.v.98.Chystam se ji dat vymenit.V Auto Kelly maji sachs nebo luk.Asi dam menit komplet talir,lamelu ,lozisko.Nevim jestli je jedno kterou a na co si dat bacha.Kdo ma s timhle zkusenost prosim poradte.  


Offline UHNAK_GTi

No vrvom rade ro hned vimen lebo ti do odyde vtedy ked bude najmenej treba ako mne v zime na donovaloch . A sachs je kvalita  tam neni o čom a nieje to až tak drahe mna cely set  vyšiel 11000sk
R.I.P GALANT GTi 4x4 4WS
Subaru Legacy 2.5 GX AWD


Offline damiens

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 142
V první řadě zkus zda má spojkový pedál vůli.měl by mít tak 10mm.Dále jestli je pedál na Úrovni brzdového.Pokud je níž nebo zároveň,tak se dá vůle seřídit.Na spojkovém pedálu je šroub,Úplně schovaný pod palubkou.Vem klíč č.14 a vytoč šroub o 3-4 závity.
Vlasta Pardubice+Aš

Galant 2.0 V6 24V 1995


Offline damiens

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 142
Jo ty máš 98 rok.Ty už možná měli samoštel.Podívej se. :omg:  
Vlasta Pardubice+Aš

Galant 2.0 V6 24V 1995


Offline jerycho

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 10
Tak ten stelovaci sroub jsem nenasel,asi tam neni,ale stejne diky za radu.Jerycho.


Offline damiens

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 142
A má pedál vůli?Na převodovce,jak je pomocný spojkový válec,by měl být samoštel.Je to na stejném principu jako bubnová brzda.Pokud má pedál vůli,je to zlé. :(  
Vlasta Pardubice+Aš

Galant 2.0 V6 24V 1995


Offline xor

  • Pisatel
  • ****
    • Příspěvků: 226
Citovat
Jo ty máš 98 rok.Ty už možná měli samoštel.Podívej se. :omg:
Jak vypada samostel? Mam Galanta 95. Pedal spojky je spojenej tyckou, ktera se da stelovat, s hydraulikou. V jaky poloze by mel byt pedal proti brzdovymu? A v jaky poloze by vlastne mel byt brzdovy proti plynu? Ted to mam tak, ze spojka je nejvys, pak brzda a nejniz je plyn.
Galant 1,8 85kW r.95


Offline Drak

pokud možno by měly být všechny pedály v jedné rovině.  
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


miroslav1

  • Host
Citovat
V první řadě zkus zda má spojkový pedál vůli.měl by mít tak 10mm.Dále jestli je pedál na Úrovni brzdového.Pokud je níž nebo zároveň,tak se dá vůle seřídit.Na spojkovém pedálu je šroub,Úplně schovaný pod palubkou.Vem klíč č.14 a vytoč šroub o 3-4 závity.


Offline svavra

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 565
    • http://www.sweb.cz/svavra/
jednoznačně je lepší vyměnit komplet, ale...... mám nalítáno bezmála 200 tis., lamela je měněná 3x, ložisko 1x a přítlačák je tam origo  :rolleyes: ...je to jednoduchý - komplet stojí 12 000,- a lamela 3 500,-....ložisko jsem sehnal na vrakáči....otázkou ale zůstává nakolik se horší přítlačák podepsal na životnosti lamely  :confused:  
Galant 4WD 4WS 93 a Galant 4WD 4WS 95
 
Standa - Praha, Cheb, Kozomín - a taky Lancer EVO VII by China


Offline UHNAK_GTi

R.I.P GALANT GTi 4x4 4WS
Subaru Legacy 2.5 GX AWD


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
začalo mě pískat spojkový ložisko, pořád mě zaráželo jak může pískat, když se vůbec nemá bez sešlápnutí spojky točit. U spojek ovládaných lankem se nastavuje vůle - vzdálenost ložiska od přítlačáku. Pokud se nenastaví jde ložisko rychle do háje. Jak se natavuje u hydraulicky ovládané spojky? Prasátko stále tlačí páčku ovládající ložisko na přítlačák.


Offline mitsupaja

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 135
    • http://
B) jeste kdysi jsem mel stejnej problem s klouzanim spojky a pozdeji se zjistilo,ze to byl jen spojkovej valec.A stalo to misto puvodnich 10000 jen dva i s montazi.Ale musis to vyzkouset
 
GALANT 93' 4x4 170 hp PRAHA


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
skusil jsem přibastlit k ovládací páčce spojky pružinku, která jí kousek odtáhla a udělala tím vůli mezi ložiskem a přítlačákem. To jsem tomu dal..... posunul se tím začátek dráhy ložiska, to mělo kratší "pracovní" dráhu a spojka prakticky vůbec nevystavovala. To ložisko se zkrátka o ten přítlačák musí jemě opírat.
Tak a teď tomu přestávám rozumět......
« Poslední změna: 04.06.2006 - 12:07:47 od Begy »


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
vlastně si vzpomínám že spojka chodí volně