GalantWeb

Převodovka

Host · 73 · 29601

Marek78

  • Host
Ahoj lidičky, poradíte? :P
Mám Galanta r.v. 1997 - nový model, motor 2.0 4G63. Mám ho 3 dny a vyskytl se mi následující problém. Když nastartuju zastudena, zařadím jedničku a rozjedu se, chci zařadit dvojku a hoplá, ona tam nejde, tak zastavím, několikrát zamáčku spojku, znovu se rozjedu a zařadím dvojku (spojkový pedál při řazení až k podlaze, pochopitelně :D ) a už tam jde, ale hodně ztuha, jakoby si hledala cestičku mezi něčím, občas to vydá pazvuk jako když praskají ložiska, jde to tam, trojka už jde o něco líp, ale při dořazení se ozve opět známý pazvuk(méně sly
« Poslední změna: 17.04.2009 - 12:39:36 od Drak »


Offline Drak

To vypadá na špatnej převodovej olej. Převodovky od Mitsubishi jsou na něj dost naročný.  Za studena se Ti slepej synchrony a jako by nejde zařadit ani vyřadit. Po zahřátí je olej řidší a je vše v pořádku.  
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Marek78

  • Host
O.K. Zkusím "poradit" tomu servisákovi kde by mohla bejt chyba... :D A když mi to takhle zarachotilo asi 5krát, nemohl jsem nějak poškodit převodovku? (díky šponám co tam teď plavou :huh: )?


Offline Drak

Takhle rychle se nedá poškodit (i když i to je možné ) B) .  Jinak je tam šroub a ne něm magnet, který chytá špony.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Marek78

  • Host
O.K. Tak díky, pokud by to bylo jen tohle, tak bych byl klidný. Ještě jen tak orientačně, někdy do budoucna, co stojí na tohodle Galanta spojka, převodovka..?


Offline Drak

Tak to netuším.  Počítej tak 5ti. v replice. Originál asi 2x tolik. Ale to je jen odhad
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Marek78

  • Host
Hmm, no snad to budu potřebovat až za hodně dlouho... :P  Jinak super web, k dokonalosti tomu možná chybí nějaký chat, třeba na Úvodní stránku. ;)  Až budu mít fotky svýho Galanta, tak se pochlubím. :rolleyes:  Měl jsem předtím Civica a ještě před ním Octavii a tohle je zatím nejlepší kára, na to že má "jen" 136 koní sviští jak nakopnutá sviňa.. :D  :lol:  


Offline Drak

Chat už je skoro napsanej, ale pořád nevím jestli ho zveřejnit a zda o něj bude zájem.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Marek78

  • Host
Nedokážu posoudit, jsem tu první den, ale například v tomhle topicu jsou k věci asi 3 zprávy a zbytek je "spam".. :D  


Offline mitsupaja

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 135
    • http://
Citovat
Nedokážu posoudit, jsem tu první den, ale například v tomhle topicu jsou k věci asi 3 zprávy a zbytek je "spam".. :D
 :lol: jeste se vratim k tvymu problemu s prevodovkou.ja mam sice galanta 93' 4*4 2500 v6 a zpocatku jsem mel stejnej problem.Taky jsem jezdil do ruznejch servisu a tam na me cumeli,no vis jak.pak mi strejc automechanik doporucil at vymenim olej.a bylo to v poho.jenze po case se ten problem objevil znovu.Byla to spatna spojka a jeste k tomu mi odesel spojkovej valec.po vymene vse O.K.ty spojky se nemusis bat neni to tak velkej ranec ja js
GALANT 93' 4x4 170 hp PRAHA


Offline George

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 79
Hele mám Úplně ty samý problémy. Ptal jsem se všude možně nic moc mi neřekl (mimochodem ke karlovarskýmu servisu mitsubishi nechoďte, nechci pomlouvat ale nebyl jsem z nich nadšenej :angry: ) . Nakonec jsem nechal dělat spojku /ta stála 9000,- komplet ložisko,lamela a přítlačnej talíř (materiál cca.5000)/ Známej, co dělá seřizování motorů, taky říkal že ten rachot vypadá na hustej olej, prý by tam měl být olej 75 nebo tak něco :P

Hele když mám neutrál a nemám sešlápnutou spojku, tak se ozývá nějaký ševelení jako by z převodovky, když spojku sešlápnu, tak to přestane. Nestává se Ti to taky? Příští týden mi budou převodovku dělat, doufám že to bude jen nějaký ložisko.      
MITSUBISHI GALANT - kombi 98 2.0i Karlovy Vary


Offline Drak

To ševelení vypadá na ložisko, nejspíš spojkové  
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline George

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 79
Citovat
To ševelení vypadá na ložisko, nejspíš spojkové
Vždy
MITSUBISHI GALANT - kombi 98 2.0i Karlovy Vary


Offline Drak

Hmm, tak to se uvidí, až se to rozebere.  
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Marek78

  • Host
Citovat
pak mi strejc automechanik doporucil at vymenim olej.a bylo to v poho.jenze po case se ten problem objevil znovu.Byla to spatna spojka a jeste k tomu mi odesel spojkovej valec.po vymene vse O.K.ty spojky se nemusis bat neni to tak velkej ranec ja js


Offline George

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 79
Já taky nevím jak má znít zdravej motor :rolleyes:  :blink:  :huh:  Když jsem ho kupoval, tak jsem věděl, že řazení je nic moc ale uplně takový výdaje jsem nečekal, ale za to pohodlí a výbavu a za to jak ten Galant vypadá skvěle(kdyby se mi v pondělí nějaká ženská neopřela o blatník  :angry:  :(  :angry:  <_< ) ) to stojí  :)  
MITSUBISHI GALANT - kombi 98 2.0i Karlovy Vary


Marek78

  • Host
Tak tak, výbava je komfortní, jede skvěle, jak limuzína a přitom má duši dravce a ten čumák, ty žraločí oči, to auto prostě vypadá božsky..je to babolap a zároveň reprezentativní vůz..no BOMBA (až na ty drahý díly - zase ale nejsou tak často potřeba jak u evropských aut:) )

A čím se ti opřela o blatník?:D


Offline Drak

Citovat
O.K. Zkusím "poradit" tomu servisákovi kde by mohla bejt chyba... :D A když mi to takhle zarachotilo asi 5krát, nemohl jsem nějak poškodit převodovku? (díky šponám co tam teď plavou :huh: )?
Jeden z převodových olejů, který by měl být OK
Valvoline HP P/C GL-5
SAE: 75W-80 API: GL-5
« Poslední změna: 14.01.2005 - 14:14:23 od Drak »
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Marek78

  • Host
No už jsem to dal do servisu. :ph34r:  Majitel firmy má očividně spoustu zakázek, na mýho GALANTA se dostane bůhví kdy. Moc mě nechtěl poslouchat, když jsem mu vyprávěl o těchto doporučeních, jen mávl rukou a řekl..:"šak se néprv uvidi co temu je a dál se pak dohodnem, né" :D  :D  :D
Pak mě zval na panáka, když jsem mu řekl, že se musím učit na zkoušku, následovalo.."šak ti to pak lip pude, tož dé si, né?". :lol:  :P

No, prostory vypadaly profesionálně. Až mi bude volat a řekne mi co "temu je", tak mu řeknu rovnou o ten olej. Radši mu to napíšu v sms nebo nejlíp mailem. :rolleyes:
Ach jo, to jsou trable. :(  :unsure:  B)  


Marek78

  • Host
Jo a jak zruším oznámení o novém příspěvku, zasílané na email? Píše mi to, že jsem si objednal předplacené téma, to jako za to musím platit? :blink:  :unsure:  :o


-------------------------------

O chvíli později - už jsem na to přišel. ;)  
« Poslední změna: 14.01.2005 - 15:46:06 od Marek78 »