GalantWeb

Spínání klimy

Offline galantV6

Zdravím, před týdnem mi praskla al. trubka od klimy a vytekla náplň.
Trubka byla vyměněná a klima doplněná.

Po "opravě" mi po zapnutí furt klima spíná a vypíná v pravidelných intervalech cca 10 sec. ](-:


Offline Majk MG

kolik mechanik dal chladící směsi do systému  v gramech ? a kolik oleje ?


Offline galantV6

Nevím, já měl za to že to vedí v servise.


Offline Drak

měli by ti dat takový proužek papíru z automatický plničky, kde je napsany kolik a čeho tam stroj napumpoval. Jinak nemáš nahodou zapnutý eco režim na klimě?
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline galantV6

ECO jsem už zkoušel a spíná\vypíná bez ohledu na to či je eco vyplé nebo zaplé.
Zítra to nechám udělat jinde.


Offline Sir Dag

blby dotaz..k cemu je tam to ECO a vlocka na displei. kdyz pouziji rozehrati zrcadek, tak se oboje rozsviti. ovsem kdyz spustim teplotu vzduchu a padnu sni na 17,5 stupne tak se rozsviti tez. Predpokladam, ze vuz zacne chladit...
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Drak

vločka je, že se ti zapnul kompresor. ECO je režim, kdy se kompresor střidavě připojuje a odpojuje aby se něco ušetřilo na palivu.

když dáš teplotu na minimum, tak se automaticky sepne režim chlazení.
Vyhřívání zrcátek je spojeno s vyhříváním zadního okna. Tlačítkos obdelníkovým oknem a vlnovkama.
odmlžování předního okna je druhé tlačitko s pulkulatým oknem, u toho se sepne klima aby vysušovala vzduch. ale zrcátka se stím nevyhřívají.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline galantV6

Čau
zjistil jsem,kolik mi v servisu dali do klimy náplně a oleje chladivo R134a 650g a olej 30g. Nevím,jestli je to správný poměr. Díky.


Offline Drak

mělo by tam být 670 až 710g. To +- odpovídá
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Pepe

 Olej 120 g + chladivo co psal Drak.
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001



Offline Sir Dag

Draku: zvláštní..protože hranatý obrázek výhřevu (říkáš zadní okno je propojeno se zrcádky) tak mi vyhřeje zadní okno, ale zrcádka ani náhodou. No a to zakulacené (říkáš nemá se zrcádky nic společného) mi zpětná zrcádka hezky rozmrazí :) Zároveň mi to spustí to foukání a zobrazí ty dvě ikonky..proto jsem se na to ptal..

napadá mě tím pádem teorie..neřekli si náhodou výrobci, že když je zamlžené přední okno, tak budou i zrcádka. Respektive, když jsou namrzlé zpětné zrcádka tak čelní sklo má tendenci mlžit. Proto by teoreticky mohla být funkce propojená...?
« Poslední změna: 18.03.2016 - 18:52:46 od Sir Dag »
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

Kdo se v tom vrtal ?   Někdo si hrál a přepojil výhřev zrcadel ze zadního okna na ofuk předku .
« Poslední změna: 18.03.2016 - 18:59:09 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Drak

to se na to koukal kutil domácí :D Z ovladače jde jeden kabel na relátko, které sepne vyhřívání zrcátek a zadního okna.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)