GalantWeb

Myti motoru

Offline Emp

Tak jsem se odhodlal, pucil si vapku a dal se do umejvani motoru. :)
Vyndal baterku, nechal vychladnout motor a pustil se do toho. poradne vymytej motor je fakt krasnej :) nechap poradne vyschnout a zapojil baterku... vsechno v poradku, ale jedna vec me precejenom trapi. asi se to neumylo poradne, ale kdyz je motor nastartovanej, tak z motoru mi jde malinko dym a smrdi po spaleny umely hmote. jde to z motoru asi tak 5 cm pod vikem na dolejvani oleje. mam 2.5 V6... typ motoru 6A13. Napadla me jedina vec, ze olej, ktreje byl vsude na motoru rozlitej se tlakem vody dostal nekam, kde je velky teplo a zacal se tam nejakym zpusobem palit, ale nejsem si jistej. nesetkal ste se s tim nekdo prosim? snad se mi dnes podari udelat foto.

Ujel jsem s tim bez problemu asi 120 km a nevidim zadnej problem ve funkcnosti ani jinou sekundarni zavadu. jen ten malej dym, kterej smrdi.
Mitsubishi Galant 2.5 V6-24


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
no vapka do motoru není rozhodně nejrozumnější řešení. Né nadarmo bývají všude obrázky s přeškrtlým znakem pro tlakové mytí.
nepohly se ti kabelové svazky? jestli se neškvaří chránička o výfuk atd...


Offline Emp

Nevim. zkusim se na to podivat... Jak jinak se ma motor umejt? :)
Mitsubishi Galant 2.5 V6-24


Offline morfes

No hezky hadřík do ruky, odmašťovadlo a je to...pár hodin hraní ^_^ mě jednou umyli motor v servisu a byl tak krásně skoro až voňavý :D no a od té doby se mi ho nikdy nepodařilo tak pěkně umýt!
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline tomasssr

Včera jsem taky umejval motor vapkou, koupil jsem si na benzínce takovej přípravek na motory (automilit myslím) za 65kč,nastříkal to všede kam to šlo,nechal 5 minut působit a splách vapkou a je jako novej a žádnej problém :D
GALANT 99 100 Kw                    GALANT 92 80 Kw


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Včera jsem taky umejval motor vapkou, koupil jsem si na benzínce takovej přípravek na motory (automilit myslím) za 65kč,nastříkal to všede kam to šlo,nechal 5 minut působit a splách vapkou a je jako novej a žádnej problém :D


njn všemocná chmie.....i vazelínu to rozpouští ... bacha na gumové hadičky a těsnění...
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Drak

Některý přípravky kromě gumových částí taky strašně žerou i hliníkový povrch. Ten je pak takovej jako chlupatej a matnej. Asi nej je stará osvědčená neekologická Arva :-)
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
no arva se už taky dela zelena, jako ekologicka a už nemeje jako ta stara.


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
no arva se už taky dela zelena, jako ekologicka a už nemeje jako ta stara.


Jo jo časy se mění ... ale když chvilku vydržíte tak si odleju v Manu chemii co s ní meju tahač,nádrže,disky,rampy a hlinik je po ni jak novej.....je jediné na co to nesmí přijít je chrom,leštěný nerez nevadí,nepapa hadice,gumu  ani vazelínu z točny....Z kombinací teplé vody super .... co mi zbyde a myslím že toho bude tak 10 lilru bude k dispozici. Ale hned zitra to nebude....jakmile pujdu mejt tahač .. ozvu se.
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Jendas

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 51
  • 1.8 GLSI 93kw r.v96 asi tak neak xD
myti motoru vapkou je prasarna  :worried: treba u fordu zeteky umijete jednou vapkou a uz se snim muzete rozloucit mate sice peknej motor ale kdyz nejede tak to je vcelku naprd :P


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Motor meju výhradně wapkou a nikdy jsem neměl problém, používám arvu ve spreji oplachovou...
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline Howler

myslím si nejučinější a osvědčené je mytí horkou parou pod tlakem, dozvěděl jsem se že to maji autobusáci, a určitě to bude i jinde, to sundá fakt všechno


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Ja to postriekam takým sajgonom co mi dal kamoš z aftoumyvarky necham poposobiť vystriekam motor vyfukam kompresorom A JE TO!!! ^_^ aaaa zatial problemi neboli ale na forde ked som to urobil tak........Škodovka o 3 valcoch je oproti tomu nič ........ford :D
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji