GalantWeb

Na zasílání obrázků při chatování

Macko · 1101 · 285535

Offline Jeníček

Víc štěstí něž rozumu. Když už jsem měl půlku auta rozebranou, tak jsem rovnou i zrenovoval hlavní kostřící bod pod baterií.

Teda, masakr. To vypadá, jako dost závažný potenciální problém mnoha závad s elektrikou a elektronikou  :angry:
Mitsubishi Galant wagon 2.5 V6 118kW 08/2002 A/T
A69 Basecoat Munich silver metallic - ta hezčí stříbrná...

R.I.P.
Mitsubishi Galant wagon 2.0 GLS 100kW 11/1996 M/T + LPG Magic G4
F06 Basecoat turquoise pearl - tyrkysová perleť


Offline Venda_K

Teda, masakr. To vypadá, jako dost závažný potenciální problém mnoha závad s elektrikou a elektronikou  :huh:
Asi ti uniká podstata věci, proto jsem do předchozího příspěvku přidal citaci na můj před-předchozí příspěvek. Podle toho, co jsi napsal, si myslím, že si myslíš, že se pojistková skříňka vypálila elektrikou 12v ve voze, ale tomu tak není. Vypálila se teplem a ne zkratem v elektroinstalaci.

Na třetí fotce je vidět, že tomu nic není, ale ano, vypadá to strašně.

Máte někdo doma tuto diagnostiku odzkoušenou na našich vozech?

https://postovnezdarma.cz/usb-autodiagnostika-elm-327-v-1-5-obd2-at?var=269935&gclid=CjwKCAiA1aiMBhAUEiwACw25MR9RK06Q18LvGMBTmjqIHedJjy6unlipGNcC_UQnQpmD09Rj5J1dexoC-UIQAvD_BwE
« Poslední změna: 10.11.2021 - 04:04:40 od Venda_K »
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Venda_K

Takhle přijdu do obchodu. Objednám to malinké ložisko do alternátoru podle originálního, tak že předložím originální dvojřadé a ono mi přijde jednořadé  ](-:](-: ](-:. Nezkoumal jsem dál. Řekl jsem že se bohužel nedomluvíme a že už budu muset objednat přes internet. Právě jsem jej objednal zde viz odkaz za  606Kč/ks s dopravou. Ano to malé ložisko do alternátoru je celkem drahý špás  :o :o :o

https://www.kratky.eu/loziska-alternatoru-skf-ntn-fag.html

Ložisko na hřídelce: SC8A37 LH1 NTN ložisko 8x23x14
Ložisko v bloku alternátoru: FAG 6303 2RSR C3

Takže auto začnu skládat tak v úterý odpoledne nebo až ve středu ráno. Podle toho co budu mít za směnu v práci. Už se chci projet !!!
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline BlackJack

Takhle přijdu do obchodu. Objednám to malinké ložisko do alternátoru podle originálního, tak že předložím originální dvojřadé a ono mi přijde jednořadé  ](-:](-: ](-:. Nezkoumal jsem dál. Řekl jsem že se bohužel nedomluvíme a že už budu muset objednat přes internet. Právě jsem jej objednal zde viz odkaz za  606Kč/ks s dopravou. Ano to malé ložisko do alternátoru je celkem drahý špás  :o :o :o

https://www.kratky.eu/loziska-alternatoru-skf-ntn-fag.html

Ložisko na hřídelce: SC8A37 LH1 NTN ložisko 8x23x14
Ložisko v bloku alternátoru: FAG 6303 2RSR C3

Takže auto začnu skládat tak v úterý odpoledne nebo až ve středu ráno. Podle toho co budu mít za směnu v práci. Už se chci projet !!!

Ahoj, sice pozdě, ale tvoje ložisko se dá sehnat i levněji za 70Kč a to konrétně pod číslem dílu ABE9027 viz. https://as-pl.com/cs/c/all/SC8A37_
koupit se dá kupříkladu zde : https://autodilos.cz/autodily/lozisko-142301786

Jinak ložiska Krátký je z Hodonína, chodím tam do prodejny a ložiska na alternátory tam sehnat opravdu není problém.
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Čau,ta diagnostika mi na mém 2001 fungovala,ale na  2 vozech našich členů roku 1999 se nechytala.Měl jsem verzi s bluetoothem.


Offline BlackJack

Mně taky nefungovala diagnostika na mém ročníku. Jde nejspíš o staré komunikační protokoly, které již nejsou podporované.
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Venda_K

pro Kocour: Ahoj Kocoure, hele jak jsem slíbil, tady máš fotky mého uchycení palivového filtru. Kupoval jsem na to speciální širokou objímku, kterou jsem si upravil k obrazu svému. Asi jsem použil kus z originálního držáku, který jsem přes dvě vyrobené dirky přinýtoval k nové objímce. Nebo jsem si vymodeloval ve svěráku kus plechu, který jsem přinýtoval k nové objímce. Už si přesně nepamatuji. Jinak jsem podle průměru filtru kupoval objímku v kamenném obchodu s autodílama. Je jedno v kterém.
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Kocour

Super,to jsem potřeboval. Alespoň už mám představu jak ji vymyslet. Díky.


Offline Venda_K

Tak jsem si je objednal. Po 10,5 roku to budu dělat znova a tentokrát lépe!!! A jsou pozinkované. Viz. odkaz.

https://opravne-plechy.cz/mitsubishi-galant-1987-prahy-opravne-plechy-nastavit
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline BlackJack

Já bych řekl, že mají pouze stříbrný základní nátěr. Ale pokud by byly pozinkované, tak samořejmě vydrží déle. Má to ale dvě ALE - pozink je hůře svařuje a mohou se odlupovat tmely, nátěry z důvodů pozdější oxidace zinku.
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Venda_K

Ahoj lidičky, tak mám první horší defekt a prosím o pomoc. Sháním jeden disk R17" KBA 44187 na žraloka. Nestala se někomu podobná situace a neválí se mu doma lichý počet těchto kol? Stačilo by mi doopravdy jedno kolo, no ale asi jen tak jedno někdo na prodej v ucházejícím stavu nemáte?
Viz. přiložené fotky.
« Poslední změna: 04.10.2023 - 21:29:01 od Venda_K »
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Venda_K

Další
« Poslední změna: 04.10.2023 - 21:36:39 od Venda_K »
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Venda_K

Další...
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Venda_K

Konec. Poslední fotka ukazuje pořízení předních ramen (datum uveden vpravo nahoře).
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Venda_K

Tak už dorazila zima.
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031



Offline Venda_K

A co ten disk nechat srovnat a opravit?

Ne, zatím stále jezdím na zimákách (ještě je brzy na letní), ale s velkou pravděpodobností to dopadne tak, že budu kupovat novou sadu za 4 000Kč a tyhle tři dobré a jeden popraskaný hodím do šrotu. Nebo se je pokusím prodat po kusu, klidně i do zahraničí, kde si kupující bude muset zaplatit dopravu. S tím bude ale větší sraní. Nebo je nabídnu jako proti kus nějakému překupníkovy s auty Galant. Protože u něj se více lidí schází a bude u něho větší pravděpodobnost, že by tři udal, než já, ale to je zase o domluvě a pokud bych od překupníka odebral 4ks, tak budu chtít aby mi slevil z ceny. To on samozřejmě nebude chtít. Protže si chce taky vidělat. Takže ve finále to dopadne tak že 4ks nové koupím a ty moje staré hodím na šroťák, aby jsem si snížil náklady na nové disky, asi nejlepší varianta.
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Venda_K

Tak jsem se do toho zase pustil. Vydrželi 11 let, klasické plechové. Teď dávám pozinkované. Jsem zvědav jak se mi to podaří. Mám to vymyšlené tak, že je zasunu dovnitř a přilepím. Tem malinký zub (přechod) zakituji.
« Poslední změna: 05.02.2024 - 18:10:05 od Venda_K »
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Pepe

Pak dej foto . 8)
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Venda_K

1/2

Dneska jsem zase kousíček podělal.
« Poslední změna: 16.02.2024 - 17:59:49 od Venda_K »
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031