GalantWeb

Fórum => Pokec o Mišácích => Téma založeno: FattalError kdy 04.04.2016 - 19:15:13

Název: Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: FattalError kdy 04.04.2016 - 19:15:13
Ahoj osazenstvo   :D

Protože jsem se za tu chvilku do Galanta, co jsem ho koupil, beznadějně zamiloval a mám pro něj veliké plány, říkal jsem si že bych sem napsal svoje vlákno, kde bych tahal moudra atd.

Fotky budu dávat postupně...

Začal bych tím, že chci vyměnit olej a filtr a mám pár otázek... Nikdy jsem na žádném autě olej ani filtr neměnil, takže hledám a čtu. Zde jsem o filtru nic nenašel - kde ho najít. V manuálu zde v download sekci jsem našel akorát jeden filtr, kterej zepředu na motoru? (manuál k motoru 6A12 - 6A13 sekce/strana 11A - 13 - 12) (manuál v raru, co je pro r.v.97-03 nefunguje jak má, píše mi to poškozené soubory pdf a nejdou přečíst - stahováno 2x stále stejná chyba).

Tady na videu je sice Galant z roku 2004, ale snad to bude stejný...
https://www.youtube.com/watch?v=XN8qd3FKQ4s (https://www.youtube.com/watch?v=XN8qd3FKQ4s)

Dle referencí bych chtěl použít olej VALVOLINE DURABLEND 10W-40 a protože mi cvakají hydroštely, tak doufám, že výměna je trochu utiší. Nějak mi vadí pomyšlení, že bych si pokazil uložení ventilů tím, že budu jezdit (ikdyž to už možná je, protože kdo ví jak dlouho a jak se jezdilo s takto cvakajícíma ventilama). Chi je někdy vyměnit, ale nevím jak moc to hoří (jedu vždy až když přestanou cvakat).

Jiný problém je olejový filtr, nevím který použít... http://www.autodily-cardo.cz/filtry-2/olejovy-filtr-mann-w610-3-mf-w610-3/ (http://www.autodily-cardo.cz/filtry-2/olejovy-filtr-mann-w610-3-mf-w610-3/) nebo http://www.autodily-pracharna.cz/nahradni-dily-mitsubishi_galant-vi-ea_955/9206/motor/filtry/olejove-filtry.html (http://www.autodily-pracharna.cz/nahradni-dily-mitsubishi_galant-vi-ea_955/9206/motor/filtry/olejove-filtry.html) Mám galanta r.v.1997

Případně... načteno o oleji a ventilech... Vím že je to individuální, ale jak dlouho se s tímhle dá jezdit? Jaké mám koupit? Stačí tyhle? http://www.ebay.com/itm/Lifters-For-2-5-3-0-3-8-Mitsubishi-V6-Lash-Adjusters-HLA-6G72-6G74-6G75-24-/170976687330?hash=item27cf0134e2:m:m7KVC-sMk_gj-CRs6L8J85Q&vxp=mtr (http://www.ebay.com/itm/Lifters-For-2-5-3-0-3-8-Mitsubishi-V6-Lash-Adjusters-HLA-6G72-6G74-6G75-24-/170976687330?hash=item27cf0134e2:m:m7KVC-sMk_gj-CRs6L8J85Q&vxp=mtr)
Sice nejsou psané jako kompatibilní, ale ... každou radu uvítám.

Ještě budu muset vyměnit ložiska převodovky a udělat spojku. (při zahřátí převodovky je na neutrálu slyšet jemné chrastění a po sešlápnutí spojky zvuk přestane) To jsem našel zde http://www.ebay.com/itm/Mitsubishi-Galant-2-5-V6-24v-5sp-gearbox-bearing-oil-seal-rebuild-kit-1996-2004-/111397117272?hash=item19efc91d58:g:HIwAAOxyZwpSX66N (http://www.ebay.com/itm/Mitsubishi-Galant-2-5-V6-24v-5sp-gearbox-bearing-oil-seal-rebuild-kit-1996-2004-/111397117272?hash=item19efc91d58:g:HIwAAOxyZwpSX66N), a potom spojková sada se dá v pohodě sehnat i u nás.

Pak je další věc... Kde mi to udělaj? Chtěl bych si to dělat sám, tedy s pomocí... Nenašel by se tu dobrý člověk, co by mi pomohl? Samozřejmě to beru jako melouch pro dotyčného a rád se domluvím na prodrobnostech o financích... Servisům moc nevěřím obecně a u Mitsubishi s jejich pověstí u nás v kotlině české to nechci moc riskovat. A na origo Mitsu servis nemám ...  :roll:

No každopádně první je filtr a olej.... Tak předem díky za rady  -_-

Zatím zdar!  ^_^23.4.2016

Tak jsem vyměnil motorový olej za originální Mitsubishi 10W-40 (169,-/1l + 150,- pošta z autopalace) a olejový filtr. Nyní mám najeto cca 400km a hydra cvakají stále stejně. Možná se zkrátila doba cvakání o 30-60sec :D - takže rozdíl prakticky nula.

Stejně tak mi přišel převodový olej Sunoco GL-4 Superflow SAE 75W90 polosyntetika, co mi doporučoval Pepe. Objednával jsem ho trochu složitě, protože na stránkách www.sunoco.cz (http://www.sunoco.cz) je seznam dealerů neaktualizovaný a většina kontaktů nefunguje. V Ústeckém kraji mi odpovědělo HSQ centrum a dali mi kontakt na pana Beránka. Přes něj jsem si olej objednal (190,-/1l + 100,- pošta). Olej přišel v malé krabici a všechny lahve jsou dost mastné, olej prosakuje z flašek. Budu ale předpokládat, že je olej v pořádku, ikdyž normálně bych ho okamžitě vrátil. Jenže čekání u auta 10min, než se olej ohřeje, na možnost řazení mě už vážně nebaví. Tak ještě budu muset najít kudy a jak vyměnim olej v převodovce a těšim se, že to bude fungovat lépe.

Jinak jsem se rozhodl že si objednám olej do převodovky originál nejpíše z Ebay. Co jsem se koukal, tak mě vyjde litr s poštou, DPH a clem (průměrně nikoli konkrétně) asi na 1100,-/1l, když si objednám 5l kanystr. Ale pokud mi to vyřeší problém se řazením a obecně to bude Olej, tak do toho asi půjdu - časem.

Jsem domluvený s Vrakovlkem na servisu v Blatné. Snad to klapne. Je třeba udělat rozvody a s tím vyčistit ty hydroštely. Spojka se uvidí jak to bude fachat s novým olejem, ve skrytu duše doufám, že nebude třeba dělat celou spojku, ale to rachtání za tepla je divné.


30.4.2016

Dnes jsem vyměnil olej v převodovce za Sunoco GL-4 Superflow SAE 75W90. Trochu jsem to projel (cca10km) ale zatím se to trochu zlepšilo, ale jen místy. 4.stupeň byl doteď vždy v pohodě a po výměně dělá s 2. problém. Problém je jako u nedošlápnutýho spojkovýho pedálu, takový to dvojitý zacvaknutí radičky. Je zajímavý pozorovat jak se problém stěhuje z různých stupňů. Nevím. Spojka mi přijde občas trochu podivná oproti jiným autům. No až to projedu více, dám zase vědět. Každopádně jsem zatím na údržbě ušetřil za servisy docela i pár stovek :) i přesto, že vše dělám poprvé to jde poměrně jednoduše :)

4.5.2016

Tak po výměně převodovýho oleje a nájezdu cca 600km mohu potvrdit, že za studena se zlepšilo řazení natolik, že je možné řadit prakticky ihned (potom co auto stálo více jak 24h, venkovní teplota byla okolo 10°C). To ale nedělám, nechávám motor alespoň trochu zahřát a dbám na to, aby hydroštely neřvaly jak rachtačka o velikonocích. Takže po cca 5 minutách vyjíždím a vše jde celkem dobře. 2. převodový stupeň dělá nicméně potíže stále, 3.stupeň občas taky "docvakne". Tak jsem fakt rád, že to není úplně totálně v pr***eli, ale jenom trochu. Doufám, že spojku budu moci vyměnit až třeba na konci léta.

Výlet : dálničku jsem koupil se skřípajícíma zubama a natankoval plnou OMV MaxxxMotion 95. Celkově žere okolo 11litrů, ale to bylo v poměru 100km město 500km dálnice a obchvaty. Předjel jsem Maserati... Jelo asi 180 v levým pruhu, takovej hnusnej modrej sporťák s SK značkou, kličkoval jako zajíc mezi autama. Nakonec ho trochu přibrzdilo předjíždějící auto (na těch 180) a já se přihnal s maximálkou 220-225 za něj a probliknul jsem ho :) tak mi uhnul. Když ale viděl co za auto ho předjelo, tak mi natrhlo pr*el bez mrknutí oka. No ale super pocit. Už se těším až ho budu mít 100% ve stavu, jakým bych chtěl :)


2.5.2017

Je tomu skoro rok, co jsem psal poslední příspěvek :)

Tak připíšu co se vlastně děje. Přes zimu jsem naobjednal spoustu dílů a je naplánovaný velký servis.

Už je tomu nějaký týden co jsem s Dagem přitáhl jednoho nebohého galoše od skopců a protože to byl vrak na díly (táhl jsem ho převážně jen kvůli sportpaketu) jeho osud byl spečetěn o několik málo týdnů později. Byl rozebrán, rozřezán, naskládán na káru a odvezen do sběru. Jeho smrt ale přinese naději jiným bratrům na silnici a tak bude jeho odkaz žít dál, bude součástí mladších bojovníků, kteří stále mohou bojovat na bohapustých silnicích s rivaly, se škodnou ...

Před cca týdnem jsem nechal Samurajovi přidělat alternativní pohon LPG. Trvala dva dny, resp. ráno jsem auto přivezl a druhý den odpoledne odvezl. Koukal jsem na kvalitu práce a musím uznat, že velmi dobře. LPG vstřiky se vešly těsně k benzínovým a tak je zatím vše bezproblémů. Po cestě domů jsem vyzkoušel jak to jede a až na malé snížení výkonu hlavně ve vyšších otáčkách a nemilé otřepávání za polostudeného chodu na volnoběh (to doufám že se spraví a vyladí) je přestavba opravdu příjemná. Instalovaná nádrž je 53l což je při plnění na 80% nějakých 42litrů. Ujel jsem na to převážně městskou cestou a trochou pojíždění po krajině se sportovnějším vyžitím 430km. Je to paráda. Jsem zvědav jak to dopadne po zajetí, ale doposud hodnotím kladně. Servis komunikoval na výbornou, jednání na místě výborné.

Protože je v servisním plánu i výměna repasované převodky, tak jsem řešil jaký olej. Sunoco v předchozí převodovce se mi osvědčilo/neosvědčilo. Převodovka byla načatá už od koupě a během jednoho roku užívání jsem dospěl na hranici, kdy je převodovka jak dětské chrastítko a tedy nemůžu s určitostí říct, že olej Sunoco je dobrý do převodovky (někdu zastával i názor, že uspíšil odchod současné převodovky). Takže jsem koupil druhou převodovku a nechal vyměnit všechny ložiska, tedy všech 13ks. Jen je problém v servisu. Pán, co servisuje převodovku, ji má u sebe přes dva měsíce a dohnat ho byl jeden čas nadlidský úkol. Doteď jsem ji neviděl, takže skutečně nevím zda vyměnil opravdu vše, co jsem požadoval. I přes jasný a přesný mail, s popisem ložisek, jejich číslama, odkazama na jejich náhrady mi v podstatě celou dobu přišlo, že pán mail vůbec neviděl. Na začátku jsem mu říkal, že vše mám napsané a že mu to pošlu, aby neměl práci s hledáním, několikrát jsem mu telefonoval s otázkou, jak to vypadá a vždy na mě působil, že jen chlácholí a vůbec nemá tucha o čem mluví. Takže jsem stále trochu na trní, co z toho vlastně vyleze. Přeci jen servis převodovky za 15tis není úplně z těch levných, takže si hledím, aby to aspoň trochu odpovídalo... To se ale dozvím až to bude dokonáno.

Co se oleje týče

Originál olej Mitsubishi Diaqeen 75W85 po dvou týdnech, několika nezodpovězených emailech, tří telefonátů a se začínající značnou dávkou skepse, opustil skopové sousedy a je na cestě GLSem k mé osobě. Moje auto dnes spinká na parkovišti u servisu kde výmění převodovku a já se nemůžu dočkat až bude hotovo, budu mít udělanou kompletní převodovku s pořádným olejem a budu moct brázdit silnice jak se patří - na plnej plyn! :)

Dalším servisem v řadě budou rozvody, výměna předních ramen, tlumičů a pružin, zrepasované dvoupístkové brzdy, konečně letní gumy a přelakované disky, vyčištěná a naplněná klimatizace. Letní obutí nechci dávat na auto dokud nebudu mít v pohodě geometrii, abych si nový gumy nesjel blbě. No a nakonec zbyde kosmetika, resp. přelakovaná kapota, kterou mám poškozenou a sportovní paket. Ještě budu muset najít pořádnýho lakýra, co mi neudělá lak fixírkou, ale pořádně, jak se patří. Zbytek mého poškrábaného a zbědovaného laku budu muset ručně vyšperkovat plnidlem rýh, barvou, smyrkovým papírem a leštičkou. Nebude to žádná procházka, ale až to vyleze, tak to bude pecka .... :)

Musím ale říct, že tohle všechno se děsně táhne a už mi to začalo značně drásat nervy. Aspoň už se to začíná hýbat, tak doufám, že na sraz přijedu připraven :)


6.5.2017

Tak v převodovce je vyměněno pár ložisek. I přes polopatický návod mi servisák vyměnil "jen" oněch 6 ks ložisek, které se obyčejně mění. Je tam olej origo a dal jsem na doporučení fachmana nechal tam dát celých 2,5litru co jsem přinesl, že prý je to lepší. Nikudy to prý nemá odtéct, tak proč ne.

Skoro se mi nechce věřit, jak moc ta převodovka musela být v háji. Zvuk v autě je úplně jiný, hladký a příjemný. Auto táhne daleko, daleko líp! V tý převodovce musely být teď, ke konci, ztráty tak 20% výkonu, nemluvě o tom celkovém zvukovém projevu. Jsem zvědav jak moc se sníží spotřeba, ale tipnu si že nějaký ten litr to bude. Jináč musím ještě vyměnit spojkový válce, na nich jsme se nedomluvili se servisem. A potom už to bude vše 100%.

Jinak ten olej je, v porovnání se Sunoco, asi tak 2x řidší. Prozatím se řadí dobře, ale uvidíme jak to bude za měsíc / dva a po spojkových válcích.


20.6.2017

Znovu - extra - jsem nechal vyměnit spojkový ložisko. Zvuk zůstal a dnes po příjezdu z práce (venku cca 37°C) to chrastí fakt fest a upřímně - pěkně mě to se*e.

Na volnoběh chrastí převodovka, při sešlápnutí spojky to přestane. Ložiska v převodovce měněný (oněch 6ks, před cca měsícem), spojkový ložisko měněný teď (týden zpět) a stejně to dělá ten zvuk.

Asi mi nezbyde nic jinýho, než si koupit další sadu a udělat si to sám... :(

Kdyby někdo věděl, co to je, proč to je, dejte mi vědět.
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Majk MG kdy 04.04.2016 - 19:27:28
tak filtr motorového oleje je ze předu motoru například tento http://www.granex.cz/front.tec-doc.product/716235 (http://www.granex.cz/front.tec-doc.product/716235)

Hydra cvakají i mě dokud se nezahřeje motor a něják to neřeším. ale ano dají se koupit na e-bay.com přímo na tvůj motor tuším za 9000 kč i s dopravou ( nejsem si 100 pro jistý).
Hučí ti ložisko spojky...tudíž nejdřív udělej komplet spojkovou sadu (záležitost 3000 kč plus mínus )
a poté budeš vědět jestli ti i s novým ložiskem spojky hučí převodovka.
Odkud jsi ? a kolik má auto nalítáno ?
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: FattalError kdy 04.04.2016 - 19:30:57
Galant má něco přes 130tis a dle celkového stavu bych soudil, že skutečných.

Jsem z západních čech
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Majk MG kdy 04.04.2016 - 19:34:00
Originální číslo olejového filtru je MD136466
no tak to máš pěkné km. já mám 328 tisíc.
Tak to jseš ode mě daleko - přes 300 km.
se servisem ti můžou pomoci Pepe, Sir dag a jiní co se zdržují kolem Prahy  -_-
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Pepe kdy 04.04.2016 - 19:34:28
Kdy byly na motoru měněny rozvody ? Hydroštely neřeš výměnou , na to je času dost .
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: FattalError kdy 04.04.2016 - 19:45:15
Originální číslo olejového filtru je MD136466
no tak to máš pěkné km. já mám 328 tisíc.
Tak to jseš ode mě daleko - přes 300 km.
se servisem ti můžou pomoci Pepe, Sir dag a jiní co se zdržují kolem Prahy  -_-

Ok, tak já objednám ten co jsi postoval http://www.granex.cz/front.tec-doc.product/716235 (http://www.granex.cz/front.tec-doc.product/716235) jak koukám na ty čísla, tak je pro Mitsubishi skoro 25 objednacích čísel pro jeden a ten samý kus?  :D


Kdy byly na motoru měněny rozvody ? Hydroštely neřeš výměnou , na to je času dost .

No rozvody prý v 90tis km, datum? Tak to netuším (ptal jsem se, ale prodávající nevěděl) Ale víc jak 5 let to bude na 100%. Hydroštely ... ok   -_- sice bych je rád vyměnil, ale jsou asi přednější věci v tuto chvíli...
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Severín kdy 04.04.2016 - 19:55:48
To znám, velký plány a pak nevíš, kde co udělat dřív a díra v peněžence roste. Každopádně rozvodama sem začal já, pak přední brzdy, spojka, ramena, ložiska, atd... Ale taky mám tu svojí káru rád, ale rozpočet má velmi přísnej, jinak bych se z toho posral. :big grin: ](-:
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: FattalError kdy 04.04.2016 - 20:17:11
To znám, velký plány a pak nevíš, kde co udělat dřív a díra v peněžence roste. Každopádně rozvodama sem začal já, pak přední brzdy, spojka, ramena, ložiska, atd... Ale taky mám tu svojí káru rád, ale rozpočet má velmi přísnej, jinak bych se z toho posral. :big grin: ](-:

Tak neříkám, že to bude všechno hned, postupně... Rád bych udělal do konce roku většinu problémů(rozvody, spojkový problém, hydroštely). Ramena mám ok. Zadní lemy v pohodě, sice tam jsou malinké bublinky, ale to nějakou dobu vydrží a udělám to sám. To mě přivádí na otázku... Koukal jsem na to jako husa do flašky -> to originálně jsou zadní lemy udělaný tak, že jsou k sobě sbodovaný dva kusy plechu ohnutý do nadkolí????

A tohle mě docedlo zase na další otázku. Koupil jsem k tomu pěkný ráfky 17''. Když jsem s tím jel na evidenčku, tak mě samozřžejmě poslali dom, protože nejsou psaný v TP. A teď potřebuju sehnat typový list od těch kol. Jinak to nejde zapsat do TP a můžu si ty kola strčit do ***.
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Rob kdy 04.04.2016 - 20:25:20
Kola moc pěkný.
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Severín kdy 04.04.2016 - 20:28:25
Já kola řešil v Praze v Mitsubishi zastoupení. Je tam taková ženská, co to má na starosti, chvilku se cukala, ale nakonec mi na to lejstro dali. Za dvojku... To je taková oblíbená částka v jejich ceníku. A přesně jak píšeš. Jak boreček na 17" jsem přijel na evidenčku a s brekem jsem zase jel domů (jel na Mitsu) :laugh:
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: FattalError kdy 04.04.2016 - 20:35:37
Já tam přijel normálně  :laugh: ^_^

Hlavně mi všichni říkali, že na kola nikdo nekouká, ať jsem v klidu.... Ono tohle nejsou origo Mitsubishi, vyrobeno jsou firmou Team Dynamics Motorsport a středy mají jen plastový kryt s Mitsu logem.

Tady http://www.teamdynamicsracing.com/pro-race/Pro-race1silver.htm (http://www.teamdynamicsracing.com/pro-race/Pro-race1silver.htm) by měla být jejich mutace, ale ... no napíšu jim, jen kdyby tady někdo měl zkušenosti jak na to s typovým listem... V podstatě jde jen o to, abych přijel na STK s jakýmakoli kolama rozměrech 7J 17'' gumy 215/45 a do TP se zapíše rozměr a tím to hasne.... Ale sehnat někoho, kdo má takový kola...
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Severín kdy 04.04.2016 - 20:44:44
Jenže do techničáku ti to bez toho papíru z Mitsu jen tak nenapíšou a jestli stačí jen typovej list ke kolům a ne vyjádření zastoupení, když se v ČR na 17" vůbec neprodávaly, to nevím.. Jestli to chceš řešit nějak neofiko, tak obuj 15" a doma zase 17".Ale je to trochu o hubu :big grin:
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: FattalError kdy 04.04.2016 - 20:53:51
Aha, takže nejenže musim mít typovej list, ale i vyjádření Mitsubishi??? Twe to je pecka no :( Jakže mam teda postupovat?
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Rob kdy 04.04.2016 - 20:55:08
Asi po schválení jít z mitsubishi na magistrát? :undecided:
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Majk MG kdy 04.04.2016 - 21:02:04
mám za to že musí být typový list kol, schválení od mitsubishi že lze tyto kola použít na daném voze, poté na STK že jsou kola namontovány na voze a hurá na dopravní inspektorát . ale nevím to jistě
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Rob kdy 04.04.2016 - 21:04:31
Jo,prostě lítání ,doprošování,čas a peníze.
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Drak kdy 04.04.2016 - 21:23:05
Musíš mít
1) Papír ze schválením od dovozce, kde bude rozměr rafku a pneu. S tím zajdeš na úřad a zapíší alternativní rozměr do VTP.
NEBO
2) Typoý list ke kolům, kde bude na kole a na listu schodné číslo KBAxxxxx. Stím zajedeš na TK. Kde technik "K" zkontroluje zda na autě jsou kola schodná s typovým listem včetně pneu. S tímto potvrzením jdeš opět na úřad, jde do alternatvního rozměru a do poznámek zapíšou rozměr a číslo KBA povolení. Podle všeho bys něměl mít na autě jiný typ kol, než jsou povolená s číslem KBAxxxxxx.
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Trewor kdy 04.04.2016 - 22:32:56
V konfigurátoru tyhle kola maj spárovaný s Galantem (96-03) tak bych jim napsal, jestli k tomu maj typovej list pro Galanta a pokud jo, tak je vyhráno. Dopíše se výjimka přesně na ty kola(KBA).
Od zastoupení dopisujou rozměr ráfku + gumy.
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: FattalError kdy 05.04.2016 - 20:04:10
V konfigurátoru tyhle kola maj spárovaný s Galantem (96-03) tak bych jim napsal, jestli k tomu maj typovej list pro Galanta a pokud jo, tak je vyhráno. Dopíše se výjimka přesně na ty kola(KBA).
Od zastoupení dopisujou rozměr ráfku + gumy.

V konfigurátoru? Myslíš konfigurátor výrobce kol nebo Mistubishi (máš link?) ? Už jsem psal na zahraniční zastoupení výrobce kol i na Mitsubishi CZ...
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: FattalError kdy 05.04.2016 - 22:01:42
Tak jsem ještě trochu gůgloval a íbejoval a našel jsem tohle

http://www.ebay.com/itm/X24-MITSUBISHI-LEGNUM-VR4-HYDRAULIC-LIFTERS-LASH-ADJUSTERS-TAPPETS-3mm-hole/222073559798?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D35828%26meid%3Dd7cd41217fe44dba837ac73427dc59f4%26pid%3D100005%26rk%3D1%26rkt%3D2%26sd%3D222068735554 (http://www.ebay.com/itm/X24-MITSUBISHI-LEGNUM-VR4-HYDRAULIC-LIFTERS-LASH-ADJUSTERS-TAPPETS-3mm-hole/222073559798?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D35828%26meid%3Dd7cd41217fe44dba837ac73427dc59f4%26pid%3D100005%26rk%3D1%26rkt%3D2%26sd%3D222068735554)

Jsou to ty správný hydraulický udělátka? V aukci píšou že ano, ale kdo tomu na 100% věří, že?

Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Werewolf66 kdy 05.04.2016 - 22:45:32
pokud pise ze je to na Legnum, tak ty sou myslim delsi nez je obycejna V6....aspom myslim :)
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Drak kdy 05.04.2016 - 23:02:47
Na vr-4 jsou jiný hydrostely.
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Trewor kdy 06.04.2016 - 00:39:57
http://www.teamdynamics.cz/teamdynamics_cr/fitmentmakesearch.html (http://www.teamdynamics.cz/teamdynamics_cr/fitmentmakesearch.html)
Tady zvolíš Mitsubishi a pak Galant estate, Legnum, 96-06 a vyblije ti to tyhle kola/gumy:
OE Tyre: 205/60R15
OE Rim: 6 x 15
OE Offset: 46

7 x 15   205/60R15 245/50R15 225/55R15 195/65R15
PRO RACE 3
6.5 x 16   205/55R16 225/50R16 215/50R16
CYCLONE
7 x 16   205/55R16 225/50R16 215/50R16
MONZA R
MONZA RS
PRO RACE 1.2
7 x 17   215/45R17 225/50R17 225/45R17 205/50R17
CYCLONE
JET
MONZA R
MONZA RS
PRO RACE 1.2
PRO RACE 3
7.5 x 17   215/45R17 225/50R17 225/45R17 205/50R17
IMOLA

Napiš jim jestli k těm tvejm kolům maj typovej list pro Mitsubishi Galant řady EA_ rok výroby 1996-2003. To že jsou v jejich konfigurátoru,nebo že jsou schválený bůh ví kde ještě nic neznamená. Je třeba nějaký v česku akceptovaný schválení jako německý TUV a jejich prohlášení o schodě (českej úředník bez něj nevezme něco co je v němčině, anglině atd)....dále tak jak psal Drak.
Když by to měli tak ať napíšou všechny rozměry gum co uváděj. Z Mitsubishi jsou origo jen 215/40R17 a 215/45R17
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: FattalError kdy 06.04.2016 - 20:24:25
Jasný, chápu. Odpověď od Mitsubishi zastoupení mám, ať pošlu techničák.... A že jinak za 2tis. To mi přijde jako celkem pálka za jedno razítko a muří nohu. Jen doufám že to bylo v CZK a ne EUR  :P

Jo a abych nezapomněl... Objednal jsem si olej Valvoline Durablend na eshopu kupoleje.cz a přišla sice pětilitrovka co vypadalo jako originál Valvoline, ale všiml jsem si, že je okolo víčka olej a víčko se dá vyšroubovat poměrně jednoduše bez porušení pečeti (protože na ní bylo už poznat, že to někdo někde otvíral. Zbělení plastu pokud ho vystavíte mechanické síle.), když jsem to odšrouboval tak bylo další překvapení. Fólie která je normálně přes víčko nalepená, byla částěčně otevřená (velmi jemně / chytře aby to nebylo na první pohled poznat). A celkově byla plastová láhev podivně polepená nálepkami Valvoline (jak kdyby konkrétní lahev někdo používal rok na přenášení oleje. Nálepky byly odstáté s divným nálepkovým lepidlem). Takže jsem vrátil zpět jako přebalovanej / pančovanej olej. Obchod tedy nedoporučuju. Sice ceny mají nejnižší, ale pochybuju, že prodávají originální olej. Působil na mě jako dobře zamaskovaný vyměněný obsah. Tak si dejte pozor.
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Sir Dag kdy 06.04.2016 - 21:14:51
2 tisíce mi přijde taky jako pálka..ale když si vezmeš typový list a budeš za něj platit někomu bokem..tak je to přes litr..Tak se ptám..přijde ti 2tisíce za ofiko razítko od mitsu hodně...

Mě teď ne...a pokud mi ho dají..tak jdu do toho
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: FattalError kdy 06.04.2016 - 21:18:43
Jooo jasný. Pokud dostanu papír od Mitsubishi, že je to ok a pak dám ještě nevím kolik na úřadě...

S typovým listem by mě to vyšlo asi na podobný peníze. Typový list ???kč, STK ???kč a úřad ???kč.

Myslím, že bych se dostal na podobnou částku s tím rozdílem, že bych měl víc běhání.
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Sir Dag kdy 06.04.2016 - 21:21:40
úřad 50kč..ale tento poplatek dáš i s typovým listem .-) Jedná se o změnu zapsání do velkého TP.
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Werewolf66 kdy 06.04.2016 - 22:46:48
Jooo jasný. Pokud dostanu papír od Mitsubishi, že je to ok a pak dám ještě nevím kolik na úřadě...

S typovým listem by mě to vyšlo asi na podobný peníze. Typový list ???kč, STK ???kč a úřad ???kč.

Myslím, že bych se dostal na podobnou částku s tím rozdílem, že bych měl víc běhání.

a nezapomen ze pokud sezenes typovej list, tak s tim musis na technickou.....coz jsou 300-400kc :)
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Pepe kdy 15.04.2016 - 23:10:32
Podobné téma o Galantu ´97 jsem zaregistroval na mišiklubu od uživatele JIVESJ - taktéž z Plzně . :undecided:
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: FattalError kdy 23.04.2016 - 13:18:21
Podobné téma o Galantu ´97 jsem zaregistroval na mišiklubu od uživatele JIVESJ - taktéž z Plzně . :undecided:

Však to je můj příspěvek  ^_^

Dnes co jsem studoval podrobnosti o srazu... Oni jsou tyhle weby konkurencí a nemají se rádi?  :laugh: to čumím. A já si myslel, když v jednom příspěvku bylo slovo galantweb a mi nešlo odeslat, že mám problém s připojením  ^_^ Ježkovi woči, tak to budu asi vyvrhel teď u obou komunit, ne?  :D
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Sir Dag kdy 23.04.2016 - 14:22:10
nám nevadí se bavit o webu mitsubishiclub..respekti vě většina znás tam začla a pak se sešla tady :D
Proč..protože jsme galanťáci a jsme tudíž na jednom místě a hlavně skvělá parta. Je tu pro nás živěji...

No ovšem někteří (a tak to bývá všude) nemají rádi galantweb a i jihočeský mitsu klub. Takže za výroky, pozvánky k nim/nám jsou prostě bany. Jako ve školce..do kouta.. :D
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: FattalError kdy 23.04.2016 - 16:06:10
Připadá mi to tak  ^_^

Můžeš být kamarád jen s náma, s nikým jiným kamarádit nemůžeš  :laugh:

Nějak mi to nejde na rozum  :roll:


PS: Aktualizoval jsem stav servisu
http://www.galantweb.com/index.php?topic=3966.msg52585#msg52585 (http://www.galantweb.com/index.php?topic=3966.msg52585#msg52585)
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: FattalError kdy 06.05.2016 - 11:42:35
Tak už mám nadobro vyřešený problém se spojkou. Ve jménu cti, po uznání neschopnosti držet kvalitu řazení má spojka spáchala důstojnou sebevraždu po Japonsku - Harakiri...

Má to i tu výhodu, že mám teď větší páku pro řazení :)
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: FattalError kdy 07.05.2016 - 11:47:32
Aktualizoval jsem stav servisu
http://www.galantweb.com/index.php?topic=3966.msg52585#msg52585 (http://www.galantweb.com/index.php?topic=3966.msg52585#msg52585)
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: FattalError kdy 03.08.2016 - 22:56:58
Ahoj.

Po dlouhé době jsem se dokopal k příspěvku, hlavně proto, že se mi objevil na autě problém, který nevím jak pořádně identifikovat.

než to pustíte, tlumte si zvuk na PC, aby vám to neurvalo hlavu. Je to celkem dost nahlas a samotné startování začíná cca od 29sec.
https://uloz.to/!Eg7L2vQye/record20160803073009-ogg (https://uloz.to/!Eg7L2vQye/record20160803073009-ogg)

Je to o dvou zvukách. Jeden se objeví při startování, ostrý kovový zvuk. Ten se občas objevil při startech, když auto stálo delší dobu a byla ještě v noci zima, nyní to je ale i když je v noci 20°C a přes den na to praží slunce, tak taky. Při zahřátém motoru, nebo když auto stojí cca hodinu/dvě, tak ten zvuk slyšet není vůbec. S delším časem se ten zvuk zintenzivňuje.

Druhý zvuk (v nahrávce je nejlépe slyšitelný v čase od 42sec do 50sec je takový šramocení při běžícím motoru, který zmizí při šešlápnutí spojky. Nejsem si jistej, zda je to ložisko převodovky/spojky nebo čeho.

Hodila by se mi rada, co to je a taky jestli máte tušení, kolik to bude cca stát opravit. Kdybyste měli i reference na servis v okolí Plzně, budu moc a moc vděčný.
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Rob kdy 04.08.2016 - 09:37:25
Ten první zvuk bude asi "špatný" startér?
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Pepe kdy 04.08.2016 - 11:40:24
Závada na starteru - zůstává viset v záběru . Chce to opravu nebo vyčistění volnoběžky.  Druhá věc je spojená s ložiskem spojky . Ložiska převodovky hučí a přestane to po sešlápnutí spojky . Vyndat starter a vyměnit spojku .
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: FattalError kdy 07.08.2016 - 20:38:36
Tisíceré díky za radu, dám to do servisu a uvidim co bude. Doufám že mě neojebou
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: FattalError kdy 02.05.2017 - 18:38:25
Update
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Pepe kdy 02.05.2017 - 21:18:48
 Mám tomu rozumět tak , že jezdíš s novými ložisky v převodovce ? :-D
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: FattalError kdy 02.05.2017 - 22:09:08
Ještě ne, jen tam auto spinká. Objednaný servis je na zítra  ^_^

Akorát jsem zapomněl sdělit, že olej dodám dodatečně. Snad to nevadí při servisu, že nebude olej hned...
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Pepe kdy 02.05.2017 - 22:47:29
 Dost možné , že ti tam dá jiný a pak si to vyměníš  :mellow:
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: FattalError kdy 03.05.2017 - 07:35:40
Už to mám domluveno. Hele od tý doby, co jsem mu volal v kuse asi hodinu, dokud mi to nezvedl, tak reaguje i na SMS ...  :laugh:

Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: FattalError kdy 20.06.2017 - 18:15:58
Update

Milý deníčku, všechno je nahovno...

http://www.galantweb.com/index.php/topic,3966.msg52585.html#msg52585 (http://www.galantweb.com/index.php/topic,3966.msg52585.html#msg52585)
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Sir Dag kdy 20.06.2017 - 21:53:51
navrhuji dvě varianty....první..autom at žralok..tam nic takového není...
A druhá..levnější...prostě rezignuj jako já..peč na to..dej volume up a jeď bombice na rádiu..už třetim rokem pálim spojku na kadově, převodovka dostává na okruhu a sprintech řachu...a pořád šlape...tak já nevim...já se upřímě asi i na ty ložiska v převodovce vyprdnu dokud to prostě šlape... :D
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Rob kdy 20.06.2017 - 21:58:04
Taky bych to asi řešil výměnou převodovky za jinou neurčitou,prostě panna-orel.Dag jich někdy mívá dost. :-D
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Pepe kdy 20.06.2017 - 21:59:34
 Ať se někdo neurazí a nenaštve - třeba se najde (naučí) nový mechanik na převodovky . :undecided:
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Rob kdy 20.06.2017 - 22:03:35
Nebo,co si neuděláš sám,tak tomu nevěř,co ti řeknou,že udělali.
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Pepe kdy 20.06.2017 - 22:07:55
 Kdybych neměl strach z domečku plného koleček , tak tu převodovku rozeberu a vyměním . Ale jaksi mám zábrany , že to dokopy nedám . ](-: ](-: ](-:
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Sir Dag kdy 20.06.2017 - 22:10:47
Pepe..nemusíš mít strach z domečku plných koleček..mile rád poskytnu na hraní převodovku 2.0..na té se můžeme učit doálelůja :)

Jinak moje rada nebyla měnit ji za použitou...moje byla..vše si udělal..vyměnil..tak co teď...nic..prostě jeď :D
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Pepe kdy 20.06.2017 - 22:13:10
 Ale on mu v té od tebe koupené ložiska vyměnil
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Sir Dag kdy 20.06.2017 - 22:20:00
já vím..a stále to hučí..proto už nevím čím by to mohlo být...proto říkám..volume up on radio :)
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Pepe kdy 20.06.2017 - 22:21:35
 O.K. Volume Full Right
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Pepe kdy 20.06.2017 - 22:25:44
Pepe..nemusíš mít strach z domečku plných koleček..mile rád poskytnu na hraní převodovku 2.0..na té se můžeme učit doálelůja
To bych potřeboval ještě jednu garáž ](-:
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Pepe kdy 20.06.2017 - 22:31:42
 For Tomulac ---- tome udělej program na plotr .   Prosím
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: FattalError kdy 21.06.2017 - 08:05:15
Dagu, jenže tobě to nedělá tyhle zvuky.

Ono to není zase tak zbytečný, ignorovat. Stejně jako tě bolí koleno, tak ti to říká, že je něco špatně.

Zvuky chrastěni v převodovce značí špatný ložisko. Špatný ložisko znamená, že dochází k nadměrnému tření a vibracím. Oboje je dost špatný. Tření nadměrně zahřívá olej, ten degraduje rychleji, nepracuje správně... atd. Ale to všichni znáte  -_-

Když se na to vykašlu, tak mi za chvilku olej půjde do kelu. Protože se přepaluje.

Asi mi nezbyde nic jinýho, než se naučit převodovky sám. Tohle se prostě nedá jinak. Jen bych k tomu potřeboval aspoň ponk, na zemi v garáži mi to půjde dost blbě  ](-:  :laugh:
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: elkappi kdy 22.06.2017 - 21:00:07
Kdo se chce hrabat v převodovkách a v leštěných dílech motorů ať si změří kyselost rukou. Znal jsem převodovku ve které chroupalo ložisko a klouzala lamela (zahozena do šrotu). Pak motor co měl napříč prasklý setrvák ten přenášel vibrace do převodovky a z uložení ložisek s přesahem udělal s vůlí a při rozjezdu to znělo jak vlak na kolejích :D Řešeno vyndáním motoru vyměnou za 6A13TT a převodovka letěla opět do šrotu.
Jinak pokud se uvolní pouzdro ložiska z kartéru ani to nemusíš vidět a budeš to furt dělat do kola. Troškou hrubého násilí rozdělíš AL od FE a do šrotu :D
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: FattalError kdy 13.07.2017 - 20:21:06
Mám tu pár fotek náhradních dílů, které půjdou na auto. Zdaleka to nejsou všechny, to asi vyfotím postupně po krocích, jak půjdou na auto  :laugh:
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: FattalError kdy 13.07.2017 - 20:22:06
Part2
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Kačenka kdy 13.07.2017 - 20:32:13
Tolik balíčků nenajdu ani na Vánoce pod stromečkem  :laugh:
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: FattalError kdy 13.07.2017 - 20:33:39
Můj miláček je hýčkán....  :laugh:

Dražší než mít tři milenky  ](-:

 :angel:
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Kačenka kdy 13.07.2017 - 20:35:44
Ale Galant se vyplatí více než nějaká milenka nebo milenec  :laugh:   :angel:
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Pepe kdy 13.07.2017 - 20:46:45
Při pohledu na to skladiště dílů mne mrazí  :roll: :roll: :roll:   to chce fakt servis , tohle není práce na jeden víkend . ](-: ](-: ](-:
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: FattalError kdy 13.07.2017 - 21:29:23
To se nelekej, dva víkendy s Tvým know-how a je to hotovo :)

Neboj se  :laugh: :mellow:

Krom toho tyhle díly mi žádnej servis neveme. BTW jak to vidíš tento víkend? :)
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Rob kdy 13.07.2017 - 21:30:16
Jó,zlatej důchod. :-D
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Sir Dag kdy 13.07.2017 - 21:49:47
chudák Pepe....
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Rob kdy 13.07.2017 - 21:51:34
Je trénovanej od tebe,ne?
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Sir Dag kdy 13.07.2017 - 21:54:27
mě dělá na auťákách jenom neustále brzdy.. :D Pořád se mi sekaly pístky...teď se něco zkusilo, tak uvidíme zda to bylo tím...
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Pepe kdy 14.07.2017 - 18:45:07
Když jezdíš desky na kovový doraz a pak to vypadne kolem kotouče , nediv se , že se ti to seká  ](-: ](-: ](-: . Jak zlatý důchod - zlatý voči by jej viděli . Už 2 brigádničím a konec zakázky není v dohledu . Různé změny materiálů a vyhazov výrobků dělá své .
 Moje " know-how  a tvoje ruce . Fajn , sednu si a počkám , co za dva víkendy stihneš . :evil: :evil: :evil: :D                           
  Letňany  sobota v 10 hodin
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: Sir Dag kdy 14.07.2017 - 19:36:21
to s tim víkendem vím, že je na fattala..ale já to takhel klidně beru i ná mé operace :) Bral bych to hned...

Jinak s těma brzdama..jen jednou jsem je sjel na dotaz a to, že jsme úmyslně ignoroval výměnu desek..a to víš..ale to, že se sekne třmen když tam máš měsíc staré desky...a stane se to vícekrát...to není náhoda..proto se nakonec vyměnily třmeny, protože si myslím, že to bude dutinou kde pístek běhá....ale to je debata o něčem jiném.
Každopádně ti Fattale přeju hodně pevných nervů, protože sám jsem udělal na auťáku téměř vše a to je opravdu dost o nervy. A někdy jsem měl chuť něco po tom autě hodit jak mě to sířilo :D :D
Název: Re:Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6
Přispěvatel: FattalError kdy 14.07.2017 - 22:41:02
A to je právě špatně. Po autě se nic nehází  ](-:

Musíš přijít, pohladit ho po kapotě a okolo světel a pak jde vše líp  ^_^