GalantWeb

Spotřeba

Host · 185 · 55951

Offline Rafik

Na 17" letních dostat se pod 9 byl zázrak, a to z třetiny město, z třetiny mimo město svižnější jízda a z třetiny dálnice - pomalá jízda 120-130km/h. Nevím, jak se žralok 2,0 chová dejme tomu při 160km/h.. Často a rád ale motor vytočím do červeného, při předjíždění skoro pokaždé. Celkově okolo 9,5l.
Na zimních 14" o ten litřík méně stejným stylem jízdy.. Takže 8 - 8,5l normálním stylem.

Pokud někdo znáte reálné hodnoty Galantu 2,0 při určitých rychlostech.. Dejme tomu stálá rychlost 120km/h a 160km/h, určitě by mě to zajímalo.. Právě kvůli tomu se na dálnici plížím jako slimák :)
« Poslední změna: 19.11.2011 - 21:00:06 od Rafik »
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline Zdoter

Presne Ti to nereknu,ale kdyz svyho dvoulitra honim k tem 150-160 tak se muzu rozloucit s normalnimi 10ti litry plynu a jsem nekde kolem 14 odhadem .. jeste upresnim,ze to beru na normalnich silnicich a ne dalnicich.
Mitsubishi galant kombi 98 2.0 100kw
Bumba mi to LPG


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Presne Ti to nereknu,ale kdyz svyho dvoulitra honim k tem 150-160 tak se muzu rozloucit s normalnimi 10ti litry plynu a jsem nekde kolem 14 odhadem .. jeste upresnim,ze to beru na normalnich silnicich a ne dalnicich.

Pěkně Ti to papká.... :o ](-: ](-: ](-: ](-:
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Zdoter

Pěkně Ti to papká.... :o ](-: ](-: ](-: ](-:
njn ... nevim jestli je to mnou nebo autem. Aspon,ze dlouhodobe jezdim lehce pres 10 a v plynu je to na pohodu. Jinak nevim jak bych uzivil ten najezd kilometru co davam :D
OT ty kenry chtel jsem se zeptat .. kamos si ted poridil Jeep Grand Jerokee 4.0 V6 rok vyroby 1992 a bere mu to 18l plynu a to se plouzi jak snek.Je to u takoveho auta normalni?? Ty mas osobni zkusenosti z Jeepkama co myslis??
« Poslední změna: 21.11.2011 - 20:11:25 od Zdoter »
Mitsubishi galant kombi 98 2.0 100kw
Bumba mi to LPG


Offline LivArt

kurňa to snad žere i trávu kolem silnice...  ^_^

Já jezdím pořád do 9l, rozdíl +- půl litr podle toho, jak moc to ženu :mellow:


Offline Hoody

Moje průměrná na nádrž se taky ještě nedostala přes 9L, a to si nemyslím, že to nějak šetřím... (jezdím okresky + město )
jezdím za LPG ;)


Offline Misak

Ja dostal skoro po mesici galanta zpatky ze servisu a tak jsem neodolal a trochu se projel.... no a pod deset to nebylo  :angel:
Mitsubishi Galant 1997 2.5 V6 24V 163HP AT


Mitsubishi Galant 1994 2.0 16V (prodano) & Mitsubishi Galant 1994 2.0 V6 24V (RIP)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
njn ... nevim jestli je to mnou nebo autem. Aspon,ze dlouhodobe jezdim lehce pres 10 a v plynu je to na pohodu. Jinak nevim jak bych uzivil ten najezd kilometru co davam :D
OT ty kenry chtel jsem se zeptat .. kamos si ted poridil Jeep Grand Jerokee 4.0 V6 rok vyroby 1992 a bere mu to 18l plynu a to se plouzi jak snek.Je to u takoveho auta normalni?? Ty mas osobni zkusenosti z Jeepkama co myslis??


No na plyn to dávat je nesmysl, sice ušetříš na palivu ale musel by s tím jezdit každej dej aspon 10 let aby se mu to vyplatilo...takže si myslím že je to nenávratná investice.
po čase se mu to začné srát což bych mu nepřál.4,0 z V6 bych to tipoval tak kolem 14l-100km ale nevím možný to bude ale jestli se plouží tak bych řekl že je to dost dyk já měl v8 a ta papala v zimě nějakech 17l a v létě do 15l a to sem ji rozhodně nešetřil...možná to bylo tím palivem páč má vyšší oktanový číslo atd atd .. ale to už je teď jedno.
Ať koukne sem ...

http://www.4x4nazory.cz/phpBB2/viewforum.php?f=108

Pročte si to a nebo někomu napíše kdo má stejný auto v plynu a uvidí...řekl bych že do háje ho kluci nepošlou.
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
kurňa to snad žere i trávu kolem silnice...  ^_^

Já jezdím pořád do 9l, rozdíl +- půl litr podle toho, jak moc to ženu :mellow:

 spotřba u těhlech aut je něco co nemužeš řešit to si koupíš jen proto že na to prostě máš.
Jak říká kamarad když máš na vopici musíš mít na banány....
To neříkám proto že bych chtěl machrovat , ale prostě je to tak ...
Okamžitá spotřeba kdy na to opravdu šlápneš až na podlahu byla i kolem 130l
Ti v 60 ještě písknou gumy ale stálo to za to...užil sem si ji 2 roky a stačilo... ](-: :'( ](-: ](-:
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Zdoter

On uz to prave s plynem koupil .. vlastne hlavne kvuli tomu.Je to jeho prvni auto :D podle me blazen,ale jelikoz jeho otec ma Dodge Ram tak se to da pochopit :D
Mitsubishi galant kombi 98 2.0 100kw
Bumba mi to LPG


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
On uz to prave s plynem koupil .. vlastne hlavne kvuli tomu.Je to jeho prvni auto :D podle me blazen,ale jelikoz jeho otec ma Dodge Ram tak se to da pochopit :D

 tak to potom chápu proč chtěll jeepinu... a asi bych to neřešil a neploužil se páč jinak si ho kupoval zbytečně a neužije si ho.. bude furt jen lovit za kolik... a to je opravdu nesmysl.... ](-: ](-: ](-: ](-: ](-:
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Zdoter

tak to potom chápu proč chtěll jeepinu... a asi bych to neřešil a neploužil se páč jinak si ho kupoval zbytečně a neužije si ho.. bude furt jen lovit za kolik... a to je opravdu nesmysl.... ](-: ](-: ](-: ](-: ](-:
on na to snad prijde .. vcera uz prisel na to kam vsude se da z jeepkou vjet a uz nevyjet :D :D docela jsem se nasmal jak popisoval vyprosteni pomoci traktoru s navijakem :D :D
Mitsubishi galant kombi 98 2.0 100kw
Bumba mi to LPG


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
on na to snad prijde .. vcera uz prisel na to kam vsude se da z jeepkou vjet a uz nevyjet :D :D docela jsem se nasmal jak popisoval vyprosteni pomoci traktoru s navijakem :D :D

 jednoduchá pomoc.... bud zainvestuje a pořídí si navyják a kotvu nebo musí zapadat (už z navijákem) blízko stromů ale co je nejlevnější jezdit ve více lidech s připravenou kurtou.... :D :D :D :D ](-: ](-: ](-: ](-: ](-: ](-:
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Majk MG

Čus všichni, tak to tu trochu oživím, nedávno jsem si koupil auto a chlubil jsem se dobrou spotřebou na 100 ujetých km .... a kamarád hned oponoval ... ale ty nejezdíš za ty litry na 100 km ale za ty litry na tolik kolik ti ukazuje tachometr ...vysvětlil mi to tak vem si že jedeš autem a máš na tachometru ručičku přesně na padesáti ... míjíš radar nebo se díváš na navigaci a ukazuje to třeba 43 nebo 45 km za hodinu to znamená že šidí tachometr ... takže podle něj jezdím za ty litry na ujetých 93 km .... ale zase jsem mu řekl že je to o tom jaký je obvod kola jak velké kola tam mám ....a navíc jezdím trasu 21 km a počítadlo km mi ukáže stejně km jako mapy nebo navigace ...o si o tom myslíte ? je reálné měřit spotřebu na 100 km?


Offline Jindřišák

Náhon tachometru je lehce zpřevodovanej, je to myslím v udajích k převodovkám. Zřejmě počet ujetých km se řídí náhonem tacho, takže podle mě jo, najedeš mín.. Ale k čemu ti reálnej výsledek je? Jde podle mě spíš o srovnání. Kilometr sem, kilometr tam...
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Pepe

Radary kolem kterých jezdíš jsou info , tedy proměřují v toleranci 3-5% , stejně tak tachometr .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Trewor

A zamyslel se kamarád na tím, že to tak maj všichni? Asi nějakej chytrolín.
Pokud neni něco špatně tak má tacháč ukazovat o 00prd víc. Nesmí ukazovat míň.
nový/sjetý gumy ti udělaj rozdíl klidně 1,5%
A pokud to byl typickej čecháček tak ti určitě i cpal jak ochcáfka 1.9tdi jezdí za 5 litrů.

Pokud se ti zdá, že tacháč kecá tak to porovnej s několika GPS/mobilama.
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline LivArt

Tachometr u auta/motorky musí kecat minimálně o +10% do 100km/h a +10km/h nad 100km/h. Je to daný snad nějakou normou nebo čím.


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Tachometr u auta/motorky musí kecat minimálně o +10% do 100km/h a +10km/h nad 100km/h. Je to daný snad nějakou normou nebo čím.

To celkem sedí.... bába (transalp) někdy i o 11kmh se neshodne s gps...a bobik (bmw) skoro pravidelně o 6kmh... u tahače je to jen maliko... kolem 3-4kmh....... /cele sem to nečetl reaguju jen na posl. ... :-)
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
Jo.. je to tak, u Lexíka o 5 a u moto 8-10 . U moto jsem to nechala kalibrovat kvuli sprint závodům tak už nelžou,autí nechám jak je...občas je to i lepší :-D
Dobso...