GalantWeb

Spotřeba

Host · 185 · 55975

Offline maxx2

Na fotkách v garáži to ale nemáš o 8cm níž ně?
Hoď když tak fotku
ty vole,až teraz som zistil,že ja som vlastne neurobil,ani jednu peknú fotku,ako som to znižil.do svojej garaze som pridal teraz,ale aj to su po tme fotene.  :(
Mitsubishi Galant 2,4 GDI


Offline Misak

Pánové a dámy, nedá mi to a musím se pochlubit. Máme za sebou cestu Praha - Finale Ligure a zpět. Cestou tam jsme byli na 9l/100km, a to včetně jízd do kopců nad Finale (aktuální spotřeba 20-50l/100km).
Cestou zpět jsme ale jeli oklikou přes Jižní Čechy a mě pořád nešlo do hlavy, jak to, že máme nějaký velký dojezd, skoro 900km/nádrž. Tankoval jsem ve Švýcarsku v Acla da Fans (bezcelní zona u Samnau, na většině map ta pumpa není zakreslená, 1.15EUR za BA95) a pak až na Čerňáku u Globusu. Výsledek 7.16l/100km a v nádrži zbylo ještě 13l. Oproti dlouhodobému průměru 9.2l nádherný výsledek. Podotýkám 2.5V6 97', automat, 2 lidi, kufr narvaný k prasknutí.
Mitsubishi Galant 1997 2.5 V6 24V 163HP AT


Mitsubishi Galant 1994 2.0 16V (prodano) & Mitsubishi Galant 1994 2.0 V6 24V (RIP)


Offline Trewor

Teda s manuálem bych to pochopil ale s automatem je to až neskutečně hezká spotřeba.
Je pravda, že Galimu dálnice svědčí a třeba cestu Praha - Vizovice - Praha pod 3 hodiny i se zůženíma, tam ve 3, zpět ve 4 a krom mě všichni přes 100kg + plnej kufr, klima furt na ECO a vyšlo mi to na necelejch 8,5. A to za Vaškovem už jsem držel 180 :angel:
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Misak

jj, prave ze automat. Ale hodne tomu pomaha, ze jsem tam v zime namontoval palubni pocitac od reveltronics a od te doby mam prumernou o 0.5l niz. A taky nam sedlo, ze cesta Samnau - Salzburk - Linz - D.Dvoriste je prijemne kopcovita, takze do kopce cca do 10l, z kopce za 3l. Jako radost obrovska, kdyz jsem to videl, tak jsem neveril.
Mitsubishi Galant 1997 2.5 V6 24V 163HP AT


Mitsubishi Galant 1994 2.0 16V (prodano) & Mitsubishi Galant 1994 2.0 V6 24V (RIP)


Offline sweetytv

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 114
Tak to je mazec. Já teď měřil a vyšlo mě to na 8.4L/100. Byla v tom cesta Liberec-ústí a párkrát do práce 7km. Benzín Shell 95. Teď sem nalil do nádrže aditivum od Millerse. Tak uvidim co to udělá se spotřebou. Jinak Galant 2.5 V6 a 17" kola  :mellow:


Offline zelena_zeme

Na dálky tyhle motory moc nežerou, v Probe jsem měl motor z Mazdy 2,5 litr a Brno - Mnichov jsem jel za 7,6. Letos v létě jsme byli Galantem 2,5litr benzín v Chorvatsku, 3 lidi a nějaký krámy, najeto 1980km se spotřebou tam 6,97 (tempomat 140) zpět 7,9 (bylo trochu na spěch). Zato ve městě, to je 10-12 ani nemrkneš  -_- Oproti německým benzínům je to ale pořád zlatý, ještě dnes se budím v noci ze spaní při vzpomínce na A6 2,4 benzín automat, ta jezdila za 16  :laugh:


Offline sweetytv

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 114

Offline Severín

Tak jsem po zimním průvanu v nádrži konečně dosáhl rozumný spotřeby s dvou a půlí 8,3 na nádrž. Konečně jsem se vydal za hranice města:)

Ale necelých 7??? A jede mu všech šest válců?


Offline Sir Dag

můj 2.0 jezdil kolem 8l/100km
aktuálně moje stávající 2.5 jezdí za 9-9.5/100km
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Sir Dag

Tak update...
Moje stávající 2,5 jezdí normálně za 8,3l /100km Když jsem si udělal zadní brzdy a filtr.

A teď ta prdel :D
Jedno tankování jsem jel ultrakrutěpřísněnejvíchu stě ekonomicky jak jsem jen uměl. No a na 65l benzínu jsem ujel 834km. Což je 7,8l /100km. To je o 0,5l méně než můj stávající standart :D
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Majk MG

sakra já jezdím pořád za 10,5 litrů na 100 km  ](-:  na STK mi řekli že mám příliš bohatou směs ...na co myslíte že bych se měl zaměřit ? je pravda že to co leze z výfuku podle mě až moc smrdí benzínem .....


Offline Jeníček

majku dík za zprávu a co mě se týče spotřeba - město za 13L plynu. vyměnil jsem všechny filtry, oleje, zlepšilo se to o 0,5l. No a pak jsem zjistil že mi přibržďujou všechny kola... :D
Mitsubishi Galant wagon 2.5 V6 118kW 08/2002 A/T
A69 Basecoat Munich silver metallic - ta hezčí stříbrná...

R.I.P.
Mitsubishi Galant wagon 2.0 GLS 100kW 11/1996 M/T + LPG Magic G4
F06 Basecoat turquoise pearl - tyrkysová perleť


Offline Majk MG

no já si myslím že za to může načatej KAT a nebo lambda ale zase kdyby byla lambda v háji tak by mi svítila kontrolka .... prej ..více o tomhle ví třeba PEPE


Offline Sir Dag

Palivový filtr, vyměnit. Spotřeba prý padne cca o 0,5l. Nemám odzkoušené, ale tvrdí to Jeníček .-)
Za mě to byl repas třmenů. Přední ubraly 4l a zadní ubraly další 1l :)

Moje původní zprvopočátku spotřeba byla cca 13,5l. Taky se mnou auto po 20km cukalo jak kráva (no jo, brzdy byly zakouslé nonstop do kotoučů)
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Sir Dag

Jeníčku, mě to taky při otočení kola "šourne". Přesto jezdím za tak málo. Proč?, protože jsem udělal i přední brzdy a ne jenom zadní.... Přední dělají nejvíc.
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


guest2672

  • Host
sakra já jezdím pořád za 10,5 litrů na 100 km  ](-:  na STK mi řekli že mám příliš bohatou směs ...na co myslíte že bych se měl zaměřit ? je pravda že to co leze z výfuku podle mě až moc smrdí benzínem .....
základ je měnit v čas vzduchový filtr a svíčky směs určuje vyhodnocuje lambda sonda i příděl má k tomu vzduchová váha, teplotní čidlo ale to by měla svítit kontrolka 


Offline Majk MG

svíčky najeto 20 tisíc km a byli to předepsané Denso, filtr nový...


Offline Werewolf66

Já mám dlouhodobě 8.5l/100km na 17ctkach a na 15 kecá tachometr asi o 5 km/h. Na 17ctkach je je skor přesný.
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Drak

špatnou lamdu a třeba i odpojenou jednotka pozná až po dlouhé době. Kontroluje jen mezní hodnoty
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Majk MG

můžu lambdu nějak proměřit jestli je OK ? například multimetrem na Ohmy ? díky