GalantWeb

Podsvícení

Offline Fuzzy

.............Libovka je pak menit veskery osvetlení podle nalady ... od budiku az po interier............To má Drak v Legnumu, jenom nedával klasický LED, ale RGB a podle napětí mu to svítí snad 8mi barvama. :mellow:

No už jsem přemýšlel i nad budíkama, ale nevím nevím :D ...
Ford Mondeo 2.0 96kW '04 - První diesel :)
Honda Pantheon 125 10,8kW '00 - Svoboda :)
Mitsubishi Galant 1.8 93kW '97 - Prodáno :(
Renault Mégane Scénic 1.6 79kW '99 - Prodáno :(
Renault 5 GTL 1.4 43kW '86 - Sešrotováno :'(


Offline Werewolf66

Hracicky, jen nezapomen na nejakou regulaci intenzity.....v noci s tim nejde moc jezdit ;) a kdyby si byl jo hustej tak to s prahnes audiem :)
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Když už se nakouslo i to audio, neví někdo, jestli není někde u ŘJ nákej kabel, který by se dal dát na vypínač nebo reostat, aby se mi při zapnutí světel nesnížilo svícení hodin, panelu klimy a autorádia?Nechce se mi štípat/ovládat/ 3 kabely u každý věci zvlášt.  :mad:


Offline Fuzzy

Hracicky, jen nezapomen na nejakou regulaci intenzity.....v noci s tim nejde moc jezdit ;) a kdyby si byl jo hustej tak to s prahnes audiem :)

Mě se to přes hudbu moc nelíbí a regulace zůstala z originální regulace svítivosti palubovky ;) ...
Ford Mondeo 2.0 96kW '04 - První diesel :)
Honda Pantheon 125 10,8kW '00 - Svoboda :)
Mitsubishi Galant 1.8 93kW '97 - Prodáno :(
Renault Mégane Scénic 1.6 79kW '99 - Prodáno :(
Renault 5 GTL 1.4 43kW '86 - Sešrotováno :'(


Offline Werewolf66

Když už se nakouslo i to audio, neví někdo, jestli není někde u ŘJ nákej kabel, který by se dal dát na vypínač nebo reostat, aby se mi při zapnutí světel nesnížilo svícení hodin, panelu klimy a autorádia?Nechce se mi štípat/ovládat/ 3 kabely u každý věci zvlášt.  :mad:

no teoreticky by tam nekde melo byt spinane + co leze odnekud od svetel nebo spis od spinace svetel....ale to je jen moje domenka ze zkusenosti z montaze palubaku
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Drak

prakticky je to zeleno bílý kabel, který se musí na určitém místě přerušit a tím vyřešíš rozsvěcení celé palubky a tím pádem i hodiny a klimu. Mohlo by stačit přerušit podsvicení jen v horní časti, od kud se bere napětí i pro hodiny a klimu. Je to 4 pin v konektoru do palubky a ten je skovaný hned za ovladači naklonu světel atd. na malým kaslíkem v levo od řidiče.

případně najít výstup z ovladače intenzity a ten přerušit. Je to jeden z černožlutých drátů vedoucí s ovládacího kolečka.
« Poslední změna: 17.05.2012 - 07:35:51 od Drak »
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Díky všem za rady, ale bude mi svítit přístrojovka, když mám tu novou, co se rozsvítí po nastartování aniž musím zapínat světla?


Offline Drak

bude, ale v tom případě nesmíš odstřihnout černožlutý drát od regulátoru ale najít zelenobílý v konektoru.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline trucker

  • Hero Member
  • *****
  • japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....
    • mogulracingteam.ic.cz
zdarec,

máš to pěkný :) akorát nikde nevidím přístrojovku dělal si ji? jesi ne tak e obrň nervama, já mám modré ledky a když em dělal přístrojovku tak sem si vzpoměl na všemožné nádávky co snad existují včetně anglických :D dot blbě se to vydělává a hlavně dává zpátky, konektory jsou tam zakoulé na takovém podkladním plechu a vytáhne e čistě jen přístrojovka, samo že ty konektory mají nějakou vůli  a tak trefit to zpátky tyvole to bylo nervů...no čeká mě teď oprava části u palivoměru někde mi tam blbne kontakt občas svítí a občas ne

dále mám středový panel jak ty ale když sem dělal čudl na varovky tak sem to nějak dojebal a nešly blinkry takže sem to proklemoval ale varovkový čudl nefachal takže sem tam dal druhý bez osvětlení...

kufr mám už taky udělaný tam sem navrtal asi 8 diod a nastavil je do všech směrů, vyvrtal sem dírky do původního plastu pro žárovičku a dal tam ledky a zalepil

spz rovněž stejně, do původních plastových krytek místo žárovky opět dírky a do každé sem dal po 4 ks opět MODRÝCH  ledek  :angel: ale už přes rok se s tím jezdí no....a navíc to decentně osvětluje i přes nárazník takže to vypadá jako jemný modrý neon (byť jen vzadu :D)

ještě se musím dokopat na osvětlení pod nohama a v kastlíku no a chtěl bych pulzující neony pod auto ale to asi z led pásků, uvidíme do budoucna....

na tomdle tom autě si takové cipoviny natrénuju abych věděl jak to vypadá až si jednou koupím toho žraloka :D :D

tak ať se dílo daří a pokud si osvětloval čudl varovek, byl bych rád za napsání jak si to udělal...

PS ještě mi modře svítí čudl mlhovek a zapalova a popelník (sice jsme nekuřáci ale co, :))

hlavně sem to dělal kuli tomu, že  na celé palubce svítili dvě žárovky a já doma neměl takovéhoto typu ale mám plnou řiť diod tak sem se odhodto vyzkoušet, no zatím úspěšně, už to mám přes rok :D (viz foto v galerii)
IRSKO - toť nyní domov můj :D
japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....


Offline Fuzzy

zdarec,

máš to pěkný :) akorát nikde nevidím přístrojovku dělal si ji? jesi ne tak e obrň nervama, já mám modré ledky a když em dělal přístrojovku tak sem si vzpoměl na všemožné nádávky co snad existují včetně anglických :D dot blbě se to vydělává a hlavně dává zpátky, konektory jsou tam zakoulé na takovém podkladním plechu a vytáhne e čistě jen přístrojovka, samo že ty konektory mají nějakou vůli  a tak trefit to zpátky tyvole to bylo nervů...no čeká mě teď oprava části u palivoměru někde mi tam blbne kontakt občas svítí a občas ne

dále mám středový panel jak ty ale když sem dělal čudl na varovky tak sem to nějak dojebal a nešly blinkry takže sem to proklemoval ale varovkový čudl nefachal takže sem tam dal druhý bez osvětlení...

kufr mám už taky udělaný tam sem navrtal asi 8 diod a nastavil je do všech směrů, vyvrtal sem dírky do původního plastu pro žárovičku a dal tam ledky a zalepil

spz rovněž stejně, do původních plastových krytek místo žárovky opět dírky a do každé sem dal po 4 ks opět MODRÝCH  ledek  :angel: ale už přes rok se s tím jezdí no....a navíc to decentně osvětluje i přes nárazník takže to vypadá jako jemný modrý neon (byť jen vzadu :D)

ještě se musím dokopat na osvětlení pod nohama a v kastlíku no a chtěl bych pulzující neony pod auto ale to asi z led pásků, uvidíme do budoucna....

na tomdle tom autě si takové cipoviny natrénuju abych věděl jak to vypadá až si jednou koupím toho žraloka :D :D

tak ať se dílo daří a pokud si osvětloval čudl varovek, byl bych rád za napsání jak si to udělal...

PS ještě mi modře svítí čudl mlhovek a zapalova a popelník (sice jsme nekuřáci ale co, :))

hlavně sem to dělal kuli tomu, že  na celé palubce svítili dvě žárovky a já doma neměl takovéhoto typu ale mám plnou řiť diod tak sem se odhodto vyzkoušet, no zatím úspěšně, už to mám přes rok :D (viz foto v galerii)

Díky :)

přístrojovkou myslíš budíky? Jestli ano, tak na tu se chystám, ale až časem, protože momentálně řeším jiné věci a to je, že musím kompletně rozebrat auto a půjde na vyvaření :)... Co se týče těch tlačítek na vyhřívání atd., mě štve že nesvítí, už jsem to měl jednou rozebrané, ale radši jsem to hned složil, bo jsem po celé garáži hledal pružinky :)...

Já mám osobně všude led pásky, protože cokoliv jsem dělal z diod i ze silnějším odporem, tak dlouho nevydržely ;)... Navíc je to pohodlnější :)...

S tou SPZ je to jak...? Policajti na to nic neříkali...?

Jestli se tedy odhodlám na podsvícení čudlíků varovek a vyhřívání, jakožto že asi jo a vzpomenu si, tak se ozvu ;)...

Na podsvětlení zapalovače a koše se taky chystám, ale chce to čas, zase to budu muset celé rozebrat :D...

Mimochodem, odkud jsi, že máš Zlínskou značku...?
Ford Mondeo 2.0 96kW '04 - První diesel :)
Honda Pantheon 125 10,8kW '00 - Svoboda :)
Mitsubishi Galant 1.8 93kW '97 - Prodáno :(
Renault Mégane Scénic 1.6 79kW '99 - Prodáno :(
Renault 5 GTL 1.4 43kW '86 - Sešrotováno :'(


Offline trucker

  • Hero Member
  • *****
  • japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....
    • mogulracingteam.ic.cz
no pocházím z místa, keteré je uprostřed mezi levou a pravou půlkou zadní části našeho těla  :-D jinak se tomu nadává otrokovice a je to hned u zlína, je to hlavní tah.....

co se týče ledek, tak jak říkám, přes rok to tam mám a zatím svítí a soukromě si myslím že i tak přežijí výdrž auta :D

s tou spz...pohybuju se po otrokovicku a po zlíně ale občas naši výletujou  po moravě ale zatím ok, i kolem poldů sem několikrát jel, poldové jeli i zamnou..... zas nevím no, taky to svítí rozumě a ne nijak oslepivě.....

co se týče pásků, taky bych je používal ale holt za 5cm pásek se 3mi diodami mám 15ks klasických + odpory....takže lidově řečeno, na pásky nemám..... :D

dále s čudlíky, jakobys mi mluvil z duše....taky se mi ten čudl varovek nějak rozpadl na víc částí a dokupy sem to pak už nedal ani zaboha :evil:

no a když se ptáš na tu zlínskou značku, úplně fajn by bylo kdyby si bydlel někde poblíž protože strašně rád bych pokecal o takových úravách, autě apod a hlavně někoho odsud protože většina kluků tady je z česka a já si tu připadám jako jediný moravský zastupič galantů.... :mad:

edit: ideál by bylo kdybys mi napsal sms na číslo 737644491 protože nemám k dispozici net, to abych věděl jestli bude možný ,,spřátelený sraz" :D :D
« Poslední změna: 19.05.2012 - 12:57:16 od trucker »
IRSKO - toť nyní domov můj :D
japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....


Offline Pepe

 Budu měnit žárovku v tlačítku varovek -   3,5 mm  ZG1, mám dát foto ?
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Budu měnit žárovku v tlačítku varovek -   3,5 mm  ZG1, mám dát foto ?

 té přece jasný .... :-)  ](-: ](-:
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Fuzzy

no pocházím z místa, keteré je uprostřed mezi levou a pravou půlkou zadní části našeho těla  :-D jinak se tomu nadává otrokovice a je to hned u zlína, je to hlavní tah.....

co se týče ledek, tak jak říkám, přes rok to tam mám a zatím svítí a soukromě si myslím že i tak přežijí výdrž auta :D

s tou spz...pohybuju se po otrokovicku a po zlíně ale občas naši výletujou  po moravě ale zatím ok, i kolem poldů sem několikrát jel, poldové jeli i zamnou..... zas nevím no, taky to svítí rozumě a ne nijak oslepivě.....

co se týče pásků, taky bych je používal ale holt za 5cm pásek se 3mi diodami mám 15ks klasických + odpory....takže lidově řečeno, na pásky nemám..... :D

dále s čudlíky, jakobys mi mluvil z duše....taky se mi ten čudl varovek nějak rozpadl na víc částí a dokupy sem to pak už nedal ani zaboha :evil:

no a když se ptáš na tu zlínskou značku, úplně fajn by bylo kdyby si bydlel někde poblíž protože strašně rád bych pokecal o takových úravách, autě apod a hlavně někoho odsud protože většina kluků tady je z česka a já si tu připadám jako jediný moravský zastupič galantů.... :mad:

edit: ideál by bylo kdybys mi napsal sms na číslo 737644491 protože nemám k dispozici net, to abych věděl jestli bude možný ,,spřátelený sraz" :D :D

Tak to je nádherné místo, taky tomu tak u nás říkám :D... No nicméně já jsem ze Vsetína, takže do těch otrokovic to není zas až taková štreka a občas se do Zlína podíváme s přítelkyní :)...

s výdržností ledek máš pravdu, ale nesouhlasím až tak s tím, že bys na pásky neměl, já koupil na aukru ty zelené za 4,90kč 5cm, tudíž mě vyšlo 1,6m + 10kč poštovné na nějakých 180kč... což si myslím, že je super, šetřím si s tím a pořád mi tam zbývá a už nevím, kam bych to nacpal :)...

No nicméně nebuď smutný, taky zastupuju tu moravskou část a to hrdě :D:D...

Když tak samozřejmě napíšu, s tím žádný problém nemám, ani s tím srazem, jen nevím jak to teď bude s autem, to vyvaření a už plánuju další věci k opravě, které se mi tam nelíbí od původního majitele ;)...

Pro pepe:
Osobně budu rád, když nám tu nějaké foto dáš, zajímalo by mě, jak to vyřešíš a třeba se mi to díky tobě podaří :)...
Ford Mondeo 2.0 96kW '04 - První diesel :)
Honda Pantheon 125 10,8kW '00 - Svoboda :)
Mitsubishi Galant 1.8 93kW '97 - Prodáno :(
Renault Mégane Scénic 1.6 79kW '99 - Prodáno :(
Renault 5 GTL 1.4 43kW '86 - Sešrotováno :'(


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Ač nerad dal jsem do parkovaček ledky, který mi tam vydržely hodinu-ty první /na mým prvním žralokovi/, no a před 2 ma týdny jsem měnil komplet světla a parkovačky byly kaput a klasický žárovičky/ala škoda 120/  jsem doma taky neměl, tak jsem tam dal zase/jako před tím/ origo tuningový ledky/z nouze/ a 1 nevydržela ani 50km.Kde je  chyba?    P.S. Led pásky....http://auto.aukro.cz/24-48-72-96-cm-led-diod-denni-sviceni-barvy-i2376323562.html
« Poslední změna: 01.06.2012 - 13:39:30 od Rob »


Offline LivArt

Třeba nesenou to napětí (ono tam totiž není 12V, ale asi 14).


Offline Drak

mam jako parkovačky ledky asi 5 let a pořad svítěj
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Já tam mám ty klasický 1 ledka 8mm průměr a prostě blbý.


Offline trucker

  • Hero Member
  • *****
  • japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....
    • mogulracingteam.ic.cz
fuzzy: jo tak to není tak daleko :) , na vsetíně mám kamaráda subaru kombík stříbrný...asi neznáš že? nějakej dalibor zavadil....

a co se týče pásků, jo aukro to mě hned netrklo, tady u nás je malý elektroobchúdek a chce cca 25kč za to....jinak mám ledky cca 0,9-1kč /ks takže paráda....

jinak zítra odjíždím do práglu do práce takže kdyžtak jak se vrátím, rád bych očekoval vyvařování apod, já tu nikoho nemám u koho bych to tu mohl okukovat takové věci :D

ROB: já mám v parkovačkách klasický ledky a 560ohm odpor a nebyl s tím problém (u dynamica jsem měl parkovačky modré ledky tady sem měl bílé ale jeden servisák to dal dořiti a narval tam klasiky žárovky) a celkem s tím problém nebyl....já sem rozšmikl káblík k parkovačkám a napojil to skrz čokoládu, protože se snažím dělat takovédle věci tak, aby byl možný bezproblémový návrat původních žárovek apod....


PEPE: určitě dej fotky, a foť to krok po kroku!!!! já sem to holt do kupy nedal no....  :-D :mellow:
IRSKO - toť nyní domov můj :D
japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....