GalantWeb

Pojištovny - řešení pojistného plnění

Offline Hoody

Zdravím,
tak mě zase po delší době nějaký šikula odřel na parkovišti auto. Tentokrát sem měl ale štěstí a obsluha parkoviště si zapsala RZ.
Zavolal tedy dopravní policii, která to se mnou sepsala a řekli mi že se mám obrátit na pojištovnu.
Teď se dostáváme k mému dotazu, škodu si přijde nafotit technik pojištovny. Mám očekávat jednání typu " Ale pane prosím Vás, vždyt to je jen malé škrábnutí, tak to ani nebudeme řešit " , popř. může si tohle vůbec dovolit ? (Pokud mám o události čj. od PČR)
Díky za rady :)
jezdím za LPG ;)


Offline Aldik

Pokud máš od PČR papír, že ti někdo způsobil škodu, mělo by to být naprosto bezproblémů ze strany pojišťovny. Jednání typu "malá škoda" je blbost, kterou si snad nikdo nedovolí...


Offline BlackJack

Nikdo by ti neměl říct ani přímo posuzovat rozsah poškození ještě před zápisem do protokolu. Každý takto nahlášený případ je řešen likvidátorem pojišťovny, který stanový rozsah poškození. Znamená to tedy, že rozsah poškození bude zapsán do protokolu a bude pořízeno několik snímků poškozené oblasti. Až na základě těchto faktů provede pojišťovna šetření, ze kterého je výstupem další protokol, ve kterém si srozumněm o náhradě za způsobenou škodu, případně ušlý zisk nebo odškodnění za způsobená zranění, tzv. bolestné. Záleží taky na tom, jaký způsob opravy žádáš, jestli svépomocí nebo si necháš auto opravit v servisu. Pokud servisu vyfakturuje na tvé jméno a s uvedením SPZ vozu do faktury částku, nemusí ti být pojišťovnou uznána (proplacena) celá částka. Tomu se pak říká odečet kvůli amortizaci nebo taky znalec v oboru přehodnotí reálné náklady na opravu. Někdy to lze řešit přes krycí dopis mezi pojišťovnou a servisem.

Jo a divil by ses, kolik potom stojí oprava prolisu dveří s vytmelováním a lakýrnickou prací. Nepodceňovat ...
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Hoody

Takze vlastne výši plnění si sama určí pojišťovna(likvidátor) :D
Amortizace je jasna věc,no uvidím az dorazí, budu zas o neco chytřejší.
jezdím za LPG ;)


michal95

  • Host
Ideální je když máš kámoše mechanika .... potom z malé bouračky či škrábance vyklepeš pěknej balík peněz  :D :D :D