GalantWeb

Přestavba lpg

Offline vili

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 13
Zdravím myšáci.
Dozrál čas pro přestavbu mého Galanta 2,5 V6 ročník 1999, ceny benzinu porostou dál a chtěl bych jezdit za rozumný peníz. Máte někdo osobní zkušenosti nebo zprostředkované informace o spolehlivé firmě v Brně a okolí?
Systémů LPG je spousta, nejsou levné a jak čtu po různých fórech i spousta podvodníků.


Offline LivArt

Co jsem slyšel, tak brňáci jezdí sem. A prej je to hodně dobrá firma.
Systém určitě sekvenční vstřik, přímý by se nelíbil pístům (přecijen pustit studenej plyn na rozpálenej píst) a směsovač už je dneska zastaralá technologie.


Offline Pepe

 www.vialle.cz/  sequenční a kapalný plyn .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline vili

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 13

Díky za tipy. Autoplyn Čadek má rozdílné reference, že jsem na pochybách jestli je to ten pravý  (z fóra na jeho webu čiší zpupnost a vychcanost) a Vialle je hóóódně daleko, když je zapotřebí operativně řešit případný problém. Ještě se zkusím poptat servismanů co mi spravují auto.


Offline BlackJack

http://www.lpgservis.cz/

Nechci nikoho zvýhodňovat nebo doporučovat, ale tam jsem dělal přestabu já. Dílo od přistavení auta dokončeno za necelých 7 hodin. Rozmístění prvků LPG v motorovém prostoru bych řekl, že je dobré. Zapravení mít narušených vrtáním do kufru a pro plnění plynu zanedbané - narušená místa jen lehce zastříkali zinkovým sprejem. Po předání auta velká radost, auto jelo na plyn  :-D Do seřízení LPG motor po zatížení a vyřazení (deceleraci) zdechl. Chybné seřízení bylo napraveno při kontrole ve 2tis. km. LPG svíčky mi nenutili, pouze zmenšili odtrh na cca 0,8 mm a vyzkoušeli, jestli auto pojede nebo ne.

Celkový dojem je takový, že servis mi mohl být poskytnut lepší. Vzhledem k ceně přestavby, rychlosti provedení a nyní zatím bezproblémovému provozu - jsem prozatím spokojen. Mám však na jejich AC Stag 4 Plus najeto pouze 8.000 km, a tak nelze hodnotit kvalitu doporučeného systému.
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Pepe

Instalován system SGI firmou Tc 101 v Praze , pro tebe bohužel.  Najeto 80 tis. km a měnil jsem reduktor a vstřiky . System řízení SGI bez problémů .  Tato firma připravuje montáže LPi - tedy system od Vialliho- vstřik kapalného LPG přes benzinové vstřiky .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Pepe

Spotřeba LPG  dlouhodobě 9,2 l/100km a benzin na ohřátí (cca1,5 km )  12,2 l/100 km .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Don_Mierda

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 84
o spolehlivé firmě v Brně nevim ale vím kam většina lidí jezdí když jim to někdo dokurví, nebo si s tym ostatní nevědí rady. Pán děla i odborné školení pro servisy, takže celkem ví o čem mluví a co děla, navic se u něj nestane že ti to poskláda z 10 ruznejch značek dílu dohromady jak ve většině dílen.) http://www.fedorauto.cz/


Offline Aldik

Za sebe můžu doporučit servis http://www.1-lpg.cz
Je to v Komárově a je to v oukeji.
Servis pecka, ochota a domluva jistá vždycky. Najdou problém, navrhnou řešení (oprava, seřízení, cokoliv) a až pak vyměňují díly kus za kus, jak v některých servisech. A hlavně ti taky řeknou kolik to bude stát předem a když je nějaký problém, tak hned volají co a jak.

Zkus tam a uvidíš, já už jinam s LPG jezdit nebudu.. :)