GalantWeb

Servis a bolístky u Fattalowo Galanta 2.5 V6

Offline FattalError

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 356
Ještě ne, jen tam auto spinká. Objednaný servis je na zítra  ^_^

Akorát jsem zapomněl sdělit, že olej dodám dodatečně. Snad to nevadí při servisu, že nebude olej hned...


Offline Pepe

 Dost možné , že ti tam dá jiný a pak si to vyměníš  :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline FattalError

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 356
Už to mám domluveno. Hele od tý doby, co jsem mu volal v kuse asi hodinu, dokud mi to nezvedl, tak reaguje i na SMS ...  :laugh:




Offline Sir Dag

navrhuji dvě varianty....první..autom at žralok..tam nic takového není...
A druhá..levnější...prostě rezignuj jako já..peč na to..dej volume up a jeď bombice na rádiu..už třetim rokem pálim spojku na kadově, převodovka dostává na okruhu a sprintech řachu...a pořád šlape...tak já nevim...já se upřímě asi i na ty ložiska v převodovce vyprdnu dokud to prostě šlape... :D
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Taky bych to asi řešil výměnou převodovky za jinou neurčitou,prostě panna-orel.Dag jich někdy mívá dost. :-D


Offline Pepe

 Ať se někdo neurazí a nenaštve - třeba se najde (naučí) nový mechanik na převodovky . :undecided:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Nebo,co si neuděláš sám,tak tomu nevěř,co ti řeknou,že udělali.


Offline Pepe

 Kdybych neměl strach z domečku plného koleček , tak tu převodovku rozeberu a vyměním . Ale jaksi mám zábrany , že to dokopy nedám . ](-: ](-: ](-:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

Pepe..nemusíš mít strach z domečku plných koleček..mile rád poskytnu na hraní převodovku 2.0..na té se můžeme učit doálelůja :)

Jinak moje rada nebyla měnit ji za použitou...moje byla..vše si udělal..vyměnil..tak co teď...nic..prostě jeď :D
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

 Ale on mu v té od tebe koupené ložiska vyměnil
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

já vím..a stále to hučí..proto už nevím čím by to mohlo být...proto říkám..volume up on radio :)
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

 O.K. Volume Full Right
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Pepe

Pepe..nemusíš mít strach z domečku plných koleček..mile rád poskytnu na hraní převodovku 2.0..na té se můžeme učit doálelůja
To bych potřeboval ještě jednu garáž ](-:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Pepe

 For Tomulac ---- tome udělej program na plotr .   Prosím
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline FattalError

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 356
Dagu, jenže tobě to nedělá tyhle zvuky.

Ono to není zase tak zbytečný, ignorovat. Stejně jako tě bolí koleno, tak ti to říká, že je něco špatně.

Zvuky chrastěni v převodovce značí špatný ložisko. Špatný ložisko znamená, že dochází k nadměrnému tření a vibracím. Oboje je dost špatný. Tření nadměrně zahřívá olej, ten degraduje rychleji, nepracuje správně... atd. Ale to všichni znáte  -_-

Když se na to vykašlu, tak mi za chvilku olej půjde do kelu. Protože se přepaluje.

Asi mi nezbyde nic jinýho, než se naučit převodovky sám. Tohle se prostě nedá jinak. Jen bych k tomu potřeboval aspoň ponk, na zemi v garáži mi to půjde dost blbě  ](-:  :laugh:


Offline elkappi

Kdo se chce hrabat v převodovkách a v leštěných dílech motorů ať si změří kyselost rukou. Znal jsem převodovku ve které chroupalo ložisko a klouzala lamela (zahozena do šrotu). Pak motor co měl napříč prasklý setrvák ten přenášel vibrace do převodovky a z uložení ložisek s přesahem udělal s vůlí a při rozjezdu to znělo jak vlak na kolejích :D Řešeno vyndáním motoru vyměnou za 6A13TT a převodovka letěla opět do šrotu.
Jinak pokud se uvolní pouzdro ložiska z kartéru ani to nemusíš vidět a budeš to furt dělat do kola. Troškou hrubého násilí rozdělíš AL od FE a do šrotu :D
Galant navždy a FTO


Offline FattalError

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 356
Mám tu pár fotek náhradních dílů, které půjdou na auto. Zdaleka to nejsou všechny, to asi vyfotím postupně po krocích, jak půjdou na auto  :laugh:


Offline FattalError

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 356
Part2


Offline Kačenka