GalantWeb

Hranáč rally

Offline Trewor

JJ z pohonu 4x4 je na svým místě vlastně jen kardan  :laugh:
Je teď to auto parádně lehoučký...teda kromě kapoty která váží snad 2x tolik co obyčejná a ještě nemá opěrnou tyčku. To je zábavný hlavně když si jí něčim podepřu a do toho pak drcnu.
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Sir Dag

oou..docela bolí...takhle jeníkovi spadly zadní vrata od galoše na záda...asi hodinu chodil jak dědeček..
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline GanoR

tohle jsou nepříjemný věci, mě zase tehda při rozebírání auta spadly zadní dveře na hlavu a taky žádný posvícení...


Offline Trewor

Já měl za to že je to auto někde z rajchu a ono tam na severu bylo doma.
http://www.mitsubishiclub.cz/vozidlo/mitsubishi-galant-2282
V autě mam z původního motoru ještě těsnění pod hlavu, pod výfukový svody a kryt rozvodů.
Taky jsem tam vyhrabal obal CD Good Charlotte, nálepku mitsubishiclub.cz a nálepku z Mychakovýho srazu VI ve Varnsdorfu 2009. Dobrá archeologie :laugh:

Jen jsem nedohledal kdy na auto přišly 5 šroubý náboje(který už tam stejně nemam) a podle těsnění jen odhaduju že tam zdechl motor.

Jinak mam sundaný přední polonápravy, kde se budou měnit čepy, uložení ramen, aspoň na levym ložisko a půjdou tam brzdy z 7g...teda až servu přirezlý původní kotouče.

Jo a nedohledal jsem co je jednotka vlevo v kufru na stojáka. Něco pro řízení dynamiky?

Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline grafik

Fíha tak to jsem nečekal že to auto skončí takto dávaly do něj motor s turbem to mohlo pěkně jezdit. Není to na té jednotce napsané ja na Sigmě mám v kufru jedotky od ABS, kontroly trakce, a na vzduchový podvozek


Offline Drak

v levo v zadu byla jednotka ABS. Taková podlouhla v modrem plastu.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Trewor

Včerejšek jsem strávil měřením a k přepážce se zdá být místa dostatek. Dopředu už to je horší. V nejhorším si budu muset nechat vyrobit nebo sehnat menší chladič který se vejde pod horní výztuhu čela což by mi dalo dalších tak 8cm. Novej chladič by byl stejně při ostrym ježdění zapotřebí. Spolu se samostatnými chladiči mot.oleje, servo oleje a oleje převodovky.

7g jsem vyrobil z plocháče nouzovou výztuhu od rámu pod matku co drží přední čep horního ramene jelikož s ním potřebuju udělat místo u servisu. Kope se tam a fakt nemaj místo a já potřebuju obě auta stejně nejdřív dost odstrojit. Takže s ním dojedu :angel: na hlídanej parkáč kde je 6g a aspoň budu moct přeházet brzdy. Přední určitě jelikož na 6g jsou 256mm a na 7g 276 s dvoupístama a naštěstí oboje s 130mm roztečí pro brzdiče. Zadní by se hodily víc ale tim bych znehybnil 7g a stejně nevim jestli tam ty zadní sednou.
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Trewor

TVL se z tý přední nápravy pos...všechno je zarezlý, přirezlý :evil:

Máte vyzkoušenej nějakej dobrej penetrační olej, tekutej šroubovák? Na praxi při rozebírání trubovrtulovejch motorů používali několik přípravků a docela to fungovalo, ale už si nepamatuju názvy. WD-40 jsem použil několik dní po sobě, ale kotouče jsou přirezlý, že jsem v nich strhl závity v dírkách na odtlačování. S čepama budu muset na lis a brzdy zkusim odtlačit šroubama skrz díry pro brzdiče jelikož nepomohla ani palice. Ložiska zatím nechám bejt i když jedno je fakt mrtvý a druhý má trochu vůli.

Jinak rázovej utahovák je pecka věc ale ničí to obyčejný ořechy a stejně potřebuju na 1/2" čtyřhran menší ořechy než 14mm. Takže další útrata bude tohle: https://www.eva.cz/zbozi/78650/hlavice-nastrcne-razove-1-2-extol-premium-sada-10-ks/
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Pepe

 Za mne petrolej a konkor . Nevím co používá elkappi
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline grafik

kotouče rozřízni flexou  :mellow: taky jsem to tak musel dělat
« Poslední změna: 30.03.2017 - 11:00:48 od grafik »


Offline Trewor

Tak penetrační olej a hlavně šrouby skrz díry pro brzdiče a hodně hrubý síly pomohly a kotouče jsou dole. Jen jsem při první neměl namontovanou poloosu (ze žraloka) a vytáhl jsem náboj a rozdělil ložisko.

Dneska jsem od rána skoro do půlnoci dělal (fakt apríl jak se patří) takže progres žádnej.
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4