GalantWeb

Tónování skel, fólie na okna

Offline FattalError

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 356
Určitě se to hodí pro budoucí odkazování ...

Takže pro tónování skel platí tyto regule:



Předpis č. 301/2001 Sb., zdroj: SBÍRKA ZÁKONŮ ročník 2001, částka 115, ze dne 28. 8. 2001

VYHLÁŠKA
Ministerstva dopravy a spojů
ze dne 7. srpna 2001
o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích

§ 20
Technické požadavky na doplňková zařízení a vybavení vozidla
(K § 76 odst. 1 zákona)

odstavec (4)
        Na zasklené plochy vozidel lze připevňovat mimo vztažné plochy výhledu pouze průhledné barevné fólie, včetně perforovaných, které při pohledu z vozidla nemění ani nepohlcují barvu předmětů, návěstních světel a světelných signálů a splňují technické požadavky stanovené v předpisové základně. V zorném poli řidiče nesmí být umístěny žádné předměty (např. okrasné a upomínkové), které by omezovaly výhled řidiče všemi směry, s výjimkou schválených označení určených k umístění na skla vozidla. Tato podmínka neplatí pro zadní skla vozidel kategorie M?3. Výhled zadním sklem vozidla kategorie M?1 může být částečně snížen schváleným příslušenstvím nebo přepravovanými předměty, avšak jen za podmínky, že je vozidlo vybaveno pravým vnějším zpětným zrcátkem homologovaného nebo schváleného typu. Výhled předním sklem u vozidel kategorie M?3 může být částečně snížen vedle schválených označení určených k umístění na skla jen směrovou tabulkou.

Zdroj: http://www.sagit.cz/info/sb01301


Takže dle mého:

Čelní sklo + řidičovo boční + spolujezdcovo: se nesmí dodatečně tónovat. (z výroby tónované skla auta mají, tady se bavíme o dodatečném tónování)

Zadní boční: se smí tónovat pouze průhlednými barevnými fóliemi, které nemění a nepohlcují barvu předmětů a světel a splňují technické požadavky - atest.

Zadní může být výhled částěčně snížen buď přepravovanými předměty nebo schváleným příslušenstvím = fólií s atestem POUZE když má pravé zpětné zrcátko. (  ](-: :laugh: )




PS: Ještě další zdroj, na poslání přímého dotazu přislo v odpověď toto:

"... vyhláška udává, že okna řidič a spolujezdec musí mít světelnou prostupnost 70% v součtu parametrů fólie a skla dohromady.
Čelní sklo musí mít světelnou prostupnost 75% - což znamená, že není možné na toto okno nic dodatečně nalepit.
"
« Poslední změna: 03.08.2017 - 19:21:59 od FattalError »


Offline Fabregas

No ja mam atest ale z Německa to je oč tu běží  ](-:


Offline Pepe

Ty jsi ale auto s folií a atestem německé firmy koupil .  Tak kde je problém ..............Je pravda, že atest značku mám na každém skle .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Fabregas

ja taky ale rikam nemeckou tak jestli to nevi ten technik nebo co


Offline Sir Dag

to si jako nemci co sem jedou na navstevu musi strhavat folie a my zas pokud jedem do nemecka...je to jednk...v ramci eu se jakakoliv atestace vydana v ramci eu(pro eu) povazuje za platnou pro eu. Proto na kola nam staci nemecke tuv a nemusime mit ceske :)
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue



Offline Fabregas

zitra budu mit česky atest tak snad uz bude drzet hubu 2x atestovana skla to se muze stat jen tady  ](-: ](-: ](-:


Offline Fabregas

na jine technicke jsem prošel a i z těma německýma atestama bych že pry prošel hnedka...


Offline FattalError

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 356

Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Ukázal bych jim,že jsi prošel  a na té "přísné" technické ať vrátěj prachy! :big grin:


Offline FattalError

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 356
Tak to každopádně. Chyba rozhodně není v polepu ani v autě ani v majiteli, tos i jen STK technik potřeboval přifouknout důležitosti.


Offline Fabregas

je to přesně tak jak říkáte ale už seru na to at se ten zm*d udusí  :-D


Offline Trewor

No on měl ale trochu pravdu. Vzadu je zatmavění folií s atestem OK, ale neměla by být přes brzdový světlo.
Bohužel jsou tam často lidi co přesně neví jak co má být a tak radši jezdim tam kde jsou rozumný, ale zase dbaj aby důležitý věci jako brzdy byly OK, aby to svítilo jak má a koroze jen tam kde to ničemu nevadí.
Zas nechci aby STKčkům procházelo dával nálepky pelechům co sotva drží po kupě (viz můj 4x4 liftack zrezlej na kaši), s brzdama co je v krizovce úplně zradí nebo stáhnou do protisměru, nebo krámům co hulí že je na 100m nevidíte přes oblak sazí (takový mondeo jsem dnes potkal).
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Fabregas

s tim brzdovym svetlem bych to pochopil ale ja se hadal ze to ma nemecky atest a on to nechtel uznat.... přitom atest jako atest


Offline Trewor

No ne úplně. Atest když je čistě německej tak k němu je třeba prohlášení o shodě nebo jak se to jmenuje s EU atestem. Tedy pokud už to není zapsaný v techničáku.
To samý kola s TUV. taky potřebuješ ještě potvrzení o shodě v češtine od zastoupení.
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline FattalError

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 356
Já to třeba vidím tak, že pokud je na zadním okně přelený brzdový světlo, tak bych na to upozornil, ale čemu to vadí?
Původně byly třetí brzdový světla jako příplatková k normálnímu vybavení. Pokud má auto normální funkční brzdový světla tam, kde mají být, pak je dodatkové brzdové světlo jen navíc a tudíž proč někoho buzerovat o přelepení...
Jedna věc je používat rozum, druhá věc je dodržovat vše ad absurdum. Člověk co si dá na okna fólii takovou, že přes ní není vidět skoro nic - je špatně. Ale člověk co má fólie s atestem TÜV s přelepenou brzdovkou, kdy většina jakýchkoli norem stejně vychází z TÜV... jako...  ](-:

Právě - až přestanou jezdit po ulicích vraky co jim za jízdy padaj díly na silnici nebo vaří mlhu, nebo nechají projít auto s vykuchaným katalyzátorem, se špatnýma brzdama a prorezlou nosnou konstrukcí (ano tohle auto jsem měl možnost vidět na vlastní oči s čerstvou technickou) tak prosim. Ale do té doby, mi tohle fóliování přijde maximálně absurdní (když to není ani na oknech, kde o barvy a propustnost opravdu jde).
« Poslední změna: 04.08.2017 - 13:16:46 od FattalError »


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
K tomu 3. brzd. světlu,pamatuju před 22 lety,že kdo si ho dodělal sám,dostal pokutu,prostě bylo totálně zakázaný.Ale to jsem tenkrát byl šťastný za Š 120. :-D Vyjímku snad mělo jen Volvo nebo tak.


Offline Pepe

  Než se čílit s picusem , sjednat schůzku s klukama od tónování skel a dohodnout se na platbě za A-test značky pod folie .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001