GalantWeb

Vycisteni Klima - Vyparniku

Offline Dash

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 202
V servisu mi v lete cistili klimu, ale podle me jenom to potrubi a tedka kdyz pustim klimu tak to ma zapach, ktery podle me jde z vyparniku.(stejny zapach jako pred cistenim) Kdyz pustim teplej vzduch tak nic, kdyz pustim jenom studenej tak taky v poho, ale kdyz pustim klimu tak to chvili smrdi pak to prestane, ale jakmile vypnu klimu tak to zase nejakou dobu smrdi.Mate nekdo zkusenosti jak se cisti vyparnik?nebo kde to delaji, Nasel jsme neco na www.autodoktor.cz Nemate s nimy nejaky zkusenosti?Popride se samotnym cistenim? Spray na cisteni je asi na prd, podle me je to ve vyparniku a to asi sprejem nevycistim...Diky  
Galant '96 1.8 GLSi, Praha


pepakudr

  • Host
Koupil jsem bouranyho Galanta 93 na dily.Shodou okolností jsem vyparnik klimy zrovna vcera cistil.Budu si ji davat do sveho.Nedokazu si ale predstavit,jak ten vyparnik v servisech mohou vycistit.Ja jsem rozebral celou palubku a potom teprve demontoval jednu bednu za druhou.Myslim si,ze v servisu to jen dezinfikujou a to je vse.Co jsem tam vcera nasel ja,(po uplnem rozebrani)To si nechtej ani predstavit.Je to plny vlasu,cernejch chucvalcu bordelu,no a to je nachytany na tom vyparniku.Takze nejakej sprej nemuze pomoct.Nejhorsi na tom je,ze by si ji musel nechat i vypustit.Nevim,ale asi jinej zpusob neexistuje.Jestli ho nekdo zna,tak at da vedet.


miroslav1

  • Host
Pepakudr má pravdu. Používají se spraye, které mají takovou dlouhou
hadičku, kterou se to snaží nastříkat do výparníku. Bohužel to je jediné
"řešení", které je možné bez demontáže a čištění výparníku.  


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
:confused: pepakudr.............k te klime co tam budes davat, mam sice jinej typ ale udelej nejaky foto jen tak pro predstavu....samotnyho vyparniku i  palubky pred a v montaznim procesu....... sem jen zvedavej....taky bych to chtel vycistit....díky.....
« Poslední změna: 27.03.2006 - 18:49:55 od kenry »
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


pepakudr

  • Host
No pred procesem to uz nestihnu,ale pri demontazi je mam.Fotky upravim a hned je sem budu davat.



pepakudr

  • Host
Bedna s vyparnikem a druha s ventilatorem a klapkami ovladajici pristup vzduchu z venku.


pepakudr

  • Host

pepakudr

  • Host
Vlevo bila bedna:klapky ovladajici proud vzduchu na okny,nohy a do prostoru.Je tam taky vlozeno topeni.Cerna bedna=vyparnik klima.



pepakudr

  • Host




Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
tak do toho asi nejdu..... :o  :o  :confused:  
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


pepakudr

  • Host
Ja to rozebiral na bouranym aute,co jsem koupil na nahr.dily.A diky tomu,ze tam byla klima,kterou ve svem nemam,tak se do toho asi pustim i u meho.Az bude pocasi.Mam na svem trochu vic prace.Vymenim i prevodovku(mam problem s trojkou) a v bouranym je prevodovka v cajku.Budu menit tesneni pod hlavou a rozvody.No proste prace az nad hlavu.


Offline Dash

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 202
No tak tohle me asi totalne odradi.....
Galant '96 1.8 GLSi, Praha


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Odradi....? no ja sem dneska jen tak z nudy vyndal sedacky (predni) cistil sem koberec a nachomejtl se mi pohled pod palubovku.... a reknu vam ten pohled, neni to nic hezkyho,.... elektriky se nebojim ale rozebrat to a vycistit to fakt asi ne....jeslikoz s tim jezdim kazdej den do firmy....tak to potrebuju....snad nekdy.... lurk  :confused:  :P  :o
« Poslední změna: 28.03.2006 - 20:56:31 od kenry »
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Dash

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 202
No jako vymontovat komplet palubku...no treba az bude leto:-))Kazdopadne kamarad byl  v tom autodoktor a cistili mu tu klimu a je to naprosto bez zapachu...takze pro me zatim vyhrava tahle cesta...
Galant '96 1.8 GLSi, Praha


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
taky bych se k tomu priklonil... jeste uvidim
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)