GalantWeb

Vycisteni Klima - Vyparniku

Offline Bob

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 120
Koupil jsem spray na desifekci klimatizace s asi 50cm dlouhou hadičkou a rozprašovačem. Píšou ža se má nastříkat do sání ke klimatizaci. Máte někdo praktickou zkušenost kudy to nastříkat , aby se to dostalo až k výparníku????
Galant 1.8 GLSi 1995 93kW/126HP, Brno
Škoda Superb 2.8 V6 142kW/193HP


pepakudr

  • Host
Nejlip a nejbliz k vyparniku se dostanes,kdyz vymontujes motor ventilatoru.Je na tri srouby a kdyz budes strikat smerem k ridici,tak se urcite trefis.Mam to rozebrany,tak jsem ti to nafotil.



Offline Bob

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 120
Ventilátor jsem už měl jednou venku a už tenkrát jsem koukal jak jsou lopatky černý, myslím že se zrcátkem se určitě trefím. Díky
Galant 1.8 GLSi 1995 93kW/126HP, Brno
Škoda Superb 2.8 V6 142kW/193HP


Offline Dash

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 202
No podle me ten spray je na prd.Jak jsem zminoval jiz vyse, tak kolega byl u toho autodoktor a tam to delaji tak, ze zapnou klimu, zapnou vnitrni okruh a dani nejakou masinu dolu k noham spolujezdce, pac tam to nasava vzduch a z toho pristroje jde utrazvuk(to sem nejak nepochopil proc) s nejakou chemii a a dela to vlastne jakou horkou paru. Trva to pry 20 min.Je fakt, ze tohle kolegovi jediny pomohlo...spraye byly uplne na nic..
Galant '96 1.8 GLSi, Praha


Offline Bob

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 120
Nedalo mě to a šel jsem vytáhnout ventilátor (pěkně jsem ho vyčistil a je jak novej). Díval jsem se do vnitřku zda se dostanu k výparníku a narazil jsem z obou stran na filtr (spíš takovekj lepší molitan) z fotek to však vypadá že tam nic takovýho nemáš????????
Galant 1.8 GLSi 1995 93kW/126HP, Brno
Škoda Superb 2.8 V6 142kW/193HP


pepakudr

  • Host



Offline Bob

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 120
Tak to jo, to víš když tam člověk leží pod sedadlem a zlomenej vejpůl tak to takhle dopadne, ale nešel jsem ještě jeden způsob jak se tam dostat  bez oddělání ventilátoru (jeden z těch šroubů je fakt hodně blbě přístupnej)
Galant 1.8 GLSi 1995 93kW/126HP, Brno
Škoda Superb 2.8 V6 142kW/193HP


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
teda ta klima nebude zadna sranda....jeste mi do toho zacal pistet klinak na tu klimu satci kdyz ji zapnu.... takze change....fotky jsou inspiracni díky.... :confused:  :huh:  
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
No dneska (včera) sem se do toho pustil, abych se na to podíval, protože to taky občas smrdí, no a zjistil sem, že ty novější (97 a víc) maj hned před výparníkem filtr, kterej je podle mě na nic, protože všechen bordel stejně projde okolo něj, ale je tam a dá se to přes něj trochu vyčistit. To je lepší hlavně v tom, že se to nemusí celý rozebírat. Jinak sem to čistil vysavačem, tak sem to trochu vyčistil, ale ten sprej musí zítra naši koupit a vyšplíchám to, protože to pak zasmrdělo ještě víc a to ani nemusela běžět klimatizace. Ten filtr asi taky koupíme, protože ten starej je celej černej, ale nevim proč to kolem něj neutěsnily.... No přidám taky nějaký foto, a


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
A tady je ten můj "vynález"  :mellow:  i když ten vysavač pak přestal fungvovat, doufám že to bylo jenom přehřátý  ;) , mamka o tom zatím neví  :ph34r:  


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
Takhle nějak sem to tam viděl, bylo tam všeho opravdu požehnaně a ten vysavač nedělá zázraky, takže to není tak dokonale vyčištěný jako kdyby se to rozdělalo, ale aspoň něco. Tohle je když sem to začínal čistit.


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Ty si blazeeen :confused: chudak vysavac ale taky me to asi ceka....jen presne nevim kudy ses dostal k tem vecem co si fotil....resp.kde ty foceny veci najdu....to je pod palubovkou ten prvni obrazek? zrejme mam tu samou klimu co ty....a jeste mi rekni jak se ten sprej jmeuje....
« Poslední změna: 10.04.2006 - 17:44:17 od kenry »
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
no a jeste koukam na ten treti obrazek.... a vubec me nenapada kde to najdu to je vyparnik....? :confused:  :wacko:  
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
Takže, no ten sprej ještě nemám, ani nevim jak se jmenuje, jediný co vim, že ho nabízí v jakýmsi obchodě nějak temposervis nebo jak se jmenuje, určitě je v praze taky  :rolleyes: . No začni tím, že vyndáš kastl na věci u spolujezdce (na jedné straně se ta zábrana zevnitř tlačením nahoru uvolní, je tam jenom natlačená a tu druhou už prostě zmáčkneš aby to vypadlo) pak sou tam 2 šrouby co drží tu přihrádku. Pak by ses měl zbavit těch postraních opapundeklování - počítám tak 5 - 6 šroubů ale sou tam ještě nacvakaný takže s nima opatrně hýbej, oni se uvolní. no pak už brání akorát taková kovová příčka, ta je na 2 šroubcích - mj. drží přihrádku na věci. no a už si u té ventilace. Tam uvidíš, to nepřehlídneš, ten filtr - sou tam 3 šrouby a je to takový vystouplý, šak podle těch fotek to určitě najdeš  ;) . No a pak už si vevnitř u výparníku ( radši sem to zvýraznil aji na té fotce, člověk nikdy neví) no a pak už uvidíš.... Teď právě musíme sehnat ten filtr, naši dneska neměli čas, já do brna do školy nechodím, takže možná to je aji v autokelly - jestli to bude levnější.


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
no popsal si me to moc pekne .... uz aby bylo teplejc a mohl sem se do toho pustit .... bez garaze se to dela na prd a navic ho pouzivam denne a tak to budu muset zmaknout pres vykend....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Dash

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 202
Ten srac na klimu maji treba v aurobartak, kolbenova, praha 9. www.autobartak.cz
Galant '96 1.8 GLSi, Praha


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
juknu ale zatim kupovat nebudu....díky.... lurk  
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)