GalantWeb

Převodovka a spojka :(

Offline Drak

za 10 korun se dá místo to dát jen spojka dvou trubek. Taková závitová trubička :)
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Pepe

Kdybych měl šroubení - protikusy , tak to udělám doma , proto jsem koupil pertlovačku . -_-
Severíne , zkus napsat Siru Dagovi, ten má ND na zahradě někde na Kladně .
« Poslední změna: 09.02.2015 - 21:13:10 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Severín

Auto zase funguje, stará spojka byla k.o. Ten chlapík říkal, že vypadá dost spáleně, asi pan majitel přede mnou. Krabička tam zůstala, ale odpojená a trubičky spojený jinou trubičkou. Překvapilo mě, že pedál má dost malej odpor, ale funguje a rychlosti tam padají skoro samy, ale ty dráhy mi každopádně moc přesný nepřijdou.


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Trewor

dráhy mi každopádně moc přesný nepřijdou.
To může být táhlama co vedou na převodovku. Co jsem si zkoušel galanty s fofrklackem tak mi to u žádnýho nepřišlo nijak strašný.
Je fakt že jsem zvyklej na offroady a kdejakou vylítanou hajtru tak jsem možná shovívavej
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Pepe

Někdy stačí ty táhla porovnat - aby sedli jak mají . :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Severín

Cena o 2500 nižší než v servisu, kde na mě stejně neměli čas, takže spokojenej, zbytek prachů asi budu investovat do toho ložiska.
A Pepe, já bych do toho hrábl a už bys to nedal dohromady ani ty:D Ale můžeme to někdy v garáži konzultovat, mimo jiný budu objednávat ty gumičky do brzd, tak bych se mohl nějaký víkend stavit...


Offline Pepe

To se ještě domluvíme , není problém .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Filda223

heled jestli jdes koupit sadu gumicek do brzd ... jako tesneni na repas, tak ti muzu poskytnout, sam sem to delal minulej tejden ale debil sem si koupil dve sady v domneni ze jedna sada  je jenom na jednu celist  ](-: dyztak ti to muzu hodit k pepemu ;)
I´m way to exhausted.


Offline Sir Dag

Hele ta spojka musí vyhazovat jak má..pokud se ti to nezdá.. Tak prostě ty trubičky pořádně utěsnit (jestli jsem pochopil správně tak byly rozpojený/prasklý a jsou provizorně spojený) a jedná se o trubičku s kapalinou na táhlo spojky. To by pak znamenalo ještě odvzdušnit.

Mě blbě odvzdušnili spojku..Nevyhazovala skoro vůbec. Nikdo si nevěděl rady. Říkam odvzdušnit, udělali jak jsem řekl a hned to šlo lépe. Říkam..není to ono, ještě. Znova učinili a teď to fachá jedna báseň.

Jinak mám spojkovou sadu z galanta na 2.0 benzín která má najeto cca 7 000 km. Zároveň převodovku (necvaká a řadí jak má) a samozřejmě motor (občas si cvakne, chce to vyčistit hydroštely).

Dneska šla kasle do šrotu..tak jsem se s Mišákem rozloučil (moje první auto)....chtělo se mi brečet  :'(  ^_^
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Sir Dag

Nazdárek...menší problémeček..Říkám si, že si asi půjdu koupit nového galoše...toho co stavim snad nikdy nedostavim :(

Někde, nevím kde, se mi ztrácí kapalina pro spojku. jezdíte si po městě a do tří hodin by jste nádržku měli prázdnou. Při každém sešlápnutí prostě nepatrně někam uteče.
Když spojku odvzdušníte jak se sluší a patří. Všechno jde řadit naprosto skvěle. Ovšem stačí projet po městě tak 5 km a už cítíte, že spojka rozpojuje při větším sešlápnutí než bylo po odvdušnění. No a samozřejmě se to pozvolna zhoršuje až nezařadíte vůbec, protože není kapalina :D

Co teď. Mám koupit nějakou gumovou hadičku. Tu navléci na stávající kovovou trubičku a na obou koncích ji k ní stáhnout. Třeba pak přestane ucházet tlak. Nebo, že by mi to utíkalo přes odvzdušnovací matku...Fakt nevím hoši....už jsem ze svého miláčka zoufalej. Čtyři měsíce práce a teď takovéhle prkotiny které mi brání v každodením používání. Už nevim co dál. Nejradši bych to dal někomu kdo galoše zná a ať si hraje :) Já bych zaplatil a mohl drandit :D
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Drak

když ti mizí kapalina, tak to musí být vidět. Dvě deci za 3 hodiny někde být musí.

Bud váleček u pedálu, nebo valeček u spojky, případně vyrovnávač tlaku na trubce před spojkou.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Sir Dag

přes to sání se blbě vidí......mám 2,5 V6

Ale jak říkám, třeba je to tím, že nejsem mechanik a prostě nepoznám co je špatně.
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

 To nasávací hrdlo se dá sundat za minutu .  Podívej se na koberec pod spojkovým pedálem .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

Tak u pedálu nic..tam vypadá, že je sucho....ale tady je to nějaké mokré..je možné, aby to přes ten první šroub z těch dvou co to drží k převodovce teklo...to je blbost ne...to spíš ta matka na trubce...
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

Místo focení si zapni kameru a šlápni na pedál spojky - nebo ti někdo pomůže - ale bude to kolem těch matic na trubkách .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline grafik

Pánové seřizoval jsem chod spojky protože jsem měl 1 cm vůly pedálu a ejhle spojka začala klouzat  ](-: tak jsem to zase vrátil a pohoda jak je to možné ? asi ta spojka bude před smrtí ne
koukal jsem na spojku AISIN nějaké zkušenosti


Offline Sir Dag

Takže pánové mistři. Nevím si rady. 2,5 benzín automat. Jede, najednou škubne a konečná. Zařadíte jakoukoliv rychlost a nic. Motor se točí naprázdno. Takže mě napadají jen vypadlá lanka, špátné táhlo nebo je něco s převodovkou.

A mě teď zajímá co to asi může být a za druhé máte někdo převodovku automata případně na prodej :D
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Drak

typnul bych to na hydroměnič
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Pepe

Hydroměnič prodává Misak , pokud to již neprodal . :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001