GalantWeb

Rachtani Prevodovky Na Volnobeh

Offline Petano

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 100
    • http://
Tak na novem galantikovi se objevil tento problem

Asi po tisicovce km jsem si vsimnul ze zacala rachtat prevodovka.

presneji rachta to na volnobeh, kdyz vyslapnu spojku tak to prestane. Obcas prestane rachtat sama od sebe. Jo a dela to jenom za tepla a nestaci jenom teply motor musim ujet par desitek km aby to zacalo delat. Proste poradne prohrat prevodovku (asi).

Jinak problem s razenim je akorat na jednicce (sem tam jde spatne) a obcas na trojce ale fakt jenom obcas.

Zkusim nechat vymenit olej v prevodovce a uvidime.

EDIT:
a jak dlouho se s tim da baj voko jezdit. A mam takovy divny pocit jakoby kolem 1500 otacek neco v motoru pod plynem jakoby drhlo (jel kov po kovu) ale to je asi jenom haluz.
« Poslední změna: 15.07.2006 - 19:47:46 od Petano »
2,5 V6 rv 97, kuze atd. ;-)


Offline BAD

Citovat
Tak na novem galantikovi se objevil tento problem

Asi po tisicovce km jsem si vsimnul ze zacala rachtat prevodovka.

presneji rachta to na volnobeh, kdyz vyslapnu spojku tak to prestane. Obcas prestane rachtat sama od sebe. Jo a dela to jenom za tepla a nestaci jenom teply motor musim ujet par desitek km aby to zacalo delat. Proste poradne prohrat prevodovku (asi).

Jinak problem s razenim je akorat na jednicce (sem tam jde spatne) a obcas na trojce ale fakt jenom obcas.

Zkusim nechat vymenit olej v prevodovce a uvidime.

EDIT:
a jak dlouho se s tim da baj voko jezdit. A mam takovy divny pocit jakoby kolem 1500 otacek neco v motoru pod plynem jakoby drhlo (jel kov po kovu) ale to je asi jenom haluz.
spojkový ložisko a když už ho budeš měnit tak určitě udělej celou spojku....
BMW 745i, V8, 332 PS


Offline Pepe

To samý tipuji já. Vyměň komplet.





Galant 2.0  '93
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Petano

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 100
    • http://
takze spojkovy lozisko muze rachtat i kdyz neni seslaplej pedal presneji rachta to jenom pri kdyz na nic neslapu na volnobeh kdyz je to hodne zahraty ...
2,5 V6 rv 97, kuze atd. ;-)


Offline jirka

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 442
To samé dělalo dcerám na mazdě a po dolití oleje klídek a pohoda.
(Galant 99'-2,0 prodán)
Honda Accord 2,0 i-VTEC,114 kw


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
Citovat
takze spojkovy lozisko muze rachtat i kdyz neni seslaplej pedal presneji rachta to jenom pri kdyz na nic neslapu na volnobeh kdyz je to hodne zahraty ...
mě to dělá to samý a je to ložisko, ono se totiž pořád točí, je stále opřený o přítlačný talíř.  


Offline BAD

Citovat
takze spojkovy lozisko muze rachtat i kdyz neni seslaplej pedal presneji rachta to jenom pri kdyz na nic neslapu na volnobeh kdyz je to hodne zahraty ...
jo jo dělá bordel právě jen když není sešláplej pedál.... a jirku neber moc vážně to víš už je to starší člověk a občas má v hlavě pěknej bordel  :P  ikdyž jeden nikdy neví .... ale já bych sázel na to ložisko
« Poslední změna: 16.07.2006 - 21:53:56 od BAD »
BMW 745i, V8, 332 PS


Offline jirka

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 442
Citovat
Citovat
takze spojkovy lozisko muze rachtat i kdyz neni seslaplej pedal presneji rachta to jenom pri kdyz na nic neslapu na volnobeh kdyz je to hodne zahraty ...
jo jo dělá bordel právě jen když není sešláplej pedál.... a jirku neber moc vážně to víš už je to starší člověk a občas má v hlavě pěknej bordel  :P  ikdyž jeden nikdy neví .... ale já bych sázel na to ložisko
á dobrovolnej dárce orgánů se nám ozval, překontrolovat stav oleje neuškodí v žádném případě a pak uvidíš :confused:  
(Galant 99'-2,0 prodán)
Honda Accord 2,0 i-VTEC,114 kw


Offline BAD

Citovat
Citovat
Citovat
takze spojkovy lozisko muze rachtat i kdyz neni seslaplej pedal presneji rachta to jenom pri kdyz na nic neslapu na volnobeh kdyz je to hodne zahraty ...
jo jo dělá bordel právě jen když není sešláplej pedál.... a jirku neber moc vážně to víš už je to starší člověk a občas má v hlavě pěknej bordel  :P  ikdyž jeden nikdy neví .... ale já bych sázel na to ložisko
á dobrovolnej dárce orgánů se nám ozval, překontrolovat stav oleje neuškodí v žádném případě a pak uvidíš :confused:
souhlas .... konrola nic nestojí
BMW 745i, V8, 332 PS


Offline Petano

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 100
    • http://
Tak jsem volal do Dalcar
a jsou to dve veci
bud lozisko nebo hridel prevodovky

tak doufam ze je to "jenom" lozisko...

nemate zkusenost jak dlouho se s tim da jeste jet? (v obou pripadech)

A v horsim pripade na kolik muze vyjit vrakacova prevodovka na 2,5 v6?

EDIT:
Tak jsem volal do mensiho servisu kde jsem si nechal udelat brzdy a ze prej je to spis ta hridel.
Obratem mi dal kontakt na manika co dela specialne prevodovky a ten rikal ze by to nemel byt problem poladit ale ze ted nemuze pak dovolena a ze se mam ozvat za tri tejdny. Tak mu galantka sverim a pak dam echo jaky to bylo, kolik to stalo a treba si muzete taky nechat u neho poladit prevodovky.
« Poslední změna: 18.07.2006 - 15:15:59 od Petano »
2,5 V6 rv 97, kuze atd. ;-)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
mě to čeká taky, jenom škudlim penízky. Až půjde převodovka ven, chci jí rozlousknout, vyměnit synchrony a podívat se na zpátečku


Offline Alik

Citovat
mě to čeká taky, jenom škudlim penízky. Až půjde převodovka ven, chci jí rozlousknout, vyměnit synchrony a podívat se na zpátečku
je neco na to zpatecku?? nekdy to udela dost divnej zvuk nez tam padne..nekdy ne....a je jesdno jestli je to colt nebo galant 98" nebo 89"...je ta to neco??? :confused:  
Mitsubishi Galant V6 Wagon
Mitsubishi Lancer EVO VI


Cesky Krumlov


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
mě zpátečka v první řadě vyskakuje, často musim trochu popustit spojku aby se pootočila převodovka než jde zařadit. Ta převodovka je prostě v pytli....  :angry:  


Offline Alik

u V6 nam nekdy nejde zaradit-musi se tam dat 1 nebo proslapnout spojka aby to tam padlo...a kdyt nepadne a chci se rozjet tak to je takovej zvuk jako kdyz se lehce drou o sebe prevody

a u GTi mi to obcas udela jako u autobusu kdyz dava 1.. spocita to zuby a skoci tam...nekdy je to docela ostuda kazdej cumi co je to za blba :omg: co asi neumi radit :hehe:  
Mitsubishi Galant V6 Wagon
Mitsubishi Lancer EVO VI


Cesky Krumlov


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web

Offline BAD

já osobně bych sázel na to ložisko- no snad ti nedá ložisko a nenaÚčtuje hřídel  :confused:  
BMW 745i, V8, 332 PS


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Poradi.... kontrola, doliti oleje, a nakup setu spojky, Te stejne ceka....a jednicka by u 97" v6 .... prece za jizdy nemela, ale spon kdyz chces brzdit rychlosti, dostanu ji tam az kdyz jedu fakt krokem...
.
.
.
.
begi a co zkusit prevodovku Svavry....?
« Poslední změna: 18.07.2006 - 23:31:45 od kenry »
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
ta převodovka je jiná :)  já mám dvoulitr a vávra 2,5 V6


Offline BAD

Citovat
Tak jsem volal do Dalcar
a jsou to dve veci
bud lozisko nebo hridel prevodovky

tak doufam ze je to "jenom" lozisko...

nemate zkusenost jak dlouho se s tim da jeste jet? (v obou pripadech)

A v horsim pripade na kolik muze vyjit vrakacova prevodovka na 2,5 v6?

EDIT:
Tak jsem volal do mensiho servisu kde jsem si nechal udelat brzdy a ze prej je to spis ta hridel.
Obratem mi dal kontakt na manika co dela specialne prevodovky a ten rikal ze by to nemel byt problem poladit ale ze ted nemuze pak dovolena a ze se mam ozvat za tri tejdny. Tak mu galantka sverim a pak dam echo jaky to bylo, kolik to stalo a treba si muzete taky nechat u neho poladit prevodovky.
tak sem ti to dneska zjiš
BMW 745i, V8, 332 PS


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Begy ... a co mu ji ukrást i z motorem....? :ph34r:  :evilgrin:  :hehe:  
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)