GalantWeb

Kabinový filtr

Offline vecik

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 96
Prosím kde najdu u galanta 1988 kabinový filtr a jak se k němu dostanu. Koukal jsem pod kastlík a tam neni.


Offline Aldik

Jestli je to soucast ventilace, tak ta je tusim kdyz sundas kastlik pred spolujezdcem, tak zatim v leve casti... :) Co s nim máš?


Offline vecik

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 96
Tam jsem koukal a nic jsem neviděl rozdělám to ješte jednou. nemám sním nic jen bych se na něj chtěl podívat  :D


Offline Drak

v 1988 nic nevidíš, protože tam žadný není :)
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Aldik


Offline vecik

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 96
A přes co se filtruje vzduch do kabiny? A novej filtr na tenhle typ auta se dá koupit, tak tam asi je


Offline Drak

nefiltruje se. Filtr se prodává, ale není ani u modelů s klimatizací. Je možnost, že třeba v provedeních pro asii nebo USA filtr byl.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Sir Dag

Ahoj.. jak víte, mám žraloka. No a když si pustím cirkulaci vzduchu tak to prostě nevoňánkuje. Takže se zeptám, kde cca tak najdu kabinový filtr (předpokládám, že tam je) a jak moc obtížné je ho vyměnit. Díky
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Měl by být za kastlíkem spolujezdce.


Offline Trewor

Jak píše Rob, Jde přes něj kabel kterej odpojíš a pak ho musíš trochu znásilnit abys ho přetáh přes plechovou výztuhu co je v cestě. Vem si baterku a koukni na výměník. Obvykle je aspoň dole zarostlej. Pokud je, tak na to kup pěnovou dezinfekci na klimy.
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Pepe

Když píšeš ,že to nevoňákuje , nutno desinfikovat klimu . Vyklop kaslík a mezi ventilátorem a výměníkem klimy je vložen filtr - na 3 šrouby zajištěn .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

Technická...když si budu nechávat čistit potrubí vzduchu. Hodí tam takovou t udezinfekčí nálož a pustí se cirkulace vzduchu.. ok..Ovšem dělat to na starém filtru je asi blbost..ten bude zanešený. Předpokládám, že to mám udělat na novém filtru.

Ovšem můj dotaz je zda po čištění nevyměnit filtr znova za nový. Proč? No nebude ten nový od toho čištění zabordelařený bakteriemi?
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

Filtr filtruje nečistoty před výměnníkem klimy - tudíž vše co jde z ventilátoru . Desinfikovat kabinu můžeš bez filtru a dát ho tam až po desinfekci .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Daggereall

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 71
Nevim,jak moc ten filtr filtruje...Co sem koukal, ma okolo sebe kupu mista, takze bordel lita aj okolo  ](-: ,nebo mam jen ja zaflakanou klimu od jehlici apod?


Offline Pepe

Je to stejné u všech Galantů - netěsní to a proto je dost bordelu ve výměnníku .  Vysavač a kompresor .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
A má smysl to nějak dodatečně utěsňovat?


Offline Pepe

Když se rozhodneš to utěsňovat dodatečně, asi budeš jediný majitel Galanta s utěsněným pylovým filtrem . Tato práce se vyplatí pouze v případě, že máš palubní desku dole a rozebranou jednotku klimy .Tak se na to vybodni . :-D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Pepe

 :angry: Robe, kdy jsi měnil kabfiltr ? :angry: :D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206