GalantWeb

Jaký olej ?

guest2672

  • Host
Pozor ten Valvoline se začíná dělat ve SM takže nemusí fungovat jak funguje tet a nevidím důvod proč nepoužít olej 5w40 hlavně v zimních období já teda bydlím na horách to je zas jiná než Praha,Brno,nebo garáž ale pokud použiji ve svém Galantu 10w40 tak mezi oleji 5w,10w,je rozdíl v rychlosti promazání motoru tak že mě hydra pěkně cvakali dávám 5w40 a o hydrech nevím za celej rok


Offline Pepe

A neprolíná ti kolem různého těsnění , Hugáči ?  :-D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


guest2672

  • Host
zatím ne ale záleží jakej olej použiješ 5w40 většinou není plná syntetika jak nás oblbujou výrobci oleju dokonce sem se někde dočetl mám dojem že to byl Castrol ale nechci tvrdit že v tom oleji 5w40 není ani kapka syntetické složky někteří výrobci píšou syntetická Technologie ale kolik? dokonce některé oleje 10w40 jsou víc syntetické než 5w40


Offline zelena_zeme

čauvec, ten Durablend co tu doporučujete už nikde moc nemaj, mají jako alternativu místo něj tohle
http://www.oleje.cz/p/valvoline-maxlife-10w-40-5-l--18782

má to někdo v motoru? z mýho se line zvuk jak ze starýho zetoru, chtěl bych to nějak ztišit  :angel:



Offline zelena_zeme

díky, zboží sem samozřejmě prolezl, nejraději bych to koupil tady v Brně abych nemusel platit za poštu nabo čekat až to pošlou,tak ještě pohledám...


Offline Trewor

Valvoline Durablend 10W40 jsem našel tady 5l za krásnejch 600 a ještě je k němu dárek
http://www.olejspol.cz/valvoline-durablend-10w-40-5l-bonus-dle-vyberu
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Jeníček

Vysvětlete mi prosím někdo, v čem je lepší ten valvoline durablend 10w40 než třeba můj mogul 10w40 extreme? Nemám problém si připlatit za kvalitní olej pár stovek.  :undecided: jen abych neudělal nějakou volovinu
« Poslední změna: 28.07.2015 - 14:24:03 od Jeníček »
Mitsubishi Galant wagon 2.5 V6 118kW 08/2002 A/T
A69 Basecoat Munich silver metallic - ta hezčí stříbrná...

R.I.P.
Mitsubishi Galant wagon 2.0 GLS 100kW 11/1996 M/T + LPG Magic G4
F06 Basecoat turquoise pearl - tyrkysová perleť


Offline Werewolf66

pokud uz jsou trosku zanesene vydropistky, tak by mohli zacit cvakat. Jinak galant si nemyslim ze je nejak zvlast haklivej na olej. Horsi to je s olejem do prevodovky :D
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Jeníček

mě pravidelně hydroštely cvakaj už od 7-9 tis, při 10 vyměňuju olej. změnil by to ten durablend?
Mitsubishi Galant wagon 2.5 V6 118kW 08/2002 A/T
A69 Basecoat Munich silver metallic - ta hezčí stříbrná...

R.I.P.
Mitsubishi Galant wagon 2.0 GLS 100kW 11/1996 M/T + LPG Magic G4
F06 Basecoat turquoise pearl - tyrkysová perleť


Offline Werewolf66

tak je to mozny, ja tam valvolinu mel jen jednoum a cvakali porad, ale ja je mel dost zasrany. U tebe to mozna pomuze, ale pokud chces mit stoprocentni jistotu, tak vycistit hydropistky :). Na 2.0 je to prace ani ne na odpoledne, jen bacha az to budes sesazovat, tak ty hydra rady vypadavaj.....a vejdou se do olejoveho kanalu  ](-:
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Sir Dag

Pomatujes  na Kadov. Pepe rikal, ze mam jeden z nejtissich motoru ze zraloku tam vubec. Me prijde, ze teda rve, ovsem berme v potaz, ze jsou to starsi auta a maji najezdino i pres 200 tisic. Jinak co jsem tim chtel rict, pouzivam tez valvolive durablent :)
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


guest2672

  • Host
Vysvětlete mi prosím někdo, v čem je lepší ten valvoline durablend 10w40 než třeba můj mogul 10w40 extreme? Nemám problém si připlatit za kvalitní olej pár stovek.  :undecided: jen abych neudělal nějakou volovinu
rozdíl muže být ve Viskozitě oleje Mogul není špatnej naopak se mě zdá zhoršení Valvoline


Offline Jeníček

jasně dagu, ale na kadově bylo 5 galantů 2.5ky šestihrnky, pak 2.4ka a já měl jedinnej dvoulitr čtyřvál. a to že jsou ty čtyřválce alespoň u galantů uřvanější nežli šestiválce je fakt, takže to nemůžeš úplně porovnávat. ale asi zkusim ten valvoline
Mitsubishi Galant wagon 2.5 V6 118kW 08/2002 A/T
A69 Basecoat Munich silver metallic - ta hezčí stříbrná...

R.I.P.
Mitsubishi Galant wagon 2.0 GLS 100kW 11/1996 M/T + LPG Magic G4
F06 Basecoat turquoise pearl - tyrkysová perleť


Offline Sir Dag

Určitě se nechci hádat..Myslím si, že je to spíše o tom jak se k motoru chovali majitelé před námi. Ikdyž bychom tam dávali nejdražší oleje a já nevím co a majitel před náma na to sr... Tak to bude prostě dělat kravál jak já nevím co..toď můj názor..
Takže za mě je asi nejlepší volba udržovaný motor již od začátku a stejně tak k němu přistupovat i teď ve stáří. Neboď chudák se toho naběhal už.. :)
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


guest2672

  • Host
dost si pochvalujou olej  Repsol Elite 10w40 má dobrou viskozitu za studena tak by mohl rychlejc promazat hydroštely
Shell Helix Plus HX7 10w40-ten nemusí bejt špatnej


Offline Pepe

DURON* XL  ------ Petro Canada , bez problémů 10W40 . :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


guest2672

  • Host
co sem se ještě dopátral tak Mobil Super 10w40 má nižší viskozitu a některé Mitsubishi mají Mobil prvonápln


Offline zelena_zeme

co sem se ještě dopátral tak Mobil Super 10w40 má nižší viskozitu a některé Mitsubishi mají Mobil prvonápln

Mobil Super 10W40 mám teď v motoru, jestli bylo cílem Mitsubishi použít olej kterej udělá z 2,5litru chrochtající traktor, tak pak tohle doporučení chápu  :D


guest2672

  • Host
chtělo by to trochu upřesnit at se poučíme - ale pokud je něco s motorem tak to žádnej olej nevyřeší ale je pravdou vlastnil sem Octavii 19tdi a po výměně oleje za Mobil 5w40 motor začal být hrozně hlučnej ale dost tak po najetí asi 100km šel ven nahrazen osvěčeným olejem Total a byl klid tak sem pátral a bylo mě řečeno že to mohl být nějakej přebal něčeho kdo ví ale na Mobil jezdí dost aut a bez problémů a není se čemu divit i v některých případech se někdo snaží napodobovat Castrol