GalantWeb

Kola R17

guest2672

  • Host
samozřejmě se říká kola dělají auto ale vím že čím větší kola není vše výhra po stránce vzhledu super pokud jsou širší - spotřeba , hlučnost  vše de do kabiny , tet ten podvozek (tlumiče) a další věci nejsou ta takové kola stavěny vím že galant není až tak tvrdej ale jet si někde z R17 a nějakýma nízkoprofilama po horší cestě a horšíma tlumičema já sem dával nové tlumiče Kayaba - Japan pneu mám 195/60R15 orig.alu kola jak to má být a po horších cestách se mě to zdá jen tak tak a v dnešní době pozor na nějaké nepovolené úpravy od firmy chodíme na školení a pokud se stane nějaká havárka stačí cokoli někdo to nedobrzdí nebo nedá přednost tak se zkoumá technický stav kouknou do velkého TP a copak ty pneu tam nepatří a začnou se cukat řeknou ti nepovolené kola a pneu a jsou ti schopny napálit spolu účast a to je pak průser nedá ti auto za mega přednost a někdo si těch kol všimne a je průser ono se mává rukou dokud se něco nestane (tyhle věci mám už dávno za sebou snižování aut , hlučné výfuky aby nás bylo pěkně slyšet , jiné kola , převařování disků , tuningové úpravy jezdil sem na dost srazů ) jenže se nebudu s nějakým volem na cestě dohadovat dnes máme jenom stát právníků a policajtů


Offline Drak

No aby moje prosba nezůstala v zapomnění :
Citovat
Nemáte někdo navíc "Typovej list" a papír k nim s razítkem z STK od technika"K" abych mohl jít rovnou na úřad si je nechat zapsat do TP? Samo že za odměně se dohodneme. Problém je v počtu děr na šrouby, protože všude jsou dostupný typový listy jen na 4/114,3. Nejlíp na kola 7x17 s pneu 215/45R17

14 aní 15 co jsou seriově na galanta se na VR4 prostě nevejdou. Takže potřebuju nejmín 16 a k nim odpovídající pneu a nebo 17
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Draku zkusil bych být tebou kluky s 3000GT na mitsumegaherz. Brumla by mohl mít.
« Poslední změna: 04.08.2015 - 21:36:11 od Rob »


Offline Trewor

Draku co to máš za kola? Nemaj tu zastoupení který by ti typovej list dalo? Nebo v papírech z UK? I když vim že tam je to s papírama divoký.
Mě se doma furt válí typovej list na ty OZ Ultralegery :laugh:
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
kola jako drak, měl-má Werewolf.


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Blbá otázka,nemůžeš jet na stk jinam?


Offline Sir Dag

mám stejný problém..mám R16 na čtyři šrouby..ví někdo kde si udělat tipový list?
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Sir Dag

Pepe psal cituji..: Vím že je to dávno , ale --- co 16" kola ?   A u kombika je předepsaná 205/60 R15 .   Tím pádem bys měl 205/50 R16 .

No a já mám jak sadu 15tek tak sadu 16tek s rozměrem 205/55 aby to byl větší balón a tlumiče s rameny nedostávali tolik zabrat .-)
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

Jezdi na nich , ale na STK tam dej 15 originály. :undecided:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

No jo, ale v případě nehody..náhoda je blbec, to pak odnesu celé já. Takže bych to raději nechal zanést do TP přes typový list. Jen nevím kdo mi ho udělá.

Jinak rozdíl mezi tou 16tkou a 15tkou na výšku je od oka fakt minimální
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

Rozdíl je jen v průměru Aludisku , 15" = 381mm , 16" = 406,4 mm  , 17"  = 431,8 mm  - všechny tyto rozdíly se srovnají výškou použité pneumatiky .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Berzelius

No taky mě to furt vrtá hlavou.Bo u dvoulitra ty 15" 195/65 mám a neřeším ale je fakt že 2,5V6 by si zasloužil na léto aspoň 16" jako alternativu.Když jsem poprvé uviděl u 2.0 v TP napsaný standart 14" tak sem se nestačil divit.Dyť Mišák pokud se nepletu byl ve své době celkem loď.(Střední třída) a 15" už tehdá třebas Accord 2.0 89 měl standart 15".Nedej bože dneska má 15" kde jakej piňďa.
Ale prdím to, pokud psychicky vydržím s 2,5 a dám ho dokupy nasadím mu akorát na origo 15" 205/60 co mám v TP abych pro přilnavost udělal "legálně" co nejvíc a šmitec.


Offline Pepe

Podle deutsche manuálu pro zákazníky je u dvoulitru : 195/65  R14x5 1/2 JJ  anebo 195/60 15x6JJ . U  2,5l jsou to 195/60R15 , 205/60 R15 a zimní 195/60 R15 .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


guest2672

  • Host
No taky mě to furt vrtá hlavou.Bo u dvoulitra ty 15" 195/65 mám a neřeším ale je fakt že 2,5V6 by si zasloužil na léto aspoň 16" jako alternativu.Když jsem poprvé uviděl u 2.0 v TP napsaný standart 14" tak sem se nestačil divit.Dyť Mišák pokud se nepletu byl ve své době celkem loď.(Střední třída) a 15" už tehdá třebas Accord 2.0 89 měl standart 15".Nedej bože dneska má 15" kde jakej piňďa.
Ale prdím to, pokud psychicky vydržím s 2,5 a dám ho dokupy nasadím mu akorát na origo 15" 205/60 co mám v TP abych pro přilnavost udělal "legálně" co nejvíc a šmitec.
je facht že mě taky ty 14" překvapily 


Offline Werewolf66

mno a kdyby je nekdo chtel, mam letaky i zimaky :)....vsechno jety tak jednu sezonzu
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Berzelius

mno a kdyby je nekdo chtel, mam letaky i zimaky :)....vsechno jety tak jednu sezonzu

Čistě gumy nebo aj liťáky?


Offline Werewolf66

Letni jsou na hlinikach, gumy jsou uniroayal rainexpert v rozmeru 195/65 r14 a zimaky jsou na plechacich, tam jsou vraniky s kremikem a myslim ze jsou 185/65 r14
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Berzelius

Aha tak to nic, mylslel jsem že máš R15 liťáky


Offline Sir Dag

Potvrzuji..na 2.0 jsem měl zapsané 14tky jako alternativu na zimu..
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue