GalantWeb

PREVODOVKA Z V6 2,5 NA DIESEL 4D68

Offline GALI

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 12
Pekny den, galantny liecitelia...
Chem sa len poradit ohladom vymeny prevodovky...je mozne dat do 2.0 td,1998 prevod. z V6 2.5 ,2000
pozeral som manual k prevodovkam a tam je niekolko typ.
Vie nekto ci je to mozne???
vdaka


Offline Drak

teoreticky to možné je, ale největší problém bude v odstupňování jednotlivých stupňů. převodovka do TD bude více do rychla kvůli otáčkám motoru.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline GALI

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 12
nazdar...
mno je mi jasne ze sa tam zmenia niejake pomery ale bude to ulne na prd......???
vdaka


Offline Drak

bude to hodně naprd. První možná druhý převodový stupeň nebude tak znatelný narozdíl od 3,4 a 5 kdy optimální otáčky benzínu oproti naftě budou třeba o 30 km jinde
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Pepanak

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 161
Zdravim!Mam doma prospekt od Galanta97 a jsou tady i prevodove pomery.Ja se v tom sice nevyznam,ale vam to snad k necemu bude.Staly prevod je u vsech typu manualnich prevodovek totozny 3,722 zpatecka ma 3,363 prvni stupen ma 3,583 druhy 1,947 treti 1,379 ctvrty 1,030 Rozdil je pouze u patych stupnu 2.0GLS ma 0,820 2,5V6 ma 0,767 a 2,0TD ma 0,733   Ja vlastnim take Galanta 2.0Td a problemy s prevodovkou si me take nasly-rachoti a nejde podrazovat na druhy stupen...Pokud to dobre chapu,tak by prevodovka z V6 mela byt pomalejsi na paty stupen,coz me by spise vyhovovalo,ted jen jestli tam opravdu bude pasovat na prirubu-vedel by to nekdo na 100%?A taky jake ma oznaceni,az ji zacnu schanet,protoze pochybuju,ze nekde sezenu jen nejake dily a opravim tu moji...Dekuji za pripadne rady
Mitsubishi Galant 2.0TD GLS r.v.99
Mitsubishi Galant 2.3TD GLX r.v.81


Offline ada4

Všechny motory (4G63, 4A64, 4G93, 6A13 a 4D68) by měly mít prevodovku F5M42, takže přírubou by to tam sedět mělo.
1995 Galant 2.0 V6-24


Offline peterss

no nieco podobne sa mi stalo pred dvoma rokmi odisla mi prevodovka na 1,8TD rocnik 90 a mal som po ruke iba benzinovu z 2,0 rocnik 91 tak som ju tam namontoval ale musel som vymenit aj poloosi a predne naboje koli tym poloosam no narovinu bolo to o dost pomalejsie ale do tej doby pokial som zohnal original to postacilo-jazdit sa musi:-)))


Offline Pepanak

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 161
No nevim,ale podle toho co pisou v tom prospektu by to nemel bejt az zas takovej rozdil na rychlost.S tema poloosama by to mohlo bejt horsi...Jinak ja uz pred par lety resil problem s prevodovkou u Galose 2,3TD rocnik 1981,chtel sem tam dat z benzina 2,0TURBO ale byl tam problem,ze diesel mel hydrodynamicky menic,takze sme s tatikem nakonec prendavali jen vnitrnosti a tam byl rozdil pouze v prvnim a druhem stupni-u benzina byli vice do rychla,jinak kardan a vse pasovalo(jezdi do dnes)kdyz uz o nem pisu,nemel byste nekdo nejakou plecharinu naprodej?A hlavne levy predni blinkr...
Mitsubishi Galant 2.0TD GLS r.v.99
Mitsubishi Galant 2.3TD GLX r.v.81


Offline Drak

Plechařinu bych měl...zaleží co přesně potřebuješ
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Pepanak

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 161
Opravdu?Ja nasel na netu par cisel vrakacu,tak sem to obvolaval a prej je to moc stary,ze co mely uz vyhazeli do srotu :'( Jinak,co potrebuju?Rek bych to takhle,predni blatniky sou K.O.vsechny dverre mam od pulky dolu navarovany z jinyho plechu,predek taky nic moc,tak ja nevim cokoliv z tohodle a klidne neco navic,taky ale zalezi na cene...
Mitsubishi Galant 2.0TD GLS r.v.99
Mitsubishi Galant 2.3TD GLX r.v.81


Offline Drak

Jo ty myslíš na toho z 85 roku, tak to ne. Jsem myslel na 98.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Pepanak

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 161
Skoda-nejak na nej nemuzu nic sehnat-videl sem dva libovy na nejakejch Rakouskejch nebo Nemeckejch strankach,ale dat za nej 1999euro se mi nechce.Jinak na toho z 98 potrebuju sehnat napis GALANT dozadu,vlastne vsechny napisy dozadu a pak nejspis tu prevodovku...
Mitsubishi Galant 2.0TD GLS r.v.99
Mitsubishi Galant 2.3TD GLX r.v.81


Offline peterss

tu plecharinu co zhanas je na ten model co mal este pohon zadnej napravy?


Offline Pepanak

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 161
Jojo,to je presne on,stara klasicka koncepce-skoro nadlickej ukol to dat trosku dohromady(uz delam zaplaty na zaplatach,jak je to schnily...)Ma svy mouchy,ale ja to auto mam rad.
Mitsubishi Galant 2.0TD GLS r.v.99
Mitsubishi Galant 2.3TD GLX r.v.81


Offline Pepanak

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 161
Tak si to tady zpetne procitam a docela by mne zajimalo,jak to nakonec dopadlo-jestli ti tam ta prevodovka sla a nebo si to vyresil jinak.
Mitsubishi Galant 2.0TD GLS r.v.99
Mitsubishi Galant 2.3TD GLX r.v.81