GalantWeb

4x4 prevodovka

Offline medvede

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 92
Ahojte.
Mám Galiho 4kolku a - v prípade ak by som chcel meniť olej v prevodovke tak ako to je s tým medzinápravovým diferenciálom?Je tá "nádoba" prevodovky spoločná,alebo je zvlášť ? :o
Myslím tým či keď spustím olej z prevodovky či zíde dole aj s toho medzinápravového difíku alebo či sa to spúšťa zvlášť.Nie dosť presne som túto otázku zformuloval ale určite ma chápete.
Zatiaľ mi to radí perfektne ale ak by prišlo na výmenu oleja nech viem čo a ako.

                           Dík za odpoveď Miro-medvede


Offline Drak

jestli maš namysl ten kus ce je mezi kardanem a přovodovkou, tak to je jen rozvodka a olej se v ni mění zvlášt. pak nezapoměn vyměnit i olej v zadnim diferáku
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline medvede

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 92
Ahoj.
Tak díkes Draku.Vieš-bohožiaľ som nato ešte nejak velmi nepozeral ale logicky mi napadlo že tam  pri tej prevodovke niečo musí byť keď z toho ide kardaň dozadu-myslím medzi prevodovkou a kardaňom.Ak som ťa dobre pocopil tak je tam tá rozvodovka a v tej sa olej mení zvlášť.
A ak sa mení čo tam dať?To isté čo do prevodovky,alebo ak mi nič nehučí a podobne tak to nechať tak?Či to má nejaké intervaly na výmenu?- myslím náplň.


Offline Drak

http://www.galantweb.com/index.php?ind=howtos&op=entry_view&iden=25

Tam nejdeš oleje a množstvý

u 4x4 se mění olej každých 40 tis km nebo každý 4 roky v převodovce a rozvodce. V dif každejch 80 tis nebo 8 let
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)