GalantWeb

Cesta Pádla a jeho žraloka.

Offline Padlo

Nevím kam to dát, tak si budu psát svůj deníček tady a budu pokračovat v tom, v čem jsem začal. :) Mám naplánovány lemy, opravu laku atd na srpen a do té doby jsem se rozhodl zatmavit skla, vyměnit disky a objednat jedno překvápko, které si nechám na později. :D
« Poslední změna: 08.06.2016 - 20:10:53 od Drak »


Offline Pepe

Teď zbývá naučit se eloxovat hliník a oživit motorový prostor  :-D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Pepe

Se podívej k Fialovi, co vše nabízí , to nevíš co udělat dříve a jak . ](-:
http://www.aa.cz/galvanika/index4.htm
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001



Offline Padlo

O víkendu jsem si konečně vyměnil rámečky SPZ, někdo do mě nacouval, tak jsem měl rámeček úplně kaput - slepovaný. :) A objednal jsem si maketu antény "žraločí ploutev) na střechu, tak jsem to zkoušel vyfotit, ale ještě jsem si jí tam nedal - ještě budu přemýšlet jestli jo a jestli stačí jen 3M páska na uchycení :)

A ještě jsem si samodomo vyrobil lištičku místo krytu nárazníku, který tam chybí. Ale jen z kusu plastu,který jsem našel v garáži a stříknul. :) Musím vymyslet něco lepšího. Kamarád mi slibuje, že mi to vytiskne na 3d tiskárně, ale já ne a ne mu poslat model.
« Poslední změna: 20.06.2016 - 17:23:16 od Padlo »


Offline Majk MG

konečně žralok s ploutví :D :D každopádně vypadá to zajímavě ta anténa.... a ten plast do nárazníku stojí 900 kč od Mycháka, ale dá se sehnat i na e.bay.com :)


Offline Padlo

900 za to nikomu nedám :D a na ebay jsem to právě nenašel :( Máš odkaz?


Offline Sir Dag

na ebay budeš mít drahou poštu... lepší bude si vzít plexi o síle 0,5 mm. Nahnout si to a oříznout (ohýbat se dá i v ruce). Takže uděláš věrnou kopii origo lízátka do nárazníku. Cena.. cca 60kč :)
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Padlo

Dnes jsem se pustil do instalace parkovací kamery. :) A jsem nadšenej z výsledku i když ještě nemám úplně hotovo  :mellow: Ještě potřebuju jen dořešit obrazovku a pořád přemýšlím co dělat s možností připojení jiného zdroje videa, jestli to budu používat, tak jestli mám dát napájení toho displeje na tlačítko nad hlavou v kabině  a tím to zapínat. Pak jsem chtěl abych si mohl couvací kameru zapnout i když nedám zpátečku, že bych to taky vedl od řidiče ze světýlka nad hlavou, ale nejspíš když do toho dám energii, tak se mi rozsvítí i brzdové světlo, což by při jízdě asi nebylo dobré. :D
« Poslední změna: 17.07.2016 - 10:34:24 od Padlo »


Offline Drak

Aby nesvítí couvaci světla když si je zapnes, tak tam dej diodu na kabel

Odesláno z mého D5803 pomocí Tapatalk

Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Padlo

Tomu nerozumim, můžeš vysvětlit prosim? Beru zpět, uz jsem si to vyhledal :) tak ja diodu někde seženu a zatím to budu mít klasicky jen s parkovackou.
« Poslední změna: 17.07.2016 - 11:54:56 od Padlo »


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Máš tam 21W žárovky tak raději diodu na 5 ampér;jak ji zapojit poznáš,máš jen 2 možnosti katoda a pak anoda nebo anoda a pak katoda,nehledej v tom žádnou složitost.


Offline Padlo

Dík. Ještě jsem zjistil jednu svoji chybu. Dal jsem napájení monitoru před vypínače střešního světýlka a stalo se to, že světýlko pořád svítí, když je v prostřední pozivi tak svítí trochu a stále a když je v pozici on tak svítí víc stále a když off tak tedy nesvítí.

Můj cíl je takový, že bych chtěl světýlko jedno u spolujezdce zachovat a druhé světýlko použít na zapínání kamery s displejem za jízdy. Že by se kamera zapla když parkuju to je jasný a navíc když bych zapnul tlačítko které zůstane po světýlku. Diodu dám tedy dozadu k parkovačce aby nesvítila i když to zapnu za jízdy a musím nějak pořešit ten proud který tam jde najednou přes vypínač neustále. Mám se co učit.  ](-:


Offline Drak

To je tím, že vypínač světýlka spína kostru a ne plus. Pak se to přes nějakou jinou žárovku propojí

Odesláno z mého D5803 pomocí Tapatalk

Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Možná,kdybys žárovičky ve stropním světle  nahradil na zkoušku Led žárovkama,by to možná dalo pokoj.Nebo sólo vypínač nebo to přepólovat přes relé,ale to už by  bylo drátkování  :mellow:
« Poslední změna: 18.07.2016 - 21:47:39 od Rob »


Offline Sir Dag

jelikož se spíná kostra, jak píše Drak, můžeš si ve stropním světýlku od přívodního drátku (+) natáhnou káblik na nějaký mikrospínač vedle. Tudíž by ti fungoval displej a zárověň obě stropní světýlka jak jsi zvyklý
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Padlo

Ahoj,
 děkuji za rady ke kamerce 😉 ja se ted vrátil od moře a po návratu na me čekal uz opraveny žralok od mého strejdy.  :mellow: Byly dělané zadní lemy, přední levý blatnik, nastrik dutin a spodku, oprava a lak zadního nárazníku a křídlo. Za mě velká spokojenost. 🙂

Přidávám fotky jak žralok vylezl z místního koupaliště 😀 a jednu zajímavost. Nevim kdy se to stalo, ale az dnes jsem přišel na to, ze kdyz v rádiu přepnu z FM na AM, tak se začne ozývat bzuceni motoru v reprakach a děla to efekt jako u novych aut které poušti do kabiny umělý zvuk aby si řidič připadal víc sportovně 🙂 je to normální? Natočil jsem vám to zde: https://youtu.be/8DO1C_AgRUw
« Poslední změna: 20.08.2016 - 20:00:01 od Padlo »