GalantWeb

FTO

Offline elkappi

Zdar všichni už víte že jsem si pořídil mitsubishi FTO r.v.96 v provozu 98. Motor 6A12 MIVEC (2.0 v6) 200 koní/ 7 500 ot manuální převodovka. Registrováno bylo v Anglii ale pořídil jsem ho v čr s údájně potkaným motorem. Přední hlava byla skočená cca o 3 zuby na obou vačkách, proto auto nechtělo chytit. Po první práci na motoru jsem zjistil že dost věcí je naprosto stejných nebo jen trochu odlišných oproti žralokovi. Proto jsem stále na galant webu. Po prvním nastartování mi bylo hned jasné že musí na papíry abych mohl legálně jezdit. Po telefonátu na dekru mi byli zděleny věci které musí být předělané pro provoz v čr.
1) Přední světla musí být směrované na druhou stranu než li jsou. Tak začalo shánění a nápady co s tím. Světla pro eu jsem nikde nenašel. Tak došlo ke kompletnímu rozdělání a předělání tzv halogenových projektorů (byla možnost koupit bixenony a upravit je do světla ale chtěl jsem co nejvíc zachovat původní stav a samozřejmě trochu ušetřit). Za předělání světel bych chtěl poděkovat svému spolupracovníkovi Milanovi Rajchovi který předělal projektory a samozřejmě Pepemu za rozdělání a znovu smontování světel. Světla byla dnes odzkoušena v servisu na regloskopu a výsledek byl výborný.
2) Byl jsem upozorněn na zadní mlhové světlo které bylo v pravo že musí být v levo. Zadní mlhovku mám v zadním světle.
3) Budíky musí být v km/h to mám zřejmě už z výroby ale budíky jsou jen do 180 km/h (zatím nebyl otestován omezovač zdali tam ještě je). Výhledy ty by měli být v pořádku protože zrcátka jsou stejná na obou stranách.
Zítra se objednám na dekru. údajně pán co tam pracuje bývá pečlivý a naladový takže to chce mít věci v pořádku. Pokud to vyjde tak je vyhráno i přes problémy s technikem a s úředníky na magistrátu. Našel jsem člověka který tomu tzv umí jít naproti.
Technická: auto není v top stavu a informace o voze jsou ale jen málo. Proto je třeba doplnit oním technikem.
Magistrát: vozidlo má homologaci E.. pouze na čelním skle proto je třeba je doplnit (chybí zrcátka, pásy světla a další).
Už toho bylo napsáno dost takže pokračovat budu po překonání dalšího milníku (SPZ)
Galant navždy a FTO


Offline elkappi

Tady ještě video už jste mohli vidět v sekci zasílaní obrázků při chatování
https://www.youtube.com/watch?v=32ukvAshLM8
Galant navždy a FTO


Offline Pepe

Držím palce , už aby to smělo na silnici .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline elkappi

Dnes jsem byl navštívit zkušebnu Dekry ve Zdibech. Posouzení stálo 4235 Kč. Technik schválil vozidlo pro pravostranný provoz i přes to že chybí homologace E..
Galant navždy a FTO


Offline Pepe

 Takže jen usadit na značky a hurá na silnice  :-D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline elkappi

Přijde kouzelník vyčaruje vyjímky u ministerstva dopravy pak chybějící údaje do velkého tp a značky.
Galant navždy a FTO


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
To teda čučím,že jim nevadil volant jinde. Gratuluju.


Offline Pepe


Offline elkappi

Volant jim samozřejmě vadí ale schválili to. Teď je problém s ukazatelem najetých km/mil vytekl display. Pokud bych šel s tím nečitelným displayem na dovozovou technickou tak bych musel zaplatit daň z dovozu nového auta  ](-: podobný display je na mitsubishi delica. Objednal jsem budíky z Anglie cca 2000 ale přijdou až příští měsíc.
Galant navždy a FTO


Offline elkappi

Budíky namontovány peníze, doklady a auto předáno. Drze jsem si nechal do tp napsat stavitelný podvozek a brzdy z eva předek 4 pístek, kotouč 320 mm. Předek 2 pístek, kotouč 300mm a k tomu kola. Teď už jen čekat.
Galant navždy a FTO


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
No,držím ti palce,že ti to jde zatím tak "zlehka". :mellow:


Offline elkappi

auto mám od května cca 4 dny bylo ve stavu nepojízdném až do nastavení rozvodů. Pak trvalo dlouho vymyslet a udělat světla. Potom jsem měl štěstí že jsem narazil na Kouzelníka. Jinak by to stalo spoustu nervů. To si za to radši zaplatím. ](-:
Galant navždy a FTO


Offline elkappi

Dneska po technické  :big grin:.I přes veškerou mojí snahu jsem nedohledal váhy na nápravu tak se to technik pokusí dohledat nebo nějakým způsobem zařídit. Potom už jen magistrát a snad konečně značky  ](-:
Galant navždy a FTO


Offline elkappi

Pravě mi volal kouzelník že technik po prosbě dořešil váhy na nápravu a příští týden se začnou řešit vy jímky na dopravním  :evil:
Galant navždy a FTO


Offline elkappi

Včera jsem konečně dostal veškeré papíry a spz takže pozor na spz 4SM blbě se předjíždí  :angel:
Galant navždy a FTO


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
No,tak to teda poklona.Gratuluju,skoro nevěřím,že to šlo! :o


Offline elkappi

Stačí ti papír v5c a papír o pernamentním exportu a pak cca 25 000
Galant navždy a FTO


Offline elkappi

Dneska první jízda legálně na cz spz. Klady: zátah jako kráva. Trojka do 150km/h. Zápory: zatáčení do prava když si blbě najedu. blinkry na pravou ruku. A nejhorší je zajet k obchodu kde mají u vjezdu závoru ](-:
Galant navždy a FTO


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Tak co dál,budeš dávat volant na správnou stranu?  :mellow:


Offline Bayern

Dneska první jízda legálně na cz spz. Klady: zátah jako kráva. Trojka do 150km/h. Zápory: zatáčení do prava když si blbě najedu. blinkry na pravou ruku. A nejhorší je zajet k obchodu kde mají u vjezdu závoru ](-:

já si myslím že si zvykneš  :angel: předělávat to z takových důvodů by se mi nechtělo  -_-