GalantWeb

benzin

Rob · 138 · 37919

Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
co řikate na ten benzin smichanej malinko s olejem? bylo to v pátek ve zpravach, že pár lidí mělo kliku natankovalo to a udelali motor. lokalita- pry jen severočesky kraj.neni někdo z vás ten postižený? ja jsem nahodou tankoval v Doksech/nevim do jakyho kraje patřej/ no a zda se mi, že ten muj motor začal cvakat. no snad je to jen souhra nahod. mám 190 t. km.


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
hmm a jaká zhruba byla koncentrace?

když je motor hin a bere přes litr oleje na 1000km tak se pořád nic divokýho neděje. Ve firmě bylo jako služebák i Volvo co bralo přes 4/1000 a pořád jezdilo.


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
to neřikali, jenom že prej ta cisterna ve ktery to převaželi byla blbě vymytá.


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
to mě spíš připomíná případ kdy byl do paliva přimíchán jakýsi olej nebo cotobylo. Když se dostalo tohle svinstvo k motorovýmu oleji tak ten začal pěnit. Tudíž čerpadlo nemělo pořádně co nasát a tlačit a motor se zadřel.


Kamenožrout

  • Host
To je nehorázná blbost !  :angry:
Dělaj z lidí blbce !
Jediný co to může poškodit je Katalyzátor a to jen možná řízenej.
Mám najeto 360000tis a bere to necelej 1 litr na 1000km, a jediný co ti tam může cvakat jsou vstřiky a nebo hydroštily.

Podle toho co sem viděl to byla nějaká bába co si stěžovala že měla olej všude na motoru,podle mě dědek dolejval olej a zapoměl to zazátkovat, bába jela na nákup - začlo jí to smrdet a kachna je na světě.


Jinak ty vojenský auta co máme u nás,žerou víc oleje než benzínu, a pořád jezděj  :D


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
no já si to taky myslím. abys oddělal motor olejem (teda ho spíš brutálně zakarbonoval) by to muselo být míchaný půl na půl. Ale to bys měl asi dost problémy to vůbec nastartovat nebo jet.


Kamenožrout

  • Host
Přesně tak  :D
to prostě jen tak nenastartuješ,tak že je nemožný zanesení motoru karbonem  :evil:
Ted sem si vzpoměl na pár sabotérskejch činností z mládí  -_-
Cukr ! to je nejlepší co se může do benzínu přidat jako aditivum  :laugh:
Ani to nepoznáš že ho tam máš jedeš a jedeš a nejednou stojíš  :o  -_-
Súl taky funguje, ale né tak dokonale  :mellow:
Odemne to ale nevíte !  :big grin:


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Drak

Nezkoušel...mám auto rozmlsaný a ani evropský natural 95 mu moc nechutná :)

Celkem nepraktické je tankovat půl nadrže ethanolu a drohou půlku klasického benzínu.  Zase ale takto ušetříš skoro 300,- na jedné nádrži
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Ten ethanol má 105 oktanu,myslíš,že by to tomu tvýmu nechutnalo?


Offline Drak

no možná i chutnalo, jen se mi nechce riskovat podpálený ventily a tím zničený turba :)  Se optám jestli na to někdo jezdí a jak dopad.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
No, prý při smíchání 50-50 to nic nezničí,max. to rozpustí bordel v nádrži a čeká tě 1 výměna palivového filtru.


Offline Drak

no u mě je to dvakrát filtr a dvakrát pumpa v nadrži :)   Co jsem zatím pročet, tak je problém s klepáním a nastavením předstihu kvuli vlastnostem paliva, je nutný reset jednotky a pak pokud možno jezdit na stejný poměr paliv. Což se ne vždy povede, když nahodou nebude pumpa s E85 poblíž. Další problém je ten, že ethanol je na rozdíl od benzínu elektricky vodivý a potřebuje k tomu konstruovanou benzínovou pumpu. A pak ma ethanol rad  hořčík, hliník a pryžové části palivového systému.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
ono je potřeba k tomu upravit ECU,jinak pojedeš chudě..  je potřeba doupravit celou palivovou soustavu,to palivo má řadu výhod,půjdu do toho možná taky..až to bude trošku dostupnější..
Sice je cena nižší,ale stoupne spotřeba..takže bych to ušetření viděl v případě,že ten E85 půjde dost pod 20kč.. za 25 neušetříš nic.
octanové číslo by mělo být 109 ne 105 pokud se nepletu.. ale viděl sem i jiný údaj,..nejčastěji 109

to že se to míchá na neupravených vozech s naturalem..  prej jim to zle startuje,když je moc ethanolu  :D


Offline Drak

No jsem zvědav kdo bude jezdit jako první s "top fuel dragsterem" :D
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Pepe

No jsem zvědav kdo bude jezdit jako první s "top fuel dragsterem" :D
Na tohle téma se rozepsal EvoMan na sousedním webu . :laugh:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Drak

Na tohle téma se rozepsal EvoMan na sousedním webu . :laugh:
tam mám zákaz vstupu :D
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Pepe

Ať si trhnou nohou . Jukni na ty články . ^_^
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
top fuel jezdí na nitromethan ,což je jiná liga :-) hlavně při nedokonalém spalování  ^_^

ale na ten E85 tady už auta jezdí..