GalantWeb

Treworova rekonstrukce

Offline Trewor

Jelikož tu nemáte sekci pro projekty členů nebo tak a nejlepší úprava je když všechno funguje, tak založim vlákno kde z vás budu tahat rady co jak dělat a co na galoše používat.

Včera jsem projezdil večer (a asi i půl nádrže ](-: ) a zdá se, že mě budou čekat přední ramena páč vrzaj a mlátí když tomu dám na hodně rozbitý silnici. Drak zmiňoval nějakou sadu ramen na předek snad kolem 8k ale já našel akorát po kuse.
Máte nějaký ozkoušený? Lemförder, Delphi, Moog třeba?
A doporučíte vyměnit rovnou i něco dalšího...chtěl bych to teďka dát pokud močno co nejvíc do pořádku aby byl přez jaro/léto klid.


A bohužel při prudšim brždění klepou brzdy. Takže buď soustruh nebo nový.
Co takhle kombinace kotoučů Brembo a ty origo destičky od Textaru nebo jak voni se jmenujou?

Pak mě budou čekat svíce..DENSO PK20PR11 by měly bejt OK ne?
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Aldik

Mám kotouče z 2litra v dost dobrém stavu kdybys sháněl, v podstatě zánovní :)


Offline Trewor

2.0 jsou ale ty menší ne? 2.5 má 276mm
Ale díkes za nabídku ;-)
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4



Offline Aldik

Jo tak to nevím, musím to změřit ať vím... já mám 2.0 SE a mám tam taky asi ty větší teda (2pístky brzdy). A ty máš 2,5 V6 nebo to 2,4GDI? :)


Offline Trewor

V6 ^_^
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Pepe

Komplet ramena z Polska se cenově vyplatí a budeš je měnit skoro všechny - postupně . Pak se poohlédni po gumových úchytech stabilizátoru . Brzdové kotouče na předku, pokud mají 24,4 mm tak jsou na minimu a musí pryč .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


michal95

  • Host
Tak doporučuji si to zvednout a prozkoumat to... Na spodu jsou dvě ramena  - Banán který vede dozadu a příčné které vede k motoru. Horní rameno ve tvaru podkovy. Potom se podívej na čepy řízení, axiální táhla řízení, ložiska kol, tlumiče, uložení tlumiče, stabilizátory. Záleží co bude chycený. A jak dlouho ho plánuješ vlastnit a kde a kolik km ročně asi tak najezdíš ? Pač jestli s tím budeš lítat denodenně po tom našem tankodromu tak bych si objednal německou kvalitu  -_-  Já teď uvažuji nad koupí galoše 2.0 TD .... je ve špatné stavu ...ale těch 6 předních ramen má nalítaných asi 3 000 km ... takže pokud to vezmu tak bych ti je střelil kdyby byl zájem


michal95

  • Host
Jo k těm brzdám - Kup si ATE nebo Brembo a hlavně si kup desky i kotouče od jednoho výrobce !! Svíčky doporučené výrobcem - Denso K20PR-U11, Champion RC9YCC4, NGK PFR6G-11+31 . Já jsem bral ty Denso (standard) a stála jedna asi 53 kč. Kdyby náhodou došlo na tlumiče tak jedině Kayaba. No a k těm ramenům - Meyle, LEMFÖRDER, TRW, Hert+buss jakoparts,Nipparts.


Offline Pepe

Svíce u V6 se mění z rozvodama a proto se doporučují platinové . Na haubně je štítek s označením svíc .Ložiska kol poznáš při jízdě - hukot od kola .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Trewor

Mam dneska pohotovost tak jsem si sem tam odskočil na Galoše.
1) obě čarpadýlka ostřikovačů jsou KO


2)vyoperoval jsem větrák topení (jak já nenávidím něco dělat pod palubkou :evil:) a je v něm vůle a nejde zrovna hladce takže se bude muset vyměnit.

Bez ostřikovačů a ofuku skla je to v tomhle počasí pěkně na pytel.
Jinak mě docela překvapilo, že na 14 let starý auto neni skoro orezlej (až na ty zadní lemy samozřejmě). A jelikož jsou tam evidentně celou dobu gumový koberečky tak jsou tapecíry čiťounký :-D
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline ondraseek

Mam dneska pohotovost tak jsem si sem tam odskočil na Galoše.
1) obě čarpadýlka ostřikovačů jsou KO
das sem fotku auta?
 ^_^

2)vyoperoval jsem větrák topení (jak já nenávidím něco dělat pod palubkou :evil:) a je v něm vůle a nejde zrovna hladce takže se bude muset vyměnit.

Bez ostřikovačů a ofuku skla je to v tomhle počasí pěkně na pytel.
Jinak mě docela překvapilo, že na 14 let starý auto neni skoro orezlej (až na ty zadní lemy samozřejmě). A jelikož jsou tam evidentně celou dobu gumový koberečky tak jsou tapecíry čiťounký :-D
Mitsubishi galant 2.0 16v 100kw +chip na 110kw sport.výfuk,sportovní filtr vložka pipercroos


Offline Trewor

Příště nepiš dotaz do citace...jsem koukal proč jsi akorát repostnul co jsem psal   :anz:
Galerka je tady: http://trewor.rajce.idnes.cz/Galant/
PS: garážovejch vrat si nevšímejte...jsem je s letlampou ošrábal a pak bylo furt hnusně..znáte to :angel:
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Vedle naklápění světel máš vypínač.Na co je? :undecided:


Offline Trewor

Mam za to, že to je stabilizace, páč na přístrojovce to má kontrolku s driftujícím autem a když jsem to zkusil v hodně špinavý zatáčce "utrhnout" tak se ta kontrolka rožla :evil:
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Jestli je to tak ,jak píšeš, tak jsi asi jedinej. :mellow:


Offline Aldik

Poslední galanty už stabilizaci měly, takže je to dost možné :)


Offline Werewolf66

nj, co kus, to original  :mellow:
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Trewor

No nejsem si tim úplně jistej...jsem to právě taky jinde neviděl.
Je to psaný jako LC..něco. LCO, LCA, LCS?
Ještě na to mrknu aby to nebylo jen nějak divně pojmenovaný a označený vypínání ABS
Je to rv.99
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Stejně máš zajímavě vyšlechtěnou verzi, má to všechno ,ale nemá to el. sklápěná zrcátka, opravdový originál. :mellow: