GalantWeb

Na zasílání obrázků při chatování

Macko · 1101 · 285571

Offline Pepe

 :D aktuálně u mne 5°C a doufám , že pomocné chladící zařízení (balkon) pomůže se zásobami a nezkazí se . ](-: ](-: ](-:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Venda_K

Když chvátáš do práce a sníh má na vrchu pěkně zmrzlou krustu. Hlavně aby bylo vidět třetí brzdové světlo.
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Sir Dag

nic ve zlém..ale za tohle bych řidiče vozidel co s tím jedou, pěkně propleskal...
Ten sníh co pak z toho lítá...a v tomto případě i viditelnost.....prostě myslím si svoje a fraješina to rozhodně není...jak říkám..nic ve zlém...ale mám špatné zkušenosti s řidiči vozidel co zrovna měli "zapadané" auto a jeli s ním...
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Venda_K

Taky to nemám rád a když to jde, tak to radši ometu vše i střechu, ale tohle dát dolů byl extrém. Usoudil jsem, že když to tak drží, tak to vydrží celou cestu. Jednalo se o střechu se zadním sklem. Boky a čelní byly čisté. Po 15km trase po které jsem jel průměrně 70km/h mi nic nespadlo. Po práci jsem vše poctivě ometl. Přeci jen se dohadovat v případě kolize s někým o tom že jsem ho neviděl jen kvůli sněhu, aby prosadil myšlenku toho, že za kolizi mohu já, se mi rozhodně nechce. Kord po vyvaření a investic do vozu. Opravdu to byl ojedinělý případ za 5 let co auto vlastním. V takových mrazech se držím dál od kamionů s plachtou na přívěsu. Z té plachty ty kusy ledu jen lítají a nechat si udělat v nejhorším případě důlek do kapoty se mi rozhodně nechce. V nejlepším případě jen odřený lak. Takže v názoru za plně omezený vůz s tebou souhlasím.
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Sir Dag

To Venda...palec hore :)  :mellow:
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Venda_K

Pan inkognito 😆😆
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline FattalError

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 356
Když chvátáš do práce a sníh má na vrchu pěkně zmrzlou krustu. Hlavně aby bylo vidět třetí brzdové světlo.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/z-dodavky-upadl-kus-ledu-a-narazil-do-protijedouciho-auta-vi/r~747131601a4c11e98b38ac1f6b220ee8/

A že to dodávkáři dělají, kamioňáci to nedělají prakticky nikdy. Sám jsem se do téhle situace na dálnici jednou dostal a řeknu vám, není to moc fajn pocit. Vidět kus obrovskýho ledu jak nezadržitelně letí na auto, nemáte tušení, zda je to čistej led, zmrzlý sníh... Prostě doufáte v to nejlepší.

.... nebudu psát co všechno hroznýho bych komu udělal, jak je zvykem, ať si každej představí, co se asi tomu brzo-poškozenýmu řidiči honí hlavou. (vezu si takhle manželku a malým synkem na návštěvu za rodinou a najednou ....  ](-: manželka je s roztříštěným zdeformovaným obličejem na vozíku a synovi v autosedačce kus ledu prorazil lebku  :undecided:  :evil:  :lipsread:  ](-: )


PS: lepší zdroj pro to samé video
https://www.youtube.com/watch?v=Zl8ToYQcC4Q
« Poslední změna: 17.01.2019 - 13:40:36 od FattalError »


Offline FattalError

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 356
Jen ještě jedna věc.

Taky jsem v zimě spěchal. Taky jsem nechtěl přijet pozdě do servisu... Tak jsem se s autem, v mým vymazleným Galantu rozmrdal na úplně debilním místě. Štestí, že žiju. Štěstí, že jsem ve smyku nevzal nikoho v protisměru, to bych už na 100% tady nepsal vůbec a možná by mě pohřbívali jako vraha.

Vážně vám to, komukoli, stojí za to? Ohrozit ostatní, co OPRAVDU nemůžou za to, že jedete někam pozdě. Kvůli vidině hodinového zpoždění jsem si JEN zničil auto a měl dobrý rok problémy s krční páteří, jinak "nic".

Od té doby, když už jedu pozdě nebo to vypadá že budu někde vyset, tak zastavím a zavolám že prostě přijedu pozdě. NIC mi nestojí za to, abych se znovu dostal do situace, kdy kvůli nějaký stupidní hovadině (servisu, pracovnímu pohovoru, schůzce s kýmkoli) pojedu takhle rizikově.

Měl jsem štěstí,pro tentokrát. Zkušenost, kterou jsem, díky Bohu, zaplatil velmi lacino.

PS: stupidní hovadinu myslím v porovnání s životem a zdravím mým a životem a zdraví jiných.
« Poslední změna: 17.01.2019 - 13:57:58 od FattalError »


Offline Pepe

 Padající led z kamionu málem zabil mého spolujezdce na Pražském okruhu , vím jaký je to pocit .  Naštěstí bylo sklo dost dobře lepené , že led jej neprorazil , jen zůstal zaseknutý v něm .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Venda_K

Vím kam míříte. Galanta jsem celého poctivě ometl v tomto druhém případě. Jen mě vždy fascinuje, jak led v jednom celku přeteče a zakryje přední světla vlivem tepla z motoru. Jinak o ometání taky píšu své výše. Souhlasím plně s vším co zde říkáte. Jinak tady jsem si se strejdou hrál na Tatře. Už ji máme vyvařenou, ale neudělal jsem fotky. Pokusím se sehnat zítra.
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Pepe

 :mellow: Šikovní kluci - 138 nebo 148 ?    Chtělo by to kompresor a pískovat .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Pepe

 Ze servisního manuálu -   Po stranách zapustit tenké plíšky z plechovky od piva a  vytáhnout . Po stranách má zarážky - viz výstřižek
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Venda_K

:mellow: Šikovní kluci - 138 nebo 148 ?    Chtělo by to kompresor a pískovat .
Tatra 148 s jeřábovou nástavbou. Teď z ní momentálně má tříkolku :D Přední kola s rozpojeným zadním náhonem a na přírubě náhonu přes čtyři šrouby jedno malé kolečko. Přes tyč za bělorusem jsme si to vytáhly na suché místo, kde se pod tím dalo trochu vařit. Mění jeden předek za druhý. Potřebuje dát dohromady tu s tím jeřábem.
« Poslední změna: 21.01.2019 - 21:21:46 od Venda_K »
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Pepe

Jo, jo , pár kiláků a pár tun nazdvihaných . :D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline BrutálníBobr

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 112
Pokud máš dost silný  kompresor .... pískovačka by byla :)


Offline Kouba96


Offline Pepe

 Proč si nekoupíš sadu k repasi ?
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Pepe


Offline mAty723

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 61
No já nevím... zrovna na brzdovém válci bych nešetřil a vzal osvědčenou značku  -_- můj osobní názor


Offline Pepe

 Co je v druhovýrobě osvědčená značka ?
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001